Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

podłogi z żywic akrylowych

Dekoracyjne posadzki

2013-01-10 Publikacja:
Katarzyna Jaworska
Drewniana, pokryta płytkami ceramicznymi, a może wykładziną? Pomysłów na efektowną, a zarazem praktyczną podłogę jest całe mnóstwo. W ostatnim czasie największą furorę robią jednak podłogi wykonane z dekoracyjnych żywic akrylowych. Niewiele osób o nich słyszało, a już na pewno tylko nieliczni wiedzą, że żywice akrylowe mogą być wytrzymałym i niezwykle estetycznym materiałem wykończeniowym. (...)
Z idealną zabudową

Idealny dom..

2013-01-10 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Systemy suchej zabudowy to w ostatnich latach bardzo popularne rozwiązanie w naszym budownictwie. Płyty gipsowe często zastępują klasyczne, murowane przegrody, skracając czas ich wykonania i zmniejszając koszty prac budowlanych. Płyty gipsowe posiadają jednak pewne ograniczenia – nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed wilgocią, ogniem czy hałasem. Oprócz tego ich odporność mechaniczna pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem wszystkich (...)
Trudny wybór...

Jak znaleźć dobrego dekarza?

2012-11-10 Publikacja:
Dawid Abramczyk
Solidny dach to przede wszystkim dach wykonany zgodnie ze sztuką dekarską oraz zaleceniami wykonawczymi producentów, których materiały będą lub zostały zastosowane do pokrycia i wykończenia dachu. Jednym z najważniejszych punktów podczas realizowania dachu na obiekcie jest bardzo rozważne przemyślenie i zestawienie na etapie projektowania technologii, w jakich wykonane są (...)
czyli jak prawidłowo wykonać montaż paneli podłogowych

Podłogowa układanka

2012-11-12 Publikacja:
Grzegorz Mazur, Witex
Tak jak w puzzlach na spójny obraz składa się wiele dopasowanych do siebie elementów, tak w przypadku podłogi końcowy rezultat to efekt wieloetapowych prac oraz odpowiednio dobranych materiałów. Prawidłowy montaż paneli podłogowych to warunek konieczny, by cała aranżacja była dopięta na ostatni guzik. Jak właściwie układać panele laminowane i na co zwróć uwagę przy ogrzewaniu podłogowym? Prace czas (...)
Jak odpowiednio oświetlić dom i jego otoczenie

W świetle reflektorów

2012-10-24 Publikacja:
Nowodvorski Lighting
Jeśli posiadamy piękny dom, o nietypowych kształtach, który idealnie prezentuje się na tle przydomowej roślinności, podjazdów i ogrodowych ścieżek, chcielibyśmy, aby podziwiano go przez cały czas. Niestety wraz z nadejściem nocy gaśnie cały urok tak pieczołowicie zaprojektowanej przez nas aranżacji. Warto zatem nieco rozproszyć ciemność i za pomocą zewnętrznego oświetlenia podkreślić (...)
szybkie i proste

Układanie glazury

2012-10-19 Publikacja:
Marta Nowak Cerkolor
Podczas remontu łazienki czy kuchni często decydujemy się na usługi fachowców. Ci jednak pobierają spore opłaty za tzw. robociznę, na dodatek nie lubią, gdy patrzy im się na ręce, a to najprostsza droga do konfliktu - naturalnym jest, że chcemy na bieżąco kontrolować wszystkie etapy prac. Aby zatem zaoszczędzić pieniądze i uniknąć stresu, warto zastanowić się, czy aby na pewno nie poradzimy sobie z remontem sami? (...)
Drzwi

Funkcjonalność i estetyka w jednym

2012-10-19 Publikacja:
Mariusz Krzysztoń
Drzwi wejściowe są wizytówką domu i jego mieszkańców. W domkach jednorodzinnych stanowią osłonę przed wiatrem i deszczem, a w blokach wyciszają hałas dochodzący z zewnątrz. Przede wszystkim jednak mają one zapewniać bezpieczeństwo domownikom, czyli chronić przed niechcianą wizytą włamywaczy. Przede wszystkim funkcjonalność (...)
Współczesne dachówki ceramiczne

Trwałe i estetyczne

2012-08-30 Publikacja:
inż. Konrad Zalewski
Dachówka ceramiczna ma szerokie zastosowanie w budownictwie. Sprawdza się niezależnie od stylu architektonicznego. Dobrze nadaje się zarówno na budynki tradycyjne, jak i nowoczesne. Jeżeli chcemy, aby właściwie spełniała swoje funkcje na dachu, musimy mądrze ją dobierać, a zatem wiedzieć na jej temat jak (...)