Wyposażenie

Dodatki

Piękno w każdym calu. Ornamenty malowane pasją

Tekst Julia Waryńska • Zdjęcia Klimatyczna meble & decor Ewa Grot • Stylizacja Klimatyczna meble & decor Ewa Grot

2018-10-01
Piękno w każdym calu. Ornamenty malowane pasją

W dzisiejszych czasach, zdominowanych masowym wytwórstwem, poszukujemy rozwiązań gwarantujących zachowanie indywidualnej tożsamości. Trend ten wyraźnie akcentuje swoje panowanie w świecie mody, architektonicznych inwestycjach, ale przede wszystkim w kręgu designu. Z pomocą w kreowaniu wyjątkowego miejsca przychodzą pasjonaci sztuki hand-made, którzy wkładając w pracę całe serce, wytwarzają dłońmi artystyczne dzieła, magnetyzujące szczególnie swoją niepowtarzalnością.

 

Do grona inspirujących postaci należy z pewnością Ewa Grot – pasjonatka rękodzieła tworząca unikatowe dekory, założycielka dynamicznie rozwijającej się marki Klimatyczna Meble & Decor. Kobieta realizuje swoje zamysły samodzielnie, bezkompromisowo dbając o główną ideę, przyświecającą miłośnikom nurtu hand-made, jaką jest wytwarzanie produktów jednostkowych, unikalnych, dalekich od tworów pozyskiwanych masowo. Dzięki temu wyroby zachwycają także trwałością, wysublimowaną jakością, jaką realizatorka może kontrolować od początku do końca.

 

 

MALOWANE EMOCJAMI

Choć dorobek artystyczny twórczyni jest bogaty, w każdy detal wkłada uczucia i emocje, czym podkreśla jego wyjątkowość. To właśnie podejście odróżnia produkty wykonywane pojedynczo, od tych tworzonych przez maszyny. Dzięki nim każdy zyskuje swoją duszę, historię, zaczyna mieć znaczenie sentymentalne. Fenomenem rękodzieła jest artyzm, towarzyszący od zrodzenia się projektu, aż do realizacji, jakiego nie doszukamy się w fabrycznych wytworach.

 

 

Zupełnie nowy charakter artystka nadaje sfatygowanym przez czas meblom. Stare egzemplarze, zyskując nowe obicia, kolory czy szlify podłokietników, zdają się skupiać w sobie dwa komponenty, decydujące o niepowtarzalnym designie – ponadczasowe piękno, świadkujące wielu historycznym dziejom oraz współczesną precyzję. Wspaniałe dekory powstają również ze starannie dobranych kompozycji, złożonych z wyselekcjonowanych tworzyw, takich jak drewno, szkło, metal, ceramika czy też zasuszona roślinność. Kobieta sięga także po syntetyczne imitacje naturalnej flory, kierując się potrzebą wybierania wysokiej jakości materiałów, którym potem i tak nadaje indywidualny charakter, ręcznie je barwiąc, komponując czy zmieniając formę lub kształt. Z zebranych dzieł powstają piękne wianki i stroiki, wnoszące do pomieszczeń barwną lekkość, podobną powiewowi wiosennego wiatru. Świetnie zapętlone gałązki, wzbogacone o figurki ptaków, zmyślnie wymalowane płatki czy też perełki, zarażają dobrym humorem i kreatywnością, jaka bez wątpienia towarzyszy artystce podczas tworzenia. Dzięki nim białe płótna przemieniają się też w czarujące obrazy, jakie za sprawą spokojnych pejzaży czy kompozycji zachęcają do afirmacji świata. Spod pędzla artystki wywodzą się również porcelanowe arcydzieła, wzbogacone o wymalowane sprawnymi dłońmi ornamenty. Tak przyozdobione detale nie tylko uświetnią prezencję mieszkania, ale pomogą także odnaleźć harmonię i jednostkowość w świecie powtarzalnych wytworów.

 

 

Sezon zbliżającej się jesieni jest okresem, w którym dużą część uwagi Ewy Grot zabiera produkcja rękodzieła, dedykowana bożonarodzeniowym stołom, salonom czy całym aranżacjom. W gamie zdobniczych rewelacji znajdziemy niepowtarzalne choinki, wytworzone w całości z wyselekcjonowanych tworzyw. Kreowane przez projektantkę świąteczne drzewka emanują chłodną bielą ośnieżonych igieł, która wraz z ciepłą barwą stonowanego łańcucha świetlnego tworzy idealny, klimatyczny duet. Długi pień, wykonany ze starannie dobranego drewna, staje się stabilną podstawą i ostoją atrybutu zimowych świąt, a zgodna z ideą oraz ogólnym wydźwiękiem doniczka nie służy wyłącznie jako stojak, ale dopełnia wizualną prezencję. Na etapie spionizowania dzieła rozpoczyna się proces, będący kwintesencją i głównym smaczkiem ręcznego tworzenia, jakim jest podkreślanie charakteru wyrobu za pomocą wyselekcjonowanych dodatków. Cieszące piękną barwą, elitarnym blaskiem oraz unikatowością drzewko z pewnością wniesie do świątecznej aranżacji powiew artyzmu i wyjątkowości. Wyróżnikiem jest też różnorodność form oraz metod, jakie artystka-samouk wykorzystuje, niejednokrotnie korzystając z wiedzy zaprzyjaźnionych specjalistów z dziedziny krawiectwa, malarstwa czy stolarstwa.

 

 

STROIKI NATURY

Poza choinkami, pomysłodawczyni marki Klimatyczna Meble & Decor proponuje miłośnikom niepowtarzalnego nastroju stroiki i ozdoby. W gamie małych dzieł sztuki znajdziemy modele wykorzystujące splot różnych surowców, dzięki którym uzyskano zupełnie świeży obraz tradycyjnego wianka, jakiego zwieńczeniem jest świąteczna świeca. Piękne, zachwycające naturalnością igły połączone z detalami w postaci mieniących się bombek, ręcznie wykonanych figurek czy śnieżynek z pewnością uświetnią wigilijną ucztę, umilając oczekiwanie na najważniejszą tego wieczoru, złocistą gwiazdkę wypatrywaną na niebie. Możemy skusić się także na czarujące ornamenty ukryte pod szklanym kloszem. Taki zamysł skupia w sobie zimowe akcenty, za jakie najbardziej kochamy tę porę roku.

 

 

DETALE KLIMATU

Obowiązkowym punktem świąt (jakiego brak zdecydowanie zaniepokoiłby najmłodszych) są podarunki. Każdego roku obserwujemy, jak magiczną moc ma obdarowywanie ukochanych osób wymarzonymi gadżetami. Uwagę przywiązujemy do zawartości, ale także opakowania, które umieszczone pod bożonarodzeniowym drzewkiem, cieszyło będzie estetyczną, wizualną prezencją. Aby przybliżyć radość towarzyszącą otwieraniu starannie otulonych kartoników, Ewa Grot zaaranżowała „prezenty dla zmysłów”. Pięknie skomponowany dekor stworzony na wzór podarunku napawa zmysł wzroku, kusząc dbałością wykonania, wysokiej jakości materiały sprawiają, że rozpieszczamy także dotyk, a stałe przypominanie o nadchodzących wydarzeniach pobudza świątecznego ducha domowników. Pastelowe sześciany, wypełnione radosną zabawką oraz kolorowymi bombeczkami, łańcuszkami czy innymi elementami bożonarodzeniowymi, umieścimy pod drzewkiem, na półce lub w centralnym punkcie salonu. Nieważne gdzie ulokowany, z pewnością uświetni grudniową aranżację.

 

Pasja nadawania podarunkom jeszcze bardziej wyrazistego charakteru nie kończy się jednak wraz ze schowaniem gwiazdy na strych. Artystka dzieli się swoim talentem z zainteresowanymi klientami, otulając szlachetnymi, niepowtarzalnymi materiałami podarki wręczane na ślubach, komuniach czy podczas odwiedzin. Finezyjne kompozycje, tworzone ręcznie, z pewnością podkreślają wyjątkowość uczucia i najlepszych życzeń, jakie przekazywane są równolegle z paczką nowemu posiadaczowi.

www.klimatycznadecor.pl