Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

inspirowane motoryzacją

Zegarki

2013-08-20 Publikacja:
Katarzyna Szymańska
  Spora część producentów zegarków współpracuje z markami samochodowymi. Jest to bardzo udana symbioza – firmy wzajemnie dodają sobie prestiżu, a kogo nie ucieszy wiadomość, że producent aut w które „wierzysz” zaufał marce zegarka, którą nosisz na ręku, albo, że zegarek ma cyferblat wykonany z karbonu i wygląda jak „żywcem” wyjęty z deski rozdzielczej? Breitling For Bentley Flying B, czyli „uskrzydlone (...)
Tablety od A do Z

Po co nam tablet

2013-08-26 Publikacja:
Wojciech Zych
Reakcje specjalistów branży komputerowej na pojawienie się w sprzedaży tabletów, tak jak w przypadku każdej nowości, były skrajne. Od określania go jako przerośnięty telefon czy wybrakowany notebook, po uznanie go za multimedialną rewolucję. Natomiast reakcje użytkowników były jednoznaczne - „wreszcie mam i nie oddam”.     Wygodny internet Do czego służyć może taki tablet i czy warto wydać (...)
Wszystko o ekspresach do kawy

Pokolenie Coffee Lovers w natarciu

2013-08-23 Publikacja:
Kinga Zwierzchowska
Jeszcze kilkanaście lat temu ekspres do kawy był bardziej kojarzony z kawiarnią, restauracją niż z domowym zaciszem. Na luksus aromatycznego czarnego espresso mogli sobie pozwolić naprawdę nieliczni. Trudno także było znaleźć prawdziwych smakoszy kaw mlecznych… Polska, Warszawa - kilkanaście lat wcześniej… Typowy Warszawiak wybiera (...)
tradycja i piękno

Montblanc

2013-08-21 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Firma Montblanc miała swój początek w 1906 roku w Hamburgu. Wtedy to właśnie- trzej biznesmeni przystąpili do produkcji wiecznych piór, które po ponad stu latach, stały się dziś synonimem precyzyjnie wykonanych przyborów do pisania. Parę miesięcy wcześniej dwaj niemieccy przedsiębiorcy - Alfred Nehemias, kupiec z Hamburga i August Eberstein, inżynier z Berlina- wrócili ze Stanów Zjednoczonych. Tam obaj zafascynowali się nowym (...)
Singapur

Wyspa o głowie lwa

2013-08-21 Publikacja:
Filip Jędruch Special Trips
By poczuć się jak James Bond nie trzeba jeździć motocyklem po dachach tureckiego bazaru lub brać udziału w strzelaninach. Wystarczy odwiedzić miejsce, w którym można się zaszyć i leniwie obserwować zachód słońca na wspaniałej plaży, popijając mrożoną herbatę. Singapur, bo o nim mowa, to turystyczny strzał w dziesiątkę. To pięciomilionowe miasto-państwo, którego całkowita powierzchnia (...)
Wywiad z Kajetanem Kajetanowiczem

Każdy z samochodów staram się polubić...

2013-08-21 Publikacja:
Marcin Pietrzak, Michał Zataj
 Czy czujesz się obecnie najlepszym polskim kierowcą rajdowym? Przed rajdem nie zastanawiam się, czy jestem najlepszy, ale robię wszystko, by czuć się tak na mecie zawodów (śmiech). Rywalizuję z mocnymi i doświadczonymi kierowcami w Polsce –  wygrywając z nimi w (...)
symbol statusu

Nowa Klasa S

2013-08-20 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Posiadanie Klasy S to symbol statusu uniwersalny na całym świecie. Ten samochód zobaczymy wszędzie: to ulubiona limuzyna dygnitarzy, biznesmenów, gwiazd i wszystkich tych, którzy mają gruby portfel. Mercedes-Benz Klasy S to najlepiej sprzedający się samochód luksusowy na naszej planecie. Właśnie do sprzedaży weszła jego najnowsza wersja!       Bogate tradycje Klasy S sięgają początków marki Mercedes u progu (...)
Facebooka

Ciemna strona...

2013-08-20 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Facebook stał się stałym, codziennym elementem naszej rzeczywistości i to nic złego, ale pamiętajmy, że z tego portalu korzystają też ludzie z „ciemnej strony mocy”. Amerykańska policja wyliczyła, że aż 75% złodziei zeznało, że do planowania „włamu” posługiwali się Facebookiem, np. gdy użytkownicy podawali, że teraz są np. na wczasach. Dane amerykańskiej policji są szokujące, a my możemy być pewni, że (...)
100% Designu

BMW X6

2013-08-12 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Bmw X6 to samochód inny niż wszystkie. SUV Coupe jest czymś niezwykłym. To sportowy charakter, ale i elegancja. Samochód wygląda jak jakiś concept car, który przypadkiem wyjechał ze studia projektowego na ulicę. Czasem można pomyśleć, że samochód został specjalne zaprojektowany, aby robić wrażenie. Auto jest wręcz ostentacyjne, młodzież powiedziałaby „szpanerskie”. Jednak gdy przyjrzymy się m uważniej i „oswoimy”, wówczas (...)
architekci Stadionu Narodowego

Jesteśmy pionierami...

2013-08-12 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Jak postrzegają Panowie architekturę? Czy zgodnie z filozofią JSK Architekten - Architektur als gestaltete Funktionalitaet (niem. architektura jako projektowana funkcjonalność)? Pszczulny: Zasady dla ładu przestrzennego są uniwersalne, to jest ważne i fascynujące w architekturze. Architektura jest czymś intuicyjnym. W niektórych wnętrzach czujemy się dobrze, w innych zaś źle, często nawet nie (...)
hobby ekstremalne

ASG

2013-08-07 Publikacja:
Arkadiusz Popławski
Wśród wielu form rekreacyjnych aktywności ruchowych jedną z najmłodszych, a zarazem zdobywających coraz to większą popularność jest zabawa terenowa ASG. Nazwa ASG wzięła się ze skrótu pełnej nazwy Air Soft Gun, zwanej również BB guns. W trakcie „bitwy” wykorzystuje się repliki broni używanej w różnych formacjach wojska w skali 1:1. Historia ASG zaczęła się po drugiej wojnie światowej w Japonii. Ze względu na rygorystyczne obostrzenia jakie zostały (...)
Lubię ryzykować

Robert Konieczny

2013-04-19 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Szef biura KWK Promes powstałego w 1999 roku.Konieczny był sześciokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe. Jest laureatem prestiżowej nagrody House of the Year 2006 za projekt Domu Aatrialnego, zwyciężając w konkursie portalu World Architecture News na najlepszy dom (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email