Wyposażenie

Dodatki

Wyzwania podczas dekorowania łazienki

Tekst Posterlounge • Zdjęcia Posterlounge www.posterlounge.pl

2021-05-28
Wyzwania podczas dekorowania łazienki

Łazienka to pomieszczenie, w którym przeciętny człowiek spędza około 30 minut każdego dnia. Warto więc zadbać, aby była ona pomieszczeniem kojarzącym się nie tylko z szybką poranną toaletą, ale i miejscem odprężenia po ciężkim dniu pracy. O odpowiednią atmosferę w łazience możemy zadbać nie tylko umieszczając w niej zapachowe świece czy rośliny, ale również możemy stworzyć w niej klimatyczną galerię ścienną. Galeria obrazów w łazience to element dekoracji, który jeszcze stosunkowo rzadko pojawia się w polskich domach. Znalezienie obrazów do łazienki, które nadadzą się do tak wilgotnego pomieszczenia to wyzwanie również dla doświadczonego architekta wnętrz. Obrazy, które znajdą się w łazience muszą być nie tylko odporne na wilgoć i wysokie temperatury, ale i łatwe w utrzymaniu i oczywiście ładne. Pokażemy Wam jakiego rodzaju obrazy wybrać, aby cieszyć się galerią ścienną w łazience przez długie lata.

 


Szkło akrylowe i płyta aluminiowa – eleganckie i trwałe rozwiązanie


Obrazy w łazience do dziś niestety rzadkość, a przecież niezwykle łatwo jest udekorować nasze ściany, trzeba tylko wiedzieć jaki materiał wybrać. W sklepie internetowym Posterlounge dostępne są tysiące motywów, które jako wydruk na aluminium lub na szkle akrylowym sprawdzą się świetnie jako dekoracja naszej małej, domowej strefy wellness.Obrazy na aluminium to prawdziwy highlight jeśli chodzi o nowoczesne wyposażenie wnętrz. Charakteryzują się ostrym odwzorowaniem barw, jedwabno-matową powierzchnią i smukłym wyglądem. Materiał, jakim jest aluminium, świetnie oddaje głębię koloru a jednocześnie nie brakuje mu stabilności i trwałości. Aluminowa płyta, na której drukowane są obrazy jest odporna na wysoką temperaturę i wilgoć panującą w łazienkach. Nawet krople wody nie są w stanie jej uszkodzić. A co najważniejsze pielęgnacja takiego obrazu zajmie nam dosłownie kilka minut. Wystarczy wytrzeć obraz do sucha miękką ściereczką i gotowe.

 Drugim polecanym materiałem, który sprawdzi się w łazience jest wydruk na szkle akrylowym. Obrazy na szkle z Posterlounge do łazienki charakteryzują się wysokim nasyceniem barw z efektem głębi. Błyszcząca powierzchnia imitującą szkło tak samo jak aluminium jest niezwykle łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu.

 

 


Dzięki temu, że zarówno obrazy na aluminium, jaki na szkle akrylowym wykonane są z niezwykle lekkich materiałów ważą niewiele – nawet jeśli zdecydujemy się na zamówienie naprawdę dużego rozmiaru. Główna różnica między obrazem na szkle akrylowym a na aluminium polega na wyglądzie. Wydruk na szkle akrylowym zapewnia eleganckie, błyszczące wykończenie z efektem głębi. Natomiast wydruk na aluminium charakteryzuje się satynowym wykończeniem, które zapobiega odbijaniu światła. Aluminium do świetny wybór do nowocześnie urządzonej łazienki a szkło akrylowe sprawdzi się w pomieszczeniu w stylu glamour, ale nie tylko. Zarówno obrazy na aluminium jaki na szkle akrylowym zaopatrzone są w uchwyty ścienne, które mocowane na tyle obrazu są niewidoczne.

 

 


Niezniszczalne i lekkie obrazy na PCV

Obrazy na PCV drukowane są na lekkiej piance z tworzywa sztucznego. Materiał wydruku jest na tyle trwały, że śmiało może być wykorzystywany w pomieszczeniach o dużej wilgotności i wyższej temperaturze. Wydruk na PCV zapewnia intensywność kolorów oraz lekko błyszczącą powierzchnię, a więc nie bez powodu obrazy na PCV zyskały sobie szerokie grono zwolenników. PCV jest też materiałem niezwykle lekkim, co znacznie ułatwia nawet samodzielny montaż obrazu na ścianie. Pinka PCV nie jest również zbyt wymagająca, aby odświeżyć i oczyścić obraz z kurzu wystarczy przetrzeć go lekko wilgotną ściereczką.

 


Gustowne motywy do domowego SPA

Kolorowe, kontrastowe fotografie sprawdzą się jako wydruk na szkle akrylowym. Szkło akrylowe zapewni nie tylko najwyższą jakość odwzorowanie kolorów, ale dzięki szkle o 5 mm grubości da również bardzo ciekawy efekt głębi. Idealnym motywem do naszego małego domowego SPA będą zdjęcia lilii wodnych czy majestatycznego Buddy. Tego typu motywy sprzyjają odprężeniu i relaksacji. Jeśli jednak zależy nam na czymś naprawdę oryginalnym i nieoczywistym to polecamy wybór jednego z dzieł ulubionego malarza, choć wybór może wydawać się nieoczywisty, to odpowiednio dobrany motyw będzie piękną dekoracją ścienną w łazience w stylu glamour. W sklepie internetowym www.posterlounge.pl znajduje się osobna kategoria ze specjalnie wysekcjonowanymi grafikami do łazienki.