Wyposażenie

Inspiracje

Perełka

Tekst Katarzyna Barwińska

2013-06-26
Perełka

Wiosna sprzyja chęci wprowadzania różnych zmian we wnętrzach. Rozglądamy się za nowymi meblami, kolorowymi dodatkami do pokoju, robimy porządki, kupujemy świeże kwiaty i rośliny. By nadać wnętrzom świeżości, nie zawsze konieczne są przecież drastyczne i kosztowne zmiany w postaci nowego zestawu mebli. Katarzyna Barwińska, właścicielka Le Pukka concept store podpowiada jak dobrać tylko JEDEN mebel, który odmieni charakter całego wnętrza i nada mu nowy ton.

 

 

Od największego…

Czujemy potrzebę zmian w pokoju dziennym, w którym spędzamy najwięcej czasu? Możemy zacząć od zmiany największej – wymiany sofy lub fotela. Często do naszych mieszkań i domów wybieramy proste siedziska w stonowanych kolorach, jak szarości, beże, biele, czasami brązy i czernie. Owszem, są one uniwersalne, nie widać na nich oznak użytkowania, a dodatkowo ich prosty i minimalistyczny kształt pasuje do wielu rodzajów mebli. Pomyślmy, jak by wyglądała np. prosta sofa modułowa, ale w kolorze intensywnej żółci, czerwieni lub turkusu? Jeśli nie mamy chęci na zmianę koloru, idźmy w odważny, również wygodny design jak sofy nowej na naszym rynku, chorwackiej marki Kvadra.

 

 

Designerzy zaprojektowali modułową sofę Segment, której projekt nawiązuje formą do cyfr, jakie znamy z elektronicznych zegarków czy kalkulatorów sprzed lat. Sofę można dowolnie modyfikować (dodając wybrane moduły) i dostosowywać we wnętrzu wedle własnych potrzeb. Jedno siedzisko o oryginalnych kształtach z powodzeniem jest w stanie odmienić wnętrze pokoju i nadać mu nowego charakteru!

 

 

…do najmniejszego

Jeśli nie jesteśmy gotowi na większe wydatki, warto zwrócić uwagę na oryginalne krzesła do jadalni. W trendzie jest teraz łączenie zupełnie różnych krzeseł w różnych stylach i kolorach przy jednym stole. Jeśli taka propozycja wydaje się być zbyt odważna, na rynku dostępne są ciekawe rozwiązania i połączenia faktur w krzesłach. Przykładem może być tutaj „ulotna” forma przezroczystego, lekkiego krzesła czy fotela z podłokietnikami z drewnianymi surowymi nogami połączonymi gwoździami albo lekkie, delikatne podstawy krzesła wykonane z cienkich rurek metalowych z mocnym skórzanym obiciem siedziska.

 

 

Postawienie nawet jednego takiego krzesła w salonie czy na szczycie stołu w jadalni daje niesamowity efekt, który przyciąga uwagę. Bardzo pożądane są również krzesła w stylu skandynawskim, całe z drewna. Świetnie się prezentują przy stole, jeśli dobierzemy np. dwa w różnych barwach.

 

 

Jeśli potrzebujemy drastycznych i szalonych zmian w naszym salonie i nie boimy się odważnych form, to warte uwagi są również meble wykonane z tworzywa sztucznego – polietylenu, które również sprawdzają się świetnie na tarasach i w ogrodach. Zdecydowanie wyróżniają się one stylistyką i odważną kolorystyką, a mogą być również podświetlane wewnątrz diodami LED. Dzięki temu można stworzyć w pokoju naprawdę miły klimat oraz romantyczny nastrój. Do kompletu w wybranych modelach można dobrać wygodne poduchy, które poprawiają komfort i urozmaicają wystrój.

 

 

Wystarczy tylko jeden nowy element…

 Podsumowując, jeśli zależy nam na zmianach w salonie możemy iść w kilku kierunkach – pomyśleć o zmianie stylu, designu lub kolorów głównego siedziska w pomieszczeniu (sofy lub fotela), wymienić krzesło w jadalni na takie o oryginalnych kształtach lub kolorach czy wprowadzić do wnętrza zupełnie nowy, wręcz futurystyczny materiał jak polietylen. Przy takich zmianach wystarczy TYLKO JEDEN mebel, a całe pomieszczenie może zyskać nowy, świeży look. Nie należy zapominać również o tym, żeby decydując się na zakup mebla skonsultować się z pracownikiem sklepu lub znajomym architektem, aby pomogli nam dobrać optymalne rozwiązania, które nie oszpecą naszego wnętrza, a wręcz przeciwnie – dodadzą mu uroku i nowego wyrazu.