Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Wyższy stopień oświetlenia

Jak funkcjonalnie i estetycznie oświetlić schody?

2013-10-29 Publikacja:
Joanna Niewęgłowska
Do tematu oświetlenia schodów w domu lub mieszkaniu warto podejść indywidualnie. Sposób podświetlenia w dużym stopniu zależy bowiem od konstrukcji schodów oraz ich umiejscowienia w pomieszczeniu. Oprócz swojej podstawowej funkcji światło (...)
Systemy ogrzewania

ABC pomp ciepła

2013-10-24 Publikacja:
Katarzyna Narojczyk
W ostatnich latach w zawrotnym tempie wzrosły ceny paliw, co spowodowało zainteresowanie inwestorów odnawialnymi źródłami energii. Coraz częściej inwestorzy, planując system ogrzewania, analizują temat pomp ciepła. Producenci niesieni falą popularności technologii pomp ciepła prześcigają się w prezentowaniu coraz lepszych i bardziej nowoczesnych modeli. Chcąc zachęcić klienta do swojego produktu, posługują się często (...)
Zaakcentuj własny styl

Format ma znaczenie!

2013-10-14 Publikacja:
Małgorzata Bąblewska
Wybierając płytki ceramiczne, najczęściej w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na ich wzór i design. Potem myślimy o ich przeznaczeniu i odpowiednio dobranych parametrach technicznych. Rzadko zdajemy sobie sprawę z faktu, iż ogromne znaczenie przy wyborze płytek ma ich format. To dzięki niemu możemy oryginalnie zaaranżować wnętrze, optycznie je powiększyć lub podkreślić jego (...)
Dynamiczna rewolucja techniczna

Nowoczesne okna w idealnym domu

2013-10-14 Publikacja:
Sławomir Kwiatkowski
Dom idealny to dom spełniający pod każdym względem wszystkie nasze oczekiwania. Jeśli zgadzacie się z taką definicją, to bez problemu zgodzicie się również, że w idealnym domu powinny znaleźć się także okna spełniające wszystkie oczekiwania użytkowników i... tu pojawia się pewien problem. O ile każdy budujący może godzinami mówić o (...)
Dobry wybór drzwi zewnętrznych w sześciu krokac

Drzwi zewnętrzne - wizytówka naszego domu

2013-10-08 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Wybierając drzwi zewnętrzne, powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie czynniki, które składają się zarówno na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygląd, jak i wieloletnią trwałość.  Porad z zakresu odpowiedniego doboru drzwi wejściowych do domu udziela Czesław Suski, (...)
Ekologicznie czyli zdrowo

EKO Malowanie

2013-08-20 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
EKO Malowanie Intensywna edukacja sprawia, iż wzrasta ekologiczna świadomość społeczeństwa. Coraz częściej rozumiemy, że poprzez dbanie o środowisko i przyrodę dbamy o własne zdrowie. Nie chodzi już o modę, bycie EKO staje się koniecznością. Ważne, aby zdać sobie sprawę, iż udział każdego z nas w tym procesie, ma znaczenie. Dziś można ekologicznie: jeść, ubierać się, podróżować, a także… remontować dom i (...)
materiały i metody

Izolacja termiczna budynku

2012-10-24 Publikacja:
Barbara Jackowska, EcoSquad.pl
Statystyczna polska 3-osobowa rodzina przeznacza na koszty utrzymania domu związane z ogrzewaniem aż 16% całego domowego budżetu. Koszty ogrzewania i klimatyzacji budynków ciągle rosną za sprawą drożejącego gazu i energii elektrycznej, dlatego warto się zastanowić, czy nasz dom jest odpowiednio izolowany od warunków zewnętrznych. Do wyboru mamy zarówno kilka metod izolacji, (...)
Na co zwrócić uwagę?

Poddasze użytkowe

2012-10-16 Publikacja:
Maciej Garbowicz
W segmencie budynków jednorodzinnych najczęściej wybieranym przez kupujących rozwiązaniem, jest dom z użytkowym poddaszem. Lubimy je ze względu na specyficzny charakter, a także możliwość ciekawej aranżacji. Wykorzystanie poddasza umożliwia rozdzielenie funkcjonalności na dwie odrębne kondygnacje. Poddasze jest wymarzonym miejscem do realizacji oryginalnej zabudowy. Należy jednak zwrócić uwagę, że organizacja (...)