Wyposażenie

Meble

Meble dodające przytulności /VIDEO/

Tekst / Film: Design Book

2021-04-28
Meble dodające przytulności /VIDEO/

Przytulności we wnętrzach potrzebujemy doświadczać nie tylko zimą, gdy szczególnie tęsknimy za ciepłem. Komfort wystroju jest ważny każdego dnia. Przyjemne otoczenie, gdzie nasze zmysły doświadczają pozytywnych wrażeń, to czynnik dający poczucie bezpieczeństwa i wygody. W kreowaniu takich efektów duży udział mają wprowadzane do wystroju meble. Wśród nich są też takie, które miło otulają.

 

Temat wyposażenia dodającego przytulności podejmuje nowy film na kanale Design Book, w którym opowiadamy m.in. o: miękkich tapicerkach i ich najmodniejszych kolorach, otaczających, a nawet otulających sylwetkę fotelach i krzesłach, zaokrąglonych sofach, a także podwieszanych siedziskach oraz hamakach.

 

 

 

 

 

 

 

Świat pędzi naprzód, i to w zawrotnym tempie, a my próbujemy za nim nadążyć, przepłacając to stresem, wyczerpaniem oraz poczuciem zagrożenia. Usilnie szukamy więc drogi ucieczki od codziennych problemów i znajdujemy ją... we własnych mieszkaniach. Najbliższe otoczenie urządzamy na wzór spokojnego azylu oraz miejsca wytchnienia, będącego odskocznią od zewnętrznych problemów, w myśl idei eskapizmu. Kreowanie przestrzeni zgodne z tym trendem dotyczy wszystkich pomieszczeń, jednak szczególną wagę w tym przypadku przypisuje się strefie wypoczynku, jako skoncentrowanej na dostarczaniu uczucia odprężenia. Zgodnie z tym założeniem wiele uwagi poświęca się aranżacji po salonu, sypialni czy domowej biblioteczki z miejscem do czytania. Podstawą jest wyposażenie ich w wygodne meble w nadających wrażenia przytulności miękkich tapicerkach.