Wyposażenie

Roca i Royo łączą siły

Tekst Aveex • Zdjęcia Roca, Royo

2021-03-05
Roca i Royo łączą siły

Roca i Royo podpisują porozumienie, na mocy którego powstanie światowy lider w branży mebli łazienkowych.

 

  1. Grupa Roca przejmuje 75% udziałów w walenckiej spółce;

  2. Dzięki joint venture, globalne centrum rozwoju mebli łazienkowych Grupy Roca zlokalizowane zostanie w Walencji.

 

Grupa Roca podpisała umowę przejęcia 75% udziałów Royo Group, europejskiego lidera w dziedzinie mebli łazienkowych. Roca kupiła 62% akcji spółki od amerykańskiego funduszu HIG. Rodzina Royo nadal będzie posiadać 25% kapitału firmy.

 

Grupa Royo posiada trzy zakłady produkcyjne w Hiszpanii i Polsce oraz dwa centra innowacji. Firma produkuje około miliona sztuk mebli łazienkowych rocznie, osiągając obroty 95 milionów euro w 2019 roku i zatrudniając 793 pracowników.

 

 

Dzięki tej operacji Grupa Roca i Royo stają się światowym liderem w produkcji mebli łazienkowych, z globalnym obrotem ponad 173 milionów euro w tym segmencie i produkcją blisko dwóch milionów sztuk rocznie w dziewięciu centrach produkcyjnych zlokalizowanych w Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Czechach, Rosji, Chinach i Brazylii. Dodatkowo, Grupa Roca umocni swoją pozycję lidera w kreowaniu przestrzeni łazienkowych, zwiększając swój udział w rynku w ramach działalności komplementarnej do ceramiki sanitarnej.

 

 

W ramach strategii Grupy Roca polegającej na tworzeniu wyspecjalizowanych centrów rozwoju dla różnych kategorii produktów w obszarze łazienek, Grupa Royo stanie się centrum rozwoju segmentu mebli dla Grupy Roca, jednocześnie kontynuując komercyjny rozwój swoich marek.

 

 

Według Alberta Magrans, CEO Grupy Roca, „dzięki temu sojuszowi wzmacniamy kategorię mebli łazienkowych, kluczową w naszym sektorze, z europejskim liderem, z którym dzielimy wizję biznesową i z którym ściśle współpracujemy przez ostatnie 10 lat. Ta fuzja pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć naszą konkurencyjność w obszarze łazienek i osiągnąć pozycję światowego lidera w tym segmencie”.

 

 

Raúl Royo, CEO Grupy Royo, podkreśla, że jest to „wspaniały sojusz strategiczny w ramach joint venture między dwiema firmami, który wzmacnia maksymalne możliwe zaangażowanie obu stron”. „Umowa z Roca, jedną z największych hiszpańskich grup przemysłowych i liderem w branży łazienkowej na świecie, pomoże nam wspólnie zbudować wiodącą i jeszcze bardziej innowacyjną firmę, gromadzącą prawie 150 lat historii w branży łazienkowej między dwiema rodzinami” - dodaje.

 

 

Grupa Roca działa w 170 krajach, posiada 81 zakładów produkcyjnych i zatrudnia 24 tysiące specjalistów na całym świecie. W 2019 roku osiągnęła obrót w wysokości 1.861 milionów euro.

 

O GRUPIE ROCA

Grupa Roca to firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów do przestrzeni łazienkowych, a także ceramicznych płytek podłogowych i ściennych dla architektury, budownictwa i wyposażenia wnętrz. Hiszpańska grupa należąca do rodziny Roca, jest liderem na rynku w Europie, Ameryce Łacińskiej, Indiach i Rosji. Ma również silną pozycję w Chinach i pozostałych krajach Azji, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Afryce. Dzięki temu jest światowym liderem w obszarze swojej działalności.

 

O GRUPIE ROYO

Założona w 1972 roku, RGIB jest największym europejskim producentem mebli łazienkowych i liderem w takich krajach jak Hiszpania, Francja, Polska i Włochy. Firma eksportuje swoje produkty do ponad 70 krajów.

 

 

O GRUPIE ROCA W POLSCE

Grupa Roca umacnia swoją pozycję w Polsce jako czołowego producenta i dostawcy kompleksowego wyposażenia łazienek. W następstwie porozumienia joint-venture, do działających dotychczas dwóch fabryk ceramiki sanitarnej w Gliwicach oraz rozwiązań kąpielowych w Gryficach dołączą dwie fabryki mebli: Elita i Maximus Trading w Sztumskim Polu.

Obie organizacje będą nadal prowadzić swoją działalność niezależnie, aczkolwiek ściśle ze sobą współpracując w celu dalszego zapewniania partnerom i klientom najlepszych rozwiązań do przestrzeni łazienki oraz wysokiej jakości obsługi.

 

 


***

Tekst promocyjny