Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Jak zabezpieczyć się przed niechcianymi gośćmi?

Ochrona przed włamaniami

2015-07-21 Publikacja:
Marcelina Kowalczuk
Jest wiele sposobów na zapewnienie sobie spokoju i uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji spowodowanych włamaniem do naszego mieszkania niepożądanych osób. Coraz skuteczniejsze alarmy i dokładniejszy monitoring skutecznie odstraszają potencjalnych złodziei. Nowoczesne systemy antywłamaniowe połączone są zwykle z systemem zarządzania całym domem.   Rozwiązania Dostępność (...)
Poznań

PIXERS na Home Decor

2015-02-27 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
W ubiegłym tygodniu odbyły się Targi Wnętrz HOME DECOR w Poznaniu. Wśród wystawców naszą szczególną uwagę zwróciła firma PIXERS. Zespół PIXERS, zgodnie ze swoją dewizą „Udomawiamy wnętrza!”, stworzył na kilku m2 efekt nowoczesnej aranżacji pokoju. PIXERS  (www.pixers.pl) to sklep internetowy z największym na świecie katalogiem ponad 30 milionów (...)
Wyzwanie Architekta, Wykonawcy i Inwestora

Elewacje i Fasady obiektów komercyjnych

2015-02-20 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
  Wydawnictwo INFO-INWEST zaprasza serdecznie na wydarzenie z cyklu: Elewacje i Fasady obiektów komercyjnych wyzwaniem Architekta, Wykonawcy i Inwestora.   Odbędzie się ono 26 lutego (czwartek) 2015 w Warszawie, w stylowym, ekologicznym i nowoczesnym budynku GREENWINGS Office przy ul 17-Stycznia 48, w (...)
 nowe trendy w architekturze wnętrz

Konferencje dla architektów z cyklu DESIGN

2015-02-20 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Virtus Studio zaprasza na pierwsze w tym roku Konferencje dla architektów z cyklu DESIGN – nowe trendy w architekturze wnętrz. Tym razem spotkamy się w Warszawie i Wrocławiu. Konferencjom Design towarzyszyć będzie strefa: polski dizajn, a w niej zobaczymy młodych twórców z Purpura, Saska (...)
Doradzamy

Remont zewnętrzny

2014-06-03 Publikacja:
Krzysztof Florczak
Deszczowa i chłodna przynosi wiele niespodzianek w domu, jak również denerwujących sytuacji, w których pozostajemy zupełnie bezradni. Co z tym zrobić, jak sobie poradzić, aby nie stracić mnóstwa pieniędzy, a przy okazji zaradzić sytuacji? Jesteśmy na zewnątrz Rynny. Domy, których okolice porośnięte są drzewami liściastymi, zwłaszcza topolami i brzozami, cierpią na dużą ilość liści, (...)
Zastosowanie, korzyści, aktualne przepisy i trendy

Instalacja piorunochronna

2014-05-05 Publikacja:
Radosław Kohut, Kierownik Działu Handlowego firmy
Z roku na rok coraz liczniejsze anomalie pogodowe wpływają na to, że o wiele częściej zastanawiamy się jak się przed nimi zabezpieczyć. Zdaniem naukowców klimat Polski w ostatnim stuleciu wykazuje się stałą tendencją ocieplania się, stąd w atmosferze znajduje się coraz więcej energii, na skutek czego przemiany fizyczne są bardziej dynamiczne, a zjawiska (...)
Jak wybrać najlepszy?

Beton i cement

2014-03-27 Publikacja:
Urszula Sowińska
Jaki cement będzie najlepszy na zalanie fundamentów? Jak dokonać wyboru betonu, który zaważy na jakości konstrukcji domu? Na co zwrócić uwagę na etapie robót budowlanych i jak uniknąć błędów podczas stawiania fundamentów? Czy istnieje przepis na dobry beton? CEMENT Skrupulatne wykonanie fundamentów jest kluczowym etapem dla dalszych prac przy budowie domu, gdyż wszelkie uchybienia wpłyną niekorzystnie (...)
Nowoczesne systemy zaciemniania wnętrz

Niebanalnie. Pragmatycznie. Ekologicznie.

2014-01-21 Publikacja:
Krzysiek Kubiak
Od pewnego czasu można zauważyć trend wielkopowierzchniowej architektury fasad i okien. Tendencja ta wymaga stosowania przesłon okiennych, które z jednej strony latem zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń, a z drugiej, w mroźne zimowe dni redukują straty ciepła. Każdy budynek w różnym stopniu (...)
Urządzamy domową pralnię

Pralka na swoim miejscu

2014-01-07 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Pralnia staje się coraz popularniejszą i bardziej docenianą częścią domu. W nowo powstających budynkach pomieszczenie to często uwzględnia się już na planach architektonicznych. Właściciele zamieszkanych już domów również chętnie szukają rozwiązań aranżacyjnych pozwalających na wydzielenie przestrzeni, którą można by wykorzystać jako domową pralnię. Gdy budujemy dom, warto (...)