Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Doradzamy

Remont zewnętrzny

2014-06-03 Publikacja:
Krzysztof Florczak
Deszczowa i chłodna przynosi wiele niespodzianek w domu, jak również denerwujących sytuacji, w których pozostajemy zupełnie bezradni. Co z tym zrobić, jak sobie poradzić, aby nie stracić mnóstwa pieniędzy, a przy okazji zaradzić sytuacji? Jesteśmy na zewnątrz Rynny. Domy, których okolice porośnięte są drzewami liściastymi, zwłaszcza topolami i brzozami, cierpią na dużą ilość liści, (...)
Zastosowanie, korzyści, aktualne przepisy i trendy

Instalacja piorunochronna

2014-05-05 Publikacja:
Radosław Kohut, Kierownik Działu Handlowego firmy
Z roku na rok coraz liczniejsze anomalie pogodowe wpływają na to, że o wiele częściej zastanawiamy się jak się przed nimi zabezpieczyć. Zdaniem naukowców klimat Polski w ostatnim stuleciu wykazuje się stałą tendencją ocieplania się, stąd w atmosferze znajduje się coraz więcej energii, na skutek czego przemiany fizyczne są bardziej dynamiczne, a zjawiska (...)
Jak wybrać najlepszy?

Beton i cement

2014-03-27 Publikacja:
Urszula Sowińska
Jaki cement będzie najlepszy na zalanie fundamentów? Jak dokonać wyboru betonu, który zaważy na jakości konstrukcji domu? Na co zwrócić uwagę na etapie robót budowlanych i jak uniknąć błędów podczas stawiania fundamentów? Czy istnieje przepis na dobry beton? CEMENT Skrupulatne wykonanie fundamentów jest kluczowym etapem dla dalszych prac przy budowie domu, gdyż wszelkie uchybienia wpłyną niekorzystnie (...)
Nowoczesne systemy zaciemniania wnętrz

Niebanalnie. Pragmatycznie. Ekologicznie.

2014-01-21 Publikacja:
Krzysiek Kubiak
Od pewnego czasu można zauważyć trend wielkopowierzchniowej architektury fasad i okien. Tendencja ta wymaga stosowania przesłon okiennych, które z jednej strony latem zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń, a z drugiej, w mroźne zimowe dni redukują straty ciepła. Każdy budynek w różnym stopniu (...)
Urządzamy domową pralnię

Pralka na swoim miejscu

2014-01-07 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Pralnia staje się coraz popularniejszą i bardziej docenianą częścią domu. W nowo powstających budynkach pomieszczenie to często uwzględnia się już na planach architektonicznych. Właściciele zamieszkanych już domów również chętnie szukają rozwiązań aranżacyjnych pozwalających na wydzielenie przestrzeni, którą można by wykorzystać jako domową pralnię. Gdy budujemy dom, warto (...)
Zaprojektuj praktyczne wnętrze

Dom z wiatrołapem lub bez

2014-01-07 Publikacja:
Tomasz Szubelak, www.malydom.com.pl
Zanim dokonamy wyboru projektu domu, warto rozważyć możliwość realizacji uwzględniającej przedsionek. Praktyczne rozwiązanie typowego wiatrołapu jest nie tylko wymagane przez ideę energooszczędności, ale przede wszystkim chroni przed nadmiernym wkradaniem się chłodnego powietrza zimą do domu. Wiatrołapy, przedsionki oraz sienie wejściowe, mimo iż czasem małe, ciasne, (...)
Szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych

Ochrona drewna i elementów drewnianych

2013-12-02 Publikacja:
Andrzej Wójcik
Lubimy drewno w naszym otoczeniu. Jest naturalne, pięknie się starzeje i wzbogaca otaczający nas krajobraz. Chętnie wykorzystujemy je jako budulec – wznosimy altany, kładziemy drewniane parkiety, wykańczamy nim elewację. Jednak drewno na zewnątrz domu albo w ogrodzie szybko niszczeje, jeśli nie zapewnimy mu (...)
Idealnie laminowane podłogi

Podłogi nie do zniszczenia

2013-08-21 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Podłogi nie do zniszczenia Podłogi laminowane to prosty i niedrogi sposób na piękną podłogę. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają nie tylko wysokie wymagania estetyczne, ale także użytkowe. Dokonując wyboru należy zwracać szczególną uwagę nie tylko na piękny kolor i wzór, ale przede wszystkim ich walory praktyczne. Podłoga z naturalnego (...)
krok po kroku

Montaż skrzydeł drzwiowych wewnętrznych

2013-05-20 Publikacja:
RuckZuck
Drzwi stanowią nieodłączny element wyposażenia mieszkania. Muszą współgrać nie tylko z aranżacją i charakterem wnętrza, a także, a może nawet przede wszystkim, powinny właściwie spełniać swoją funkcję. Obecnie producenci drzwi oferują niemal nieograniczone możliwości wyboru wzorów, struktur i (...)
COREGRAVEL

Sposób na utwardzenie nawierzchni

2013-04-04 Publikacja:
Daniel Wysocki
Wszelkie nawierzchnie sypkie – takie jak żwiry, grysy i inne kruszywa o różnych frakcjach – wymagają utrwalania na powierzchni, na której zostały użyte. Idealnie sprawdza się w tym celu system paneli Coregravel. Dzięki zastosowaniu paneli teren pozostaje naturalny architektonicznie oraz, co najważniejsze, jest stabilny.Kruszywo po zablokowaniu komórek (...)
pamiętajmy o podłożu

Podłoga z desek litych -

2013-08-07 Publikacja:
Tomasz Pol
W ostatnich latach materiałem często stosowanym na warstwy wierzchnie posadzek w naszych domach stały się deski drewniane lite. Jest to materiał, który łączy w sobie zarówno piękno, jak i elegancję. Drewno jest jednak materiałem hydrofobicznym i w sposób naturalny dostosowuje swoją wilgotność do warunków otoczenia. Każdy, kto choć raz raz montował w swoim domu (...)