Wyposażenie

Meble

Zaprojektuj mebel inspirowany planetą wolną od związków PFC

Tekst oa • Zdjęcia oa

2019-11-13
Zaprojektuj mebel inspirowany planetą wolną od związków PFC

Jak wynika z badań przeprowadzonych w tym roku przez Centrum Badań Rynkowych i  Społecznych blisko 90% respondentów nie jest świadoma faktu, że przy produkcji tzw. tkanin plamoodpornych mogą być używane związki chemiczne PFC. A niestety stanowią one ogromne zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt, a także przyszłości naszej planety. Co możemy zrobić, by uchronić siebie i Ziemię? Wystarczy unikać mebli, do których produkcji użyto PFC.


Stop chemii w Twoim domu
PFC, czyli perfluorowęglowodory mają bardzo zły wpływ na zdrowie człowieka. Coraz więcej badań potwierdza związek między powszechnym skażeniem PFC, a problemami zdrowotnymi takimi jak: niepłodność, nowotwory, wady rozwojowe u dzieci i alergie. Związki PFC są szkodliwe także dla środowiska. Do ich połowicznego rozpadu potrzeba do... 2000  lat. To związki, które przedostają się do atmosfery w formie gazu i powodują globalne ocieplenie.

 


Zaprojektuj mebel bez PFC
Na problem zanieczyszczenia PFC zwracają uwagę nie tylko Komisja Europejska, organizacje takie jak Greenpeace i Agencja Ochrony Środowiska, ale  też  coraz więcej firm. Dobrym  przykładem jest marka fabb (producent tkanin meblowych), która organizuje konkurs  „Planet free from PFC”. Zadanie  polega na zaprojektowaniu mebla z użyciem wizualizacji tkanin pochodzących w 100% z przędzy recyklingowej. Misją projektu jest nagłośnienie zagrożeń wynikających z wykorzystania w produkcji tkanin   meblowych związków chemicznych PFC. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany, a środki z jego sprzedaży przeznaczone na konto fundacji wspierającej edukację ekologiczną dzieci i młodzieży. Zwycięzca może liczyć na nagrodę w wysokości 3 000 euro. Autorski projekt mebla należy wysłać poprzez formularz na stronie
 www.oaisfair.com/freeplanet/.

 

Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego.
Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.oaisfair.com

 

***

Treść promocyjna