Ceglana ściana

Ceglana ściana - pomysł brzmi ciekawie i coraz częściej można usłyszeć o nim w rozmowach o trendach wystroju wnętrz. Moda na ścienną cegłę niezmiennie panuje od pokoleń, ale w ostatnich latach cieszy się szczególną popularnością. Cegła doskonale komponuje się z nowoczesnością, klasyką, a także z wnętrzami otulonymi jasnymi dodatkami. Czyżby to kolejny powrót do przeszłości?

 

Czerwień cegły przywołuje klimat fabryk i starych piwnic, jednak barwa ta sprawdza się niemal w każdym wnętrzu. Mur z cegły może wizualnie pomniejszyć pomieszczenie, dlatego lepiej stosować ją nie na całej ścianie, ale na jej fragmentach. Od tradycyjnego, czerwonego koloru cegły możemy odejść, malując ją na biało i zyskując dzięki temu równie ciekawy efekt wizualny. Modnymi barwami nadawanymi cegle są ostatnio również czerń i szarość. Takie kolory, zastosowane np. w salonie, tworzą znakomite tło dla mebli i detali w mocnych barwach. Dodatkowo ceglana ściana wygląda efektownie w zestawieniu z białą ścianą.

 

 

Cegła jest wciąż gorącym trendem we wnętrzach. Materiał ten stanowi uniwersalną dekorację ścian i pasuje zarówno do rustykalnych aranżacji wnętrz, jak i do loftów. Wnętrzarskie trendy polubiły cegły. Dlaczego? Po pierwsze - stanowią doskonałą dekorację ścian, po drugie - idealnie wypełniają pustą przestrzeń. Po trzecie - pasują do każdego wnętrza. Jeśli zastanawiasz się nad montażem cegły w nowoczesnym wnętrzu, to wybierać możesz spośród pełnej gamy rozwiązań. Możliwości dekoracyjnych jest wiele, począwszy od cegły cementowej, poprzez ceramiczną, po klinkierową i licową. Jednak aby nie obciążać stropu w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu, cegłę można zastąpić wygodnymi płytkami klinkierowymi bądź ciętą cegłą. Decydując się na czerwoną, nieotynkowaną cegłę, można użyć jej przy wznoszeniu murków między pokojami. Ceglana ściana idealne sprawdzi się w sypialni, kuchni, a nawet w otoczeniu salonowego kominka. Odrobina wyobraźni - i w prosty sposób możemy stworzyć niepowtarzalną przestrzeń.

 

 

Cegła zdobiąca wnętrze wygląda dość intrygująco. Jest naturalnym materiałem budowlanym o bardzo trwałej konstrukcji oraz wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ogień czy wilgoć. Zaletą tego materiału jest również to, że doskonale izoluje i wycisza. Oryginalną dekoracją będą uzyskane dzięki cegle efekty 3D. Chociaż jedynym minusem materiału jest jego waga, to nie zniechęca do siebie inwestorów i dekoratorów wnętrz.

Jeśli jesteś właścicielem małego mieszkania, a marzysz o ceglanej ścianie, nic nie stoi na przeszkodzie. W takim przypadku można zastosować jeden z wnętrzarskich trików. Przykładowo - można pomalować cegłę na biało, dzięki czemu, zestawiona z ciemną podłogą, wprowadzi oryginalny i nowoczesny klimat. Możesz też zdecydować się na jej zamiennik – okładzinę klinkierową.

 

 

Gdy opatrzy nam się kolor cegły, możemy ją oczyścić z kurzu, pomalować i polakierować w dowolnie wybranej barwie. Jest to najszybszy sposób na odświeżenie dekoracji i wprowadzenie zmian. Cegłę należy wówczas pomalować mineralną farbą elewacyjną. Nie impregnujmy ściany przed malowaniem, bo to jedynie osłabi przyczepność farby.

Niepokryte niczym cegły były niegdyś znakiem ograniczonych funduszy na materiały budowlane, dziś zaś stanowią jeden z wyznaczników dobrego gustu i awangardy. Z premedytacją odsłonięte białe cegły dają mieszkańcom poczucie ciepła. Czerwone zaś będą doskonałym dodatkiem uzupełniającym loftową, industrialną aranżację. • MTM Ostróda 2017

  W dniach 5-8 września 2017 r. odbędzie się 44. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych Ostróda 2017. Już teraz zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu zarówno wystawców, jak i wszystkich zainteresowanych nowinkami w branży meblarskiej i aranżacji wnętrz. Imprezie towarzyszyć będzie 4. edycja Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA.   (...)

  Czytaj dalej »
 • Marka Ravon

  Ravon to polska marka wanien wolnostojących i umywalek, zbudowana na przyjacielskich relacjach, z ludźmi, których znamy oraz z którymi pracujemy od lat. Ravon ma więc polskie korzenie i ludzi stąd: lokalnych specjalistów-rzemieślników, którzy znają się na „dobrej robocie”. W naszych szeregach znaleźć można specjalistów w dziedzinie technologii kompozytowych, których wiedza i (...)

  Czytaj dalej »
 • Kamień jak malowany

  Kamienie towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Pierwotnie skały pełniły rolę schronienia, później tworzono z nich narzędzia, aż wreszcie stały się podstawowym surowcem budowlanym. Współcześnie stanowią popularny materiał aranżacyjny, wykorzystywany przede wszystkim na posadzkach we wnętrzach i ogrodach. Rozwój nowych technologii sprawił, że ich formę i strukturę przybrały dziś… panele, (...)

  Czytaj dalej »
 • Design oświetlenia tarasowego

  Któż z nas nie lubi spędzać wieczorów na tarasie – strefie relaksu, łączącej dom z otaczającym go ogrodem. Jednak o ile letnie miesiące, kiedy do późnych godzin popołudniowych możemy cieszyć się słońcem, sprzyjają przebywaniu na powietrzu, o tyle jesienią wolimy przenieść aneks wypoczynkowy do wnętrza budynku. Tymczasem jeżeli marzy nam się całoroczne przesiadywanie przed domostwem na wzór (...)

  Czytaj dalej »
 • Festiwal Wnętrz 2017

  FESTIWAL WNĘTRZ zaprasza! Tradycyjnie już inspiracją do identyfikacji wizualnej targów stał się kolor roku ogłaszany przez Instytut Pantone. W tym roku to świeży odcień zieleni – Greenery.Festiwal Wnętrz powstał z pasji do dobrego wzornictwa i szeroko pojętego designu. To targi łączące świat producentów, architektów wnętrz i projektantów sztuki użytkowej z osobami aktualnie urządzającymi (...)

  Czytaj dalej »

Design

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »