Wyposażenie

Preparaty gwarantujące czystość

Tekst Magda Pawluk • Zdjęcia P.W. „WOMAX” Jan Woźniak, www.womax.pl

2017-03-01
Preparaty gwarantujące czystość

Wszyscy lubimy piękne wnętrza, w których można czuć się komfortowo. Nawet najwspanialej zaaranżowane przestrzenie nie będą jednak przyjazne dla mieszkańców, jeżeli nie zapanuje w nich ład. Zachowanie porządku i higieny to podstawa w kwestii kreowania wygodnego, a jednocześnie efektownego wystroju. Nieocenionymi pomocnikami okazują się pod tym względem środki czyszczące WOMAX – niezawodni poskromiciele kurzu, tłuszczu, osadów z kamienia i wszelkich zabrudzeń.

 

Jeszcze do niedawna domowe porządki wielu z nas wprawiały w niemałą frustrację, zwłaszcza jeśli chodzi o newralgiczne pod względem czystości strefy, takie jak kuchnia i łazienka, w których co rusz pojawiają się zabrudzenia. Przy użyciu niskiej jakości preparatów nie zawsze możliwe było pozbycie się uciążliwych plam o różnym pochodzeniu. Na szczęście obecnie wiele renomowanych firm ma do dyspozycji szereg skutecznych artykułów. Jedną z nich jest działający na rynku od 1989 roku „WOMAX” będący wyłącznym dystrybutorem włoskiej marki MEGLIO – produktów atrakcyjnych pod wieloma względami, opracowanych w wyniku zaawansowanych badań naukowych, które nie tylko wykazują się wysoką skutecznością, ale także przystępną ceną.

Dzięki kompleksowości oferty, użytkownicy mają do dyspozycji rozbudowane linie środków pozwalających na utrzymanie czystości w całym domu. Zobaczmy więc, jaki asortyment wchodzi w ich skład.

 

Uniwersalnie znaczy praktycznie

Flagowym produktem firmy jest Odtłuszczacz Uniwersalny Meglio Sgrassatore, dostępny w czterech wariantach zapachowych: cytryna, pomarańcza, lawenda i aromat Marsylii. To silnie skoncentrowany preparat o wyjątkowej skuteczności i niemal nieograniczonym zakresie zastosowań. Czyści m.in. tłuste, trudne do usunięcia zabrudzenia, piekarniki, okapy, grille, meble plastikowe, fugi, kosiarki, silniki, rowery, felgi oraz wszelkie uporczywe plamy z odzieży. Niewiele detergentów zagwarantuje nam równie szerokie przeznaczenie. Kolejną zaletą jest łatwa aplikacja  specyfiku, zawdzięczana formule sprayu. Aby uzyskać idealną czystość, wystarczy jedynie spryskać zabrudzoną powierzchnię i poczekać do czterech minut (w przypadku plam trudno usuwalnych), a następnie spłukać. Nieco innej pielęgnacji wymagają filtry do kuchennych wyciągów, które należy pozostawić na pół godziny w roztworze wodnym z 10% rozpuszczonego produktu, po czym dokładnie spłukać.

odtłuszczacz Meglio Womax

 

Czystość zwieńczona połyskiem

Innym uniwersalnym artykułem jest Meglio Multiuso, stworzony z myślą o nadaniu połysku każdej poddanej jego działaniu powierzchni. Dzięki jego skoncentrowanej formule błyszczą szyby, lustra, kryształy, obudowy urządzeń typu komputer czy telewizor, płytki, plastikowe i stalowe elementy, a także lampy. W tym przypadku użytkowanie jest równie proste. Musimy tylko spryskać przeznaczony do czyszczenia obiekt i przetrzeć suchą ściereczką do całkowitego wyschnięcia. Uzyskamy wówczas efekt idealnie wypolerowanej tafli.

Przeszkodą na drodze do lśniących szklanych płaszczyzn są nieestetyczne smugi. Walka z nimi przy użyciu standardowych metod nie należy do najprzyjemniejszych. Nie zawsze jednak pozbycie się szpecących śladów musi się wiązać z mozolnym procesem mycia. Znacznie ułatwimy sobie zadanie, stosując Meglio Glass do szyb i powierzchni płaskich. To doskonały detergent przeznaczony m.in. do czyszczenia okien, luster, przedmiotów ze szkła, kryształu oraz szyb samochodowych. Nie do przecenienia jest także fakt, iż preparat nie pozostawia śladów, ale przyjemny, długotrwały zapach.

płyn do czyszczenia szyb Meglio Glass

 

Higieniczna powierzchnia podłóg

Podłogi to powierzchnie wymagające nieustannej pielęgnacji. Są one bowiem szczególnie narażone na zanieczyszczenie. Brudne posadzki czy parkiety nie należą do najprzyjemniejszych widoków. Ich zaniedbanie powinno budzić także inne obawy, wywołane świadomością, że na płaszczyźnie, z jakiej codziennie korzystamy, namnażają się niebezpieczne drobnoustroje. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku rodziców, których pociechy nie stronią od zabaw na podłodze. Warto więc zaopatrzyć się w antybakteryjny środek czyszczący, taki jak Meglio Pavimenti. Jego formuła nie tylko zwalcza zabrudzenia, ale także po użyciu pozostawia zapach w całym domu. Dodatkową zaletą produktu jest też możliwość aplikowania na innych kuchennych i łazienkowych powierzchniach za pomocą wilgotnej ściereczki. Z kolei przystępując do mycia podłóg, należy uprzednio rozcieńczyć płyn w wodzie, zachowując następujące proporcje: jedna nakrętka detergentu na każdy litr wody.

Nieco więcej uwagi wymaga od nas pielęgnacja drewnianych powierzchni, a tych w naszych domostwach nie brakuje. Parkiety, panele, meble, drzwi, ościeżnice to elementy, o które zadbamy, stosując Meglio Legno – preparat gwarantujący, że poddany jego działaniu surowiec zyska na wyrazie. Dzięki specjalnym składnikom, takim jak mydło pochodzenia naturalnego i gliceryna, środek skutecznie czyści, ale nie niszczy delikatnej powierzchni drewna. Podobnie jak inne artykuły sygnowane logo włoskiej marki po umyciu pozostawia przyjemny, świeży zapach. Przed przystąpieniem do pracy, wystarczy rozcieńczyć pół nakrętki specyfiku w 5 l wody. Jeżeli odświeżenia wymagają jedynie niewielkie powierzchnie lub trudne do usunięcia miejscowe plamy, możemy użyć wilgotnej ściereczki z naniesionym na nią nierozcieńczonym środkiem.

płyn do podłóg Meglio Pavimenti

 

Łazienkowa sterylność

Mówiąc o przestrzeniach szczególnie narażonych na zanieczyszczenia i rozwój bakterii, najczęściej przychodzi nam na myśl łazienka. Nie możemy jednak pozwolić, by w strefie troski o higienę osobistą pojawiał się problem nieusuniętych zabrudzeń. Do najbardziej uporczywych zalicza się kamień – osad o porowatej strukturze, często stający się siedliskiem bakterii, na którym skutecznie opierające się spłukiwaniu drobnoustroje mogą bytować nawet do dwóch miesięcy. Jak temu przeciwdziałać? Najlepiej stosując skuteczne preparaty dedykowane do czyszczenia łazienki. Doskonałe rezultaty gwarantuje Meglio Bagno – detergent przeznaczony do urządzeń sanitarnych, kabin prysznicowych, baterii, płytek, jednocześnie usuwający kamień. To formuła do stosowania bezpośrednio na czyszczone powierzchnie.

Osobny temat w przypadku utrzymywania higieny w łazience stanowi czyszczenie toalety. Przecież bakterie rozwijające się we wnętrzu muszli klozetowej przy każdym spłukaniu rozprzestrzeniają się po całym pomieszczeniu. Ważne jest więc jak najczęstsze dezynfekowanie sanitariatu. Wart uwagi jest specjalny środek Meglio WC Gel, który usuwa wszystkie osady i kamień wapienny. Bezpieczne zamknięcie zapobiega otwarciu przez dzieci czy nieopatrznym rozlaniu, a praktyczny aplikator pozwala nanieść warstwę żelu na ścianki muszli właściwą ilość detergentu. Najlepsze rezultaty osiągniemy, pozostawiając powłokę bez spłukiwania na minimum dwie godziny lub na całą noc.

płyn do czyszczenia łazienek Meglio

 

Detergenty na miarę potrzeb

Wiele powierzchni – kuchennych, jak również łazienkowych – możemy utrzymać w czystości za sprawą mleczka do urządzeń sanitarnych Meglio Crema. Jego delikatna konsystencja nie powoduje zarysowań, a sposób użycia jest dziecinnie prosty – musimy jedynie nałożyć krem na czyszczoną powierzchnię, lekko przetrzeć ściereczką i spłukać wodą. W ten sposób możemy pielęgnować nie tylko zlewozmywaki, umywalki, wanny, brodziki, ale także baterie czy płyty grzewcze. W przypadku pierwszej grupy wymienionych obiektów od czasu do czasu borykamy się z problemem nieprzepustowych odpływów. Jak zapobiegać podobnym kłopotom? Niezbędne wówczas okazuje się użycie udrażniacza do rur. Praktyczny będzie zwłaszcza ten w żelu, np. Meglio Disgorgante. Po wlaniu gęstej emulsji do otworów urządzeń sanitarnych lub kanalizacyjnych, pozostawieniu na pół godziny i spłukaniu obfitym strumieniem wody, pożegnamy się z niedogodnościami związanymi z zatkaniem się przewodów odprowadzających wodę wraz z nieczystościami do sieci kanalizacyjnej.

Obecnie w dziedzinie chemii gospodarczej użytkownicy mają do dyspozycji niezwykle szeroki asortyment. Warto jednak wybierać produkty pochodzące od uznanych marek, gwarantujące najwyższą jakość i doskonałą skuteczność. W dbałości o codzienną domową higienę chodzi przecież przede wszystkim o to, by faktycznie eliminować zabrudzenia i szkodliwe drobnoustroje, a nie jedynie zmniejszyć ich uciążliwość.

mleczko do czyszczenia Meglio