Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Urządzamy domową pralnię

Pralka na swoim miejscu

2014-01-07 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Pralnia staje się coraz popularniejszą i bardziej docenianą częścią domu. W nowo powstających budynkach pomieszczenie to często uwzględnia się już na planach architektonicznych. Właściciele zamieszkanych już domów również chętnie szukają rozwiązań aranżacyjnych pozwalających na wydzielenie przestrzeni, którą można by wykorzystać jako domową pralnię. Gdy budujemy dom, warto (...)
Zaprojektuj praktyczne wnętrze

Dom z wiatrołapem lub bez

2014-01-07 Publikacja:
Tomasz Szubelak, www.malydom.com.pl
Zanim dokonamy wyboru projektu domu, warto rozważyć możliwość realizacji uwzględniającej przedsionek. Praktyczne rozwiązanie typowego wiatrołapu jest nie tylko wymagane przez ideę energooszczędności, ale przede wszystkim chroni przed nadmiernym wkradaniem się chłodnego powietrza zimą do domu. Wiatrołapy, przedsionki oraz sienie wejściowe, mimo iż czasem małe, ciasne, (...)
Szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych

Ochrona drewna i elementów drewnianych

2013-12-02 Publikacja:
Andrzej Wójcik
Lubimy drewno w naszym otoczeniu. Jest naturalne, pięknie się starzeje i wzbogaca otaczający nas krajobraz. Chętnie wykorzystujemy je jako budulec – wznosimy altany, kładziemy drewniane parkiety, wykańczamy nim elewację. Jednak drewno na zewnątrz domu albo w ogrodzie szybko niszczeje, jeśli nie zapewnimy mu (...)
Idealnie laminowane podłogi

Podłogi nie do zniszczenia

2013-08-21 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Podłogi nie do zniszczenia Podłogi laminowane to prosty i niedrogi sposób na piękną podłogę. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają nie tylko wysokie wymagania estetyczne, ale także użytkowe. Dokonując wyboru należy zwracać szczególną uwagę nie tylko na piękny kolor i wzór, ale przede wszystkim ich walory praktyczne. Podłoga z naturalnego (...)
krok po kroku

Montaż skrzydeł drzwiowych wewnętrznych

2013-05-20 Publikacja:
RuckZuck
Drzwi stanowią nieodłączny element wyposażenia mieszkania. Muszą współgrać nie tylko z aranżacją i charakterem wnętrza, a także, a może nawet przede wszystkim, powinny właściwie spełniać swoją funkcję. Obecnie producenci drzwi oferują niemal nieograniczone możliwości wyboru wzorów, struktur i (...)
COREGRAVEL

Sposób na utwardzenie nawierzchni

2013-04-04 Publikacja:
Daniel Wysocki
Wszelkie nawierzchnie sypkie – takie jak żwiry, grysy i inne kruszywa o różnych frakcjach – wymagają utrwalania na powierzchni, na której zostały użyte. Idealnie sprawdza się w tym celu system paneli Coregravel. Dzięki zastosowaniu paneli teren pozostaje naturalny architektonicznie oraz, co najważniejsze, jest stabilny.Kruszywo po zablokowaniu komórek (...)
pamiętajmy o podłożu

Podłoga z desek litych -

2013-08-07 Publikacja:
Tomasz Pol
W ostatnich latach materiałem często stosowanym na warstwy wierzchnie posadzek w naszych domach stały się deski drewniane lite. Jest to materiał, który łączy w sobie zarówno piękno, jak i elegancję. Drewno jest jednak materiałem hydrofobicznym i w sposób naturalny dostosowuje swoją wilgotność do warunków otoczenia. Każdy, kto choć raz raz montował w swoim domu (...)
podłogi z żywic akrylowych

Dekoracyjne posadzki

2013-01-10 Publikacja:
Katarzyna Jaworska
Drewniana, pokryta płytkami ceramicznymi, a może wykładziną? Pomysłów na efektowną, a zarazem praktyczną podłogę jest całe mnóstwo. W ostatnim czasie największą furorę robią jednak podłogi wykonane z dekoracyjnych żywic akrylowych. Niewiele osób o nich słyszało, a już na pewno tylko nieliczni wiedzą, że żywice akrylowe mogą być wytrzymałym i niezwykle estetycznym materiałem wykończeniowym. (...)
Z idealną zabudową

Idealny dom..

2013-01-10 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Systemy suchej zabudowy to w ostatnich latach bardzo popularne rozwiązanie w naszym budownictwie. Płyty gipsowe często zastępują klasyczne, murowane przegrody, skracając czas ich wykonania i zmniejszając koszty prac budowlanych. Płyty gipsowe posiadają jednak pewne ograniczenia – nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed wilgocią, ogniem czy hałasem. Oprócz tego ich odporność mechaniczna pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem wszystkich (...)
Trudny wybór...

Jak znaleźć dobrego dekarza?

2012-11-10 Publikacja:
Dawid Abramczyk
Solidny dach to przede wszystkim dach wykonany zgodnie ze sztuką dekarską oraz zaleceniami wykonawczymi producentów, których materiały będą lub zostały zastosowane do pokrycia i wykończenia dachu. Jednym z najważniejszych punktów podczas realizowania dachu na obiekcie jest bardzo rozważne przemyślenie i zestawienie na etapie projektowania technologii, w jakich wykonane są (...)
czyli jak prawidłowo wykonać montaż paneli podłogowych

Podłogowa układanka

2012-11-12 Publikacja:
Grzegorz Mazur, Witex
Tak jak w puzzlach na spójny obraz składa się wiele dopasowanych do siebie elementów, tak w przypadku podłogi końcowy rezultat to efekt wieloetapowych prac oraz odpowiednio dobranych materiałów. Prawidłowy montaż paneli podłogowych to warunek konieczny, by cała aranżacja była dopięta na ostatni guzik. Jak właściwie układać panele laminowane i na co zwróć uwagę przy ogrzewaniu podłogowym? Prace czas (...)
Jak odpowiednio oświetlić dom i jego otoczenie

W świetle reflektorów

2012-10-24 Publikacja:
Nowodvorski Lighting
Jeśli posiadamy piękny dom, o nietypowych kształtach, który idealnie prezentuje się na tle przydomowej roślinności, podjazdów i ogrodowych ścieżek, chcielibyśmy, aby podziwiano go przez cały czas. Niestety wraz z nadejściem nocy gaśnie cały urok tak pieczołowicie zaprojektowanej przez nas aranżacji. Warto zatem nieco rozproszyć ciemność i za pomocą zewnętrznego oświetlenia podkreślić (...)