Wyposażenie

Sprzęt

Technologia na straży domowej higieny. Urządzenia parowe neutralizujące wirusy i bakterie

Tekst Paulina Majewska • Zdjęcia LAURASTAR WWW.LAURASTAR.PL

2020-10-05
Technologia na straży domowej higieny. Urządzenia parowe neutralizujące wirusy i bakterie

O czystość domowych wnętrz należy dbać nieustannie i starannie. Skutecznie uświadomiła to aktualna sytuacja związana z pandemią. Konsekwentna dbałość o wyższe standardy higieny jest uznawana za najlepszą formę walki z koronawirusem, ale także z innymi szkodliwymi dla zdrowia mikroorganizmami: roztoczami, grzybami, bakteriami oraz różnego rodzaju wirusami. Efektywnym orężem w tej batalii są zaawansowane technologicznie urządzenia parowe przeznaczone do użytku w gospodarstwach domowych.

 

Dezynfekcja nie musi wiązać się z koniecznością stosowania silnych, często drażniących środków chemicznych. Jej naturalną formą jest użycie pary wodnej, którą wytwarzają m.in. systemy do prasowania i generatory pary. Z powodzeniem sprawdzają się podczas codziennego odświeżania ubrań czy tekstylnych dekoracji wnętrz, oferując przy tym także ich perfekcyjne wygładzanie, profesjonalną pielęgnację oraz atrakcyjny design urządzeń.

 

 

EFEKTYWNE ODŚWIEŻENIE

Samo pranie niestety nie wystarczy, aby zneutralizować drobnoustroje bytujące w tkaninach, szczególnie gdy wybieramy programy z niską temperaturą. Należy wiedzieć, że większość zarazków oraz mikroorganizmów zostaje unieszkodliwionych dopiero pod wpływem długotrwałego oddziaływania na nie temperatury powyżej 60°C. Efektywnie można pozbyć się ich, poddając wszelkiego rodzaju tekstylia działaniu pary. Niektóre dostępne dziś urządzenia parowe generują strumień o temperaturze przekraczającej nawet 100°C, który błyskawicznie eliminuje prawie sto procent groźnych wirusów, bakterii i alergizujących roztoczy. W trosce o bezpieczeństwo warto więc sięgnąć po żelazko parowe, generator pary czy profesjonalny system prasujący, które nie tylko wygładzają tkaniny, ale również doskonale je odświeżają, oczyszczają i niwelują nieprzyjemne zapachy.

 

 

TECHNOLOGIA SUCHEJ PARY W PRAKTYCE

Małą rewolucję w segmencie AGD wywołało opracowanie technologii suchej pary, czyli ciepłego strumienia o zwielokrotnionej objętości (w porównaniu do mokrej pary wodnej) niezawierającego cząsteczek cieczy. To rozwiązanie jest stosowane w urządzeniach prasujących nowej generacji, nie tylko dla błyskawicznego wygładzenia zagnieceń, ale też w celu odświeżenia tekstyliów. Na szczególną uwagę zasługują sprzęty emitujące ultradelikatną suchą parę DMS (ang. Dry Microfine Steam), która wykazuje działanie silnie dezynfekujące. Profesjonalne urządzenia wyrzucają strumień pary z dużą prędkością – nawet do 28 m/s, dzięki czemu łatwo przenika ona przez włókna materiału, unieszkodliwiając jego niepożądanych lokatorów.

 

FOTO: GENERATOR PARY LAURASTAR LIFT

 

Ponieważ sucha para jest skuteczna nawet bez potrzeby dotykania materiału stopą żelazka, znakomicie sprawdza się do odświeżania okryć wierzchnich, na których do domów przynosimy zarazki ze skupisk ludzkich. Potraktowanie płaszcza czy kurtki parą z generatora lub systemu prasującego po wizycie w sklepie bądź podróży komunikacją publiczną pozwala pozbyć się z ich powierzchni szkodliwych drobnoustrojów, bez ryzyka, że odzież ulegnie zniszczeniu. Oprócz tego, że po takim zabiegu tkanina jest higienicznie czysta, to jeszcze pozostaje sucha i gotowa do natychmiastowego użycia. Taką samą czynność warto przeprowadzać także w ramach domowych porządków i za pomocą żelazka parowego czy generatora pary, które na co dzień służą jako urządzenia prasujące, odświeżyć również dekoracyjne tekstylia: zasłony, pledy, poduchy. Posługując się przenośnym, kompaktowym urządzeniem, można nawet zadbać o higienę tapicerki mebli.

 

 

FOTO: GENERATOR PARY LAURASTAR LIFT

 

 

LEPSZA JAKOŚĆ PRASOWANIA

Zaawansowane technologicznie systemy i generatory pary to nie tylko skuteczne narzędzia w walce z drobnoustrojami. To także nowoczesny design i ukryty pod jego płaszczem szereg praktycznych rozwiązań ułatwiających codzienne prasowanie. Jednym z nich jest stopa żelazka, która dostosowuje się do różnych rodzajów tkanin, zapobiega zaprasowywaniu niechcianych kantów dzięki wyprofilowanemu, zaokrąglonemu kształtowi, a używać jej można zarówno w poziomie, jak i pionie – do odświeżania wiszącej odzieży. Funkcjonalną innowacją jest też stopa 3D, której zadaniem jest napinanie tkaniny podczas prasowania i nasycanie jej parą dla efektu idealnego wygładzenia materiału. Inna przydatna funkcja to pulsacyjna emisja pary, która pozwala wyrzucać gorący strumień krótkimi seriami. Dzięki temu można lepiej kontrolować ilość pary, jaka działa na dany materiał.

 

FOTO: SYSTEM DO PRASOWANIA LAURASTAR SMART U

 

 

Sprzęty prasujące wykorzystujące bakterio- i wirusobójczą moc suchej pary dostępne są w wersji przenośnej, jako kompaktowy generator pary, a także w postaci zintegrowanych systemów, które poza generatorem pary oraz profesjonalnym żelazkiem są wyposażone również w aktywną deskę do prasowania z systemem nadmuchu i zasysania. Pozwala ona jeszcze dokładniej niwelować wszelkie niedoskonałości pomiętej tkaniny, równomiernie rozprowadzając parę, dzięki czemu tekstylia są precyzyjnie wyprasowane i idealnie zdezynfekowane. Wszystko to naturalnie, bez użycia jakichkolwiek detergentów.

 

FOTO: SYSTEM DO PRASOWANIA LAURASTAR SMART U