Design

Wydarzenia

Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie 8-11 IX 2015 r.

Tekst Monika Zawadzka-Drzewiecka • Zdjęcia EXPO ARENA S.A.

2015-09-18
Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie 8-11 IX 2015 r.

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Meblowych zakończyła się sukcesem – zaprezentowano najnowsze trendy w branży, targom towarzyszyła ponownie Strefa Polskiego Wzornictwa i po raz pierwszy rozdano Żagle Rozwoju.


Branża meblarska spotkała się w Ostródzie już 42 raz, a każda kolejna edycja tych spotkań cechuje się coraz większym prestiżem i profesjonalizmem. W tym roku Expo Arena Mazury zaprosiła wystawców do nowych, jeszcze większych, hal, dzięki którym wydarzenie nabrało nowego wymiaru – dosłownie i w przenośni. Stoiska zachwycały różnorodnością i przestronnością a całe kuchnie, salony i sypialnie wręcz wyrastały na  oczach odwiedzających.

 

targi meblarskie ostróda 2015


Na targach swoją ofertę zaprezentowały najlepsze firmy z branży, które od lat związane są z ostródzką imprezą oraz wiele przedsiębiorstw dopiero debiutujących w Expo Arenie Mazury. Najnowsze trendy z odważną stylistyką, klasyczne modele oraz designerskie unikaty – niczego nie zabrakło podczas Międzynarodowych Targów Meblowych. W tym roku wydarzenie odwiedziło także wielu gości z zagranicy, wśród których byli przedstawiciele biznesowi z Belgii, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Skandynawii i wielu innych europejskich państw. Znakomicie sprawdził się także wprowadzony niedawno system zakupu biletów online, pozwalający zaoszczędzić wiele czasu i zapewnić sobie wejście na targi z wyprzedzeniem, co nie jest bez znaczenia biorąc pod uwagę, że odwiedziło je niemal dwanaście tysięcy zwiedzających.

 

targi meblowe ostróda 2015


Międzynarodowym Targom Meblowym towarzyszyło tradycyjnie wiele ciekawych wydarzeń, wśród których były eksperckie panele dyskusyjne na tematy istotne dla wszystkich związanych z branżą meblową – można było się dowiedzieć np. jak efektywnie prowadzić sprzedaż mebli przez Internet oraz poznać najnowsze trendy w wyposażeniu wnętrz. Po raz drugi targi urozmaicił Warmia Mazury Design Festiwal pod nazwą Strefa Polskiego Wzornictwa. Swoje odważne rozwiązania mogli w niej zaprezentować zarówno uznani jak i początkujący projektanci sztuki użytkowej – wszyscy odwiedzający nie bez powodu przystawali przy meblach z surowców wtórnych i fantazyjnych fotelach.


Formuła tegorocznych targów była jeszcze bardziej nastawiona na nawiązywanie kontaktów biznesowych dzięki wprowadzeniu systemu aranżowanych spotkań. Dzięki sieci Enterprise Europe Network wszyscy uczestnicy targów mogli wcześniej ustalić plan bezpośrednich rozmów z tymi partnerami, z którymi współpraca byłaby najmilej widziana. To znakomite rozwiązanie pozwalające lepiej wykorzystać czas spędzony w Expo Arenie Mazury.

 

targi ostróda 2015


Podczas Wieczoru Wystawcy po raz pierwszy rozdano Żagle Rozwoju. To nagroda dla firm, które swoim nowatorskim podejściem do meblarstwa mogą wytyczać kierunki rozwoju branży, dlatego została przyznana za produkty nowe, funkcjonujące na rynku krócej niż rok. Żagle Rozwoju przyznała specjalnie powołana kapituła ekspertów, pod przewodnictwem Tomasza Wójcika, architekta wnętrz, prowadzącego pracownię projektowania mebli w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nagrodzone firmy to Forte (za kolekcję mebli Bellevue), Mebin (za kolekcję mebli Elegante), Meble Wójcik (za program mebli skrzyniowych Toronto), Gala Collezione (za narożnik Happy marki Sweet Sit), Benix (za narożnik Play) oraz Libro (za narożnik Zoom). Nagrodami uhonorowane zostały także firmy Bog-Fran i Libro, którym Expo Arena Mazury przyznała specjalne Żagle Rozwoju, za odpowiednio 20 i 25 lat działalności na rynku meblarskim. Organizatorzy Międzynarodowych Targów Meblowych nagrodzili także, tradycyjnie, firmę, której stoisko było najciekawsze i przyciągało bezsprzeczne zainteresowanie i była to firma Signal.

 

targi branży meblowej


Ostródzkie targi rozwijają się bardzo prężnie umacniając swoją opinię jako jednej z najważniejszych imprezy w branży meblowej, która słynie nie tylko jak miejsce prezentowania nowych kolekcji, ale także jako miejsce nawiązywania kontaktów przekładających się na realną współpracę. Tradycja ta będzie kontynuowana podczas kolejnej edycji, którą organizatorzy już teraz zapowiadają na 6-9 września 2016.

targi branży meblowej 2015

targi branży meblarskiej ostróda