Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Jak wyrównać powierzchnię ścian

Wyrównywanie i szpachlowanie

2014-06-25 Publikacja:
Rafał Gołąb www.szybkiremont.info
Równe, gładkie ściany. Wydawać by się mogło, że to prosta sprawa, jednak niejednokrotnie spędza sen z oczu tym, którzy podjęli się remontu lub budowy. W dzisiejszych czasach stanowią podstawę dobrego wykończenia mieszkania bądź domu. Dobre ich przygotowanie nie tylko ułatwia późniejsze prace malarskie, ale stanowi bazę wyjściową do (...)
Czym się kierować przy wyborze dobrego dekarza i pokrycia domu?

Wymieniamy dach

2014-06-10 Publikacja:
Urszula Sowińska
Dach jest zwieńczeniem budowy domu. Każda jego wada odbija się niekorzystnie na komforcie mieszkania i bezpieczeństwie domowników. Trwałość i solidność konstrukcji zależy oczywiście od jakości materiałów, lecz w dużej mierze również od dekarza. Dobry dekarz jest poszukiwanym fachowcem na rynku budowlanym. Od czego zacząć poszukiwania? Jakie materiały wybrać? WYBÓR SPECJALISTÓW Poszukiwania fachowca (...)
Jak naprawić skrzypiącą podłogę?

Gdy podłoga skrzypi…

2014-06-10 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Chociaż drewniana podłoga jest uważana za piękno samo w sobie, a odrobina skrzypienia dodaje jej uroku, niektórzy toczą walkę z frustrującym piszczeniem. Wiele osób odczuwa dyskomfort, jeśli codzienne zmuszona jest przemieszczać się po domu, w którym skrzypi parkiet. Uporczywe skrzypienie i nieprzyjemne odgłosy niekiedy wprowadzają mieszkańców w stan irytacji. W artykule (...)
Kiedy można przeprowadzić remont w zabytkowym budynku?

Remont kamienicy

2014-06-10 Publikacja:
Urszula Sowińska
Przeprowadzenie remontu w zabytkowym budynku niesie ze sobą budowlane ograniczenia, o których nie wszyscy wiedzą. Zważywszy na potrzeby czytelników i wielokrotne pojawianie się pytań dotyczących warunków, jakie muszą zaistnieć przy przeprowadzeniu remontu w budynku zabytkowym, postanowiliśmy opisać tę kwestię szczegółowo. Mieszkanie w zabytkowym budynku wymaga zwrócenia uwagi na wiele uwarunkowań (...)
Doradzamy

Techniki dekoracyjnego malowania ścian

2014-06-03 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Malowanie nie musi ograniczać się jedynie do pokrycia ściany jednobarwną warstwą farby. Fachowcy wyróżnili wiele technik dekoracyjnych malowania ścian. Zazwyczaj przeznaczone są do tego specjalistyczne zestawy farb i czasem bardzo nietypowe narzędzia. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, by zaaranżować (...)
Jak barwy wpływają na nasze samopoczucie?

Psychologia kolorów

2014-05-27 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Czy barwy wpływają na naszą psychikę? Jakie powodują reakcje i zachowania? I najważniejsze – jak właściwie skomponować zestaw barw, który zaaranżuje odpowiednie do naszego charakteru wnętrze? Czerwień Czerwień zachęca do pozytywnego działania. To kolor oznaczający życie i bardzo często kojarzony ze wzrostem motywacji. Czerwony kolor nadaje wnętrzom ciepły i przyjazny klimat. W czystej postaci (...)
Praktyczna oszczędność

Jak wybrać dobrego fachowca?

2014-05-19 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Instalator, tynkarz, malarz, hydraulik… W rzeczywistości nie ma znaczenia jakiego specjalisty szukamy. Najważniejsze, aby nasz fachowiec był kompetentny oraz terminowy. W przypadku wielu prac wykończeniowych błąd w sztuce może mieć poważne konsekwencje. Należy przy tym pamiętać, iż rzadko kiedy specjaliści podejmują się poprawiania zleceń po kimś innym. Wobec tego (...)
Jaką podłogę wybrać: panele wzorowane deską naturalną

Naturalna inspiracja

2014-02-27 Publikacja:
Aleksander Czaplick
Wykonanie idealnego projektu mieszkania to niemałe wyzwanie zarówno dla architekta jak i samych domowników. Najtrudniejsze jest stworzenie koncepcji, dlatego najlepiej zacząć od podstaw. Odpowiednio dobrana podłoga wpływa na konkretny odbiór wnętrza, determinuje jego charakter, przeznaczenie i jest wizytówką naszego domu. Podczas projektowania mieszkania powinna być traktowana zatem priorytetowo. (...)
W co ubrać i czym przyozdobić nasz dom?

Cegła, kamień czy płytka?

2014-02-13 Publikacja:
Wiktoria Kołtuniec
Obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór najróżniejszych materiałów wykończeniowych nadających się na zewnątrz i do wewnątrz naszych domów. Jednym z popularniejszych jest płytka elewacyjna, która oferowana jest nie tylko w szerokiej gamie kolorystycznej, ale i w wielu różnych fakturach i szerokościach. Co zatem wybrać, żeby nasz (...)
Osuszanie domów i budynków po powodziach

Ratuj dom po powodzi

2013-11-26 Publikacja:
Joanna Aleksandruk, Dariusz Kurowski
Gdy wielka woda wycofa się już z domu, mieszkańcom zostaje już tylko szacować straty i tworzyć plan ratowania dobytku. Dom po powodzi wymaga przeprowadzenia takich prac, aby nie dopuścić do powstania pleśni i grzybów. Jednak większość zaplanowanych prac wymaga upływu czasu, do momentu aż woda nie ustąpi z progów budynku. W rozmowie z Dariuszem Kurkowskim podejmuję kluczowe zagadnienia (...)