Design

Nowoczesne rozwiązania

Narzędzie do indywidualnej konfiguracji. Nowe standardy w zakupach mebli przez Internet

Tekst WWW.SOFA.PL • Zdjęcia WWW.SOFA.PL

2019-02-26
Narzędzie do indywidualnej konfiguracji. Nowe standardy w zakupach mebli przez Internet

Sofa jest w większości mieszkań czy domów centralnym punktem, gdzie toczy się życie rodzinne. Z tego powodu ważne, aby dokonać właściwego wyboru mebla i postawić na model, który będzie zarówno funkcjonalny, jak i komponujący się z wystrojem naszego wnętrza.

 

Dotychczas, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, można było zobaczyć mebel wykończony jednym rodzajem tkaniny, ewentualnie obejrzeć małe próbki kolorów alternatywnych materiałów. Zaobserwowano jednak, że klienci dokonujący wyboru tapicerki z wielką trudnością wyobrażają sobie, jak będzie wyglądać mebel z obiciem w innym odcieniu. Postanowiono więc stworzyć coś wyjątkowego, co nakreśli nowy kierunek w dokonywaniu zakupów mebli tapicerowanych – możliwość indywidualnej konfiguracji online.

 

 

Łatwiej dokonujemy właściwego wyboru, jeśli widzimy, jak wygląda dana sofa w konkretnym kolorze. W związku z tym, klientom korzystającym z narzędzia udostępniono szeroką paletę tkanin. Wystarczy kliknąć na wybraną, by za moment zobaczyć sofę w takim odcieniu. Wizualizacja 3D pozwala ujrzeć także prawdziwą strukturę materiału, a przy pomocy myszki na komputerze lub palca w przypadku dotykowych ekranów smartfonów lub tabletów możemy obracać pod dowolnym kątem i przesuwać interesujący nas model. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozczarowanie wynikające z błędnej decyzji zostaje wyeliminowane. Oczywiście należy pamiętać, że kolor tapicerki widoczny na ekranie różni się od rzeczywistego, dlatego, dla pewności, można też zamówić bezpłatne próbki tkanin.

 

 

Internet stwarza wielkie możliwości w dziedzinie zakupów. Nawet w samej branży meblowej udział towarów sprzedawanych tą drogą stale wzrasta i w Europie Zachodniej kształtuje się obecnie na poziomie 14%, a według prognoz, za kilka lat co czwarty klient będzie kupował wyposażenie domu online. Szybki dostęp tym kanałem dystrybucji do asortymentu nie idzie jednak niestety w parze z różnorodnością produktów. Najczęściej możemy nabyć jedynie towar standardowy, bez możliwości indywidualnego wyboru, dlatego twórcy internetowego narzędzia poszli dalej w kierunku personalizacji zamówień i w przypadku kilku modeli umożliwili użytkownikom zbudowanie swojej wymarzonej sofy jak z klocków, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb. Autorzy pomysłu już zapowiadają, że produktów do projektowania od A do Z będzie się pojawiać coraz więcej. Jak to działa? Za pośrednictwem panelu można samemu skonfigurować dowolnie wybraną sofę lub narożnik, mając do wyboru wszelkie elementy składowe o różnych wymiarach zewnętrznych, wiele możliwych boków, nóg, skór i tkanin. To daje miliony kombinacji, które można stworzyć samodzielnie, a efekt w 3D widoczny jest natychmiast.

 

 

Dodatkowy atut tego rozwiązania stanowi brak konieczności odwiedzania szeregu stron internetowych. W tym przypadku wszystkiego możemy dokonywać na jednej witrynie. Innymi słowy, standardowy sklep internetowy musiałby posiadać w ofercie co najmniej kilkaset produktów, żeby pokazać to samo, co udaje się osiągnąć dzięki opcji zdalnej konfiguracji. Tutaj nie ma setek powtarzających się modeli, które różnią się tylko kolorem, co znacznie ułatwia i przyspiesza dokonywanie właściwych wyborów.

 

 

Kolejną innowacją w podejściu do prezentacji produktu jest pokazanie mebli już w takim kolorze, z jakiego życzylibyśmy sobie mieć sofę w domu. Jeśli np. chcielibyśmy mieć czerwoną kanapę, to w filtrach zaznaczamy taką opcję i za chwilę oglądamy na ekranie kilkanaście/kilkadziesiąt sof lub narożników dostępnych w wybranym kolorze i wszystkie te modele widzimy już w takim wydaniu.

 

 

Te, a także inne nowinki z pewnością ułatwią dokonywanie właściwych zakupów. Warto przekonać się samemu.