Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Sufity w pomieszczeniach

Szósty stopień aranżacji

2015-06-09 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Traktowany trochę jak część domu bez właściciela, zawadzająca przestrzeń, która – wiecznie niezaadaptowana – szpeci lub odciąga wzrok od głównych elementów wystroju wnętrza. Jak sobie poradzić z sufitem? Bardzo prosto. Wystarczy czasem lustro, żyrandol, materiał lub kolorowa farba.   Sufit możemy potraktować jak czyste płótno malarza (...)
Połączenia, które odmienią wystrój sypialni

Zabawa wzorem i kolorem

2015-06-02 Publikacja:
Magda Pawluk
Sypialnia powinna być miejscem zapewniającym spokój i wytchnienie. Dobrze zaaranżowana stanowić będzie azyl izolujący od świata zewnętrznego, gwarantujący komfortowy relaks i wypoczynek. Aby pomieszczenie to właściwie spełniało swoją funkcję, musi zostać odpowiednio wykończone. O ostatecznym efekcie decyduje więc nie tylko wygodny materac czy dopasowane oświetlenie, ale również to, jakie (...)
Kwiaty, donice, wazony

Zielony design

2015-05-19 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Drzewo, trawa, krzew to atrybuty ogrodu. A co, jeśli umieścimy te elementy w domu? Jak zaadaptować mieszkanie na potrzeby trawnika i jak zaaranżować pokój, w którym chcemy postawić drzewo cytrynowe w doniczce? Odrobina pomysłu, trochę miejsca i światła słonecznego. Rośliny nie wymagają wiele, a mogą uświetnić wnętrze w każdym stylu.   Hol Korytarz to miejsce, gdzie kwiaty mają mało światła, choć niewykluczone, że przez (...)
Sztuka we wnętrzach

Mona Lisa na ścianie i David na podłodze

2015-01-13 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Modigliani, Dali, Malczewski, Renoir, Wyspiański, van Gogh – nazwiska znane wszystkim. Sztuka kojarzona była dotychczas z ogromnym bogactwem, przepychem i snobizmem. Obecnie coraz częściej wnętrza ozdobione są płótnami mniej lub bardziej znanych malarzy. Zmiana postrzegania sztuki i rozwoju duchowego to (...)
w Twoim domu

Świąteczny klimat

2014-12-22 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym życie rodzinne nabiera zupełnie innego, niecodziennego charakteru. Już teraz warto pomyśleć o tym, jak zadbać, by te wyjątkowe, mroźne dni upłynęły w atmosferze ciepła i radości. Przygotowania do świąt mogą okazać się doskonałą zabawą dla całej rodziny - wystarczy odrobina chęci i pomysłowości.     Świątecznym centrum domowego ogniska zwykle bywa (...)
Prosty sposób na zmianę wnętrza

Zasłony

2014-12-02 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Symbol dawnych lat i zamierzchła śmieszność – tak o zasłonach wypowiadają się ich przeciwnicy i prześmiewcy. Niegdyś obecne były w każdym oknie i miały służyć jedynie jako zasłonięcie wnętrza wieczorami przed oczami wścibskich sąsiadów. Dziś przeżywają niebywały renesans, choć ich funkcje użytkowe nieco uległy zmianie.     Zasłony – bo o nich tutaj mowa – pełnią obecnie w większości funkcje dekoracyjne. Nie można jednak (...)
Zegary ścienne

Czas na design

2014-10-14 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Jeszcze trzy – cztery dekady temu zegar wiszący na ścianie był niezbędnym elementem każdego domu. To na nim polegali domownicy, organizując i kontrolując swój czas. A jak rola zegara ściennego wygląda dzisiaj?   Dziś, w epoce elektronicznych czasomierzy zewsząd jesteśmy informowani o aktualnej godzinie. Opcję tę posiada już większość urządzeń elektronicznych, które znajdują się w naszych domach – od (...)
Komfort Kąpieli

Dodatki w łazience

2014-09-16 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Łazienka jest miejscem relaksu i odprężenia. Stanowi enklawę spokoju i wyciszenia. Podobnie jak sypialnia, pozwala na wyciszenie się i ucieczkę od zgiełku codzienności.  O przedmiotach, które umilają czas w łazience i nadają jej estetycznej funkcjonalności funkcjonalności przeczytamy w poniższym artykule.     Ściany Oprócz płytek we wzory czy zastosowania kilku kolorów ceramiki na (...)
Pomysł na stylizację wnętrza

Ceglana ściana

2014-07-15 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Ceglana ściana - pomysł brzmi ciekawie i coraz częściej można usłyszeć o nim w rozmowach o trendach wystroju wnętrz. Moda na ścienną cegłę niezmiennie panuje od pokoleń, ale w ostatnich latach cieszy się szczególną popularnością. Cegła doskonale komponuje się z nowoczesnością, klasyką, a także z wnętrzami otulonymi jasnymi dodatkami. Czyżby to kolejny powrót do przeszłości?   Czerwień cegły przywołuje klimat (...)
Odkryj magię lustra

Odkryj magię lustra

2014-07-01 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Choć w większości przypadków lustro umieszczane jest we wnętrzach po to, by pełniło swoją podstawową rolę, coraz częściej dostrzegamy, iż przedmiot ten, oprócz funkcji czysto użytkowej, z powodzeniem może stać się elementem dekoracyjnym. Umieszczone w odpowiednim miejscu, może stać się w naszym domu „gwoździem programu” i kluczem do uzyskania ciekawych efektów (...)
ABC słodkowodnych i słonowodnych zbiorników

Designerskie akwarium

2014-05-22 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
  Myślisz czasami o zaaranżowaniu wnętrza z ujętym w tle akwarium? Lub posiadasz już takie, ale chciałbyś przerobić słodkowodne na morskie? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Masz koncepcję, ale jeszcze się wahasz? Spójrz. Istnieje wiele różnic pomiędzy akwarium słodkowodnym a morskim. Zasadniczą kwestią jest koszt przygotowania i utrzymania, a także codziennych zadań z tym związanych. W (...)
powiem Ci kim jesteś!

Pokaż mi swój pokój, a...

2013-06-25 Publikacja:
Izabela Jurek Śnieżka
Wybierając kolor ścian swojego pokoju, najczęściej staramy się znaleźć kompromis pomiędzy tym, co modne, a tym, co odpowiada naszym indywidualnym upodobaniom. Ostatecznie jednak, podświadomie decydujemy się na barwy, które doskonale oddają naszą naturę i odpowiadają temperamentowi. Kolory bowiem odzwierciedlają nie tylko nastrój, ale także…  (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email