Wyposażenie

Meble

Spersonalizowane meble wypoczynkowe

Tekst Magda Pawluk • Zdjęcia TC Meble

2018-06-21
Spersonalizowane meble wypoczynkowe

Relaks niejedno ma imię. Może być aktywny, na powietrzu czy w przestrzeni miejskiej albo spokojny, w domowym zaciszu. Wówczas funkcję odprężającej strefy przejmuje najczęściej pokój dzienny z zestawem wygodnych mebli wypoczynkowych, których charakter warto dostosować do indywidualnych preferencji, aby każdego dnia móc cieszyć się idealnym komfortem.

 

Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazku, a ponieważ miewamy odmienne ambicje i skłonności, na rynku pojawia się odpowiadająca im szeroka gama rozmaitych produktów. Nie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku branży meblowej. Wystarczy spojrzeć na segment nowoczesnych zestawów wypoczynkowych, których wygląd i funkcje są na tyle różnorodne, że każdy bez trudu może znaleźć odpowiedni wariant dla siebie lub dostosować jego charakter do indywidualnych życzeń. Ogromna w tym zasługa producentów, wykazujących się pod tym względem niemałą elastycznością.

 

tc meble kanapa

 

Optymalna konfiguracja

Zakup zestawu wypoczynkowego nie powinien sprowadzać się do dokonanej pod wpływem impulsu transakcji. Aby meble do salonu odpowiednio spełniały swoje funkcje, warto dokładnie przemyśleć wszystkie związane z nimi aspekty – zwłaszcza ich gabaryty, kształt i prezencję. Dopiero łącząc te punkty w całość, otrzymamy optymalne wyposażenie, dostosowane do charakteru wnętrza oraz oczekiwań użytkowników. Na szczęście uznani producenci – oferując swój meblowy asortyment – pozostawiają odbiorcom znaczną swobodę w kwestii konfiguracji nabywanych mebli. Dzięki temu możemy więc skorzystać z szerokiej gamy modułowych kompletów i z dostępnych segmentów według uznania formować narożniki lub sofy przeznaczone dla dowolnej liczby osób. Dodatkowo do dyspozycji mamy kilka modeli boków, gwarantujących różne wykończenie mebla. Podobnie dzieje się w przypadku nóżek, które w zależności od preferencji mogą być drewniane lub stalowe. Duży wybór otrzymujemy również, jeśli chodzi o materiały tapicerskie – zestawy wypoczynkowe zyskują obicia z miękkich, ale odpornych na przetarcia i zabrudzenia tkanin albo elegancko prezentującej się skóry, a wszystko w wielu odcieniach z bogatej palety barw.

tc meble zestaw wypoczynkowy

 

Funkcjonalność budująca wygodę

Decydując się na produkty z opcją personalizacji, możemy nie tylko zaprojektować wygląd mebla, ale także precyzyjnie określić jego rolę. Pomagają w tym udogodnienia, jakie producenci oferują w standardzie lub na indywidualne zamówienie klienta. Są wśród nich np. funkcja spania, która oznacza, że nasza kanapa nie tylko zapewni relaks w ciągu dnia, ale także w razie potrzeby zamieni się w wygodny aneks sypialniany, np. kiedy zechcemy przenocować gości. Dodatkowym atutem jest pojemnik na pościel, w jakim przechowamy zabierające sporo miejsca kołdry, poduszki i koce. Jeżeli jesteśmy zwolennikami wypoczynku przed telewizorem czy przy zajmującej lekturze, powinniśmy zdać się na egzemplarze wzbogacone o funkcję relaksu, czyli unoszącego się fragmentu frontu sofy, zamieniającego się w wygodny podnóżek czy leżankę. Dzięki temu możemy przyjąć pozycję półleżącą z podpartymi nogami.

 

tc meble do salonu

 

Jak jeszcze bardziej zwiększyć komfort wypoczynku? Producenci proponują szereg innowacji. Jedną z nich jest elektryczne rozkładanie mebla, umożliwiające płynną regulację kąta odchylenia oparcia, a co za tym idzie odnalezienie komfortowego ułożenia ciała, sprzyjającego relaksowi. Czas odprężenia umili też muzyka dobiegająca do naszych uszu płynąca wprost z konstrukcji narożnika, w którą wbudowany jest system audio, pozwalający na odtwarzanie dźwięków z różnych źródeł (m.in. Bluetooth, karta SD, Pendrive – poprzez łącze USB, niektóre modele IPhone oraz IPod oraz poprzez urządzenia z wyjściem AUX). Dodatkowo pod ręką możemy mieć zimny napój – dzięki opcji chłodzenia kubka po umieszczeniu go w specjalnych zagłębieniach, a trunki i przekąski przechowywać w barku umiejscowionym w podłokietniku lub na rogu, pod blatem. Doskonałym miejscem na gazety będzie z kolei schowek ukryty w odchylanym boku mebla.

 

tc meble sofa

 

Regulacja gwarancją doskonałego relaksu

Konfiguracja pozwalająca dostosować meble wypoczynkowe do potrzeb użytkowników nie kończy się na etapie zakupu. Również podczas codziennego korzystania z nabytych sprzętów można zmieniać ich wybrane parametry. Wiele modeli pozwala na regulację poszczególnych elementów kanapy – boczków, oparć, zagłówków, dzięki czemu zyskujemy odpowiednie podparcie ramion, pleców i karku bez względu na wybraną pozycję. Na szczególną uwagę zasługują też egzemplarze z ciekawą opcją przesuwanych oprać, dzięki którym możliwa jest nie tylko zmiana ustawienia pleców mebla, lecz także głębokości siedziska. Jeżeli pionowy moduł odsuniemy maksymalnie do tyłu, zyskamy dość miejsca na relaks półleżąc. Powierzchnia wypoczynkowa znacznie zwiększa się również w przypadku modeli z podnoszonymi oparciami, umocowanymi na masywnych uchwytach. Poduszki, po ulokowaniu na wyższym poziomie, przejmują funkcję zagłówków. To udogodnienie szczególnie docenią np. osoby wysokie, którym trudno przychodzi relaks w przypadku standardowych sprzętów wypoczynkowych. Znacznie lepiej w tej dziedzinie sprawdzają się warianty z opcją personalizacji, które dostosowują się do sytuacji niczym przysłowiowy kameleon, doskonale wpisując się w potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niemała w tym zasługa także wysokiej jakości zastosowanych materiałów, dbałości o estetyczne wykończenie oraz solidność mebla, który potrafi służyć domownikom wiele lat, nic nie tracąc na swej prezencji czy funkcjonalności.