Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

tradycja i piękno

Montblanc

2013-08-21 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Firma Montblanc miała swój początek w 1906 roku w Hamburgu. Wtedy to właśnie- trzej biznesmeni przystąpili do produkcji wiecznych piór, które po ponad stu latach, stały się dziś synonimem precyzyjnie wykonanych przyborów do pisania. Parę miesięcy wcześniej dwaj niemieccy przedsiębiorcy - Alfred Nehemias, kupiec z Hamburga i August Eberstein, inżynier z Berlina- wrócili ze Stanów Zjednoczonych. Tam obaj zafascynowali się nowym (...)
Singapur

Wyspa o głowie lwa

2013-08-21 Publikacja:
Filip Jędruch Special Trips
By poczuć się jak James Bond nie trzeba jeździć motocyklem po dachach tureckiego bazaru lub brać udziału w strzelaninach. Wystarczy odwiedzić miejsce, w którym można się zaszyć i leniwie obserwować zachód słońca na wspaniałej plaży, popijając mrożoną herbatę. Singapur, bo o nim mowa, to turystyczny strzał w dziesiątkę. To pięciomilionowe miasto-państwo, którego całkowita powierzchnia (...)
Wywiad z Kajetanem Kajetanowiczem

Każdy z samochodów staram się polubić...

2013-08-21 Publikacja:
Marcin Pietrzak, Michał Zataj
 Czy czujesz się obecnie najlepszym polskim kierowcą rajdowym? Przed rajdem nie zastanawiam się, czy jestem najlepszy, ale robię wszystko, by czuć się tak na mecie zawodów (śmiech). Rywalizuję z mocnymi i doświadczonymi kierowcami w Polsce –  wygrywając z nimi w (...)
symbol statusu

Nowa Klasa S

2013-08-20 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Posiadanie Klasy S to symbol statusu uniwersalny na całym świecie. Ten samochód zobaczymy wszędzie: to ulubiona limuzyna dygnitarzy, biznesmenów, gwiazd i wszystkich tych, którzy mają gruby portfel. Mercedes-Benz Klasy S to najlepiej sprzedający się samochód luksusowy na naszej planecie. Właśnie do sprzedaży weszła jego najnowsza wersja!       Bogate tradycje Klasy S sięgają początków marki Mercedes u progu (...)
Facebooka

Ciemna strona...

2013-08-20 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Facebook stał się stałym, codziennym elementem naszej rzeczywistości i to nic złego, ale pamiętajmy, że z tego portalu korzystają też ludzie z „ciemnej strony mocy”. Amerykańska policja wyliczyła, że aż 75% złodziei zeznało, że do planowania „włamu” posługiwali się Facebookiem, np. gdy użytkownicy podawali, że teraz są np. na wczasach. Dane amerykańskiej policji są szokujące, a my możemy być pewni, że (...)
100% Designu

BMW X6

2013-08-12 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Bmw X6 to samochód inny niż wszystkie. SUV Coupe jest czymś niezwykłym. To sportowy charakter, ale i elegancja. Samochód wygląda jak jakiś concept car, który przypadkiem wyjechał ze studia projektowego na ulicę. Czasem można pomyśleć, że samochód został specjalne zaprojektowany, aby robić wrażenie. Auto jest wręcz ostentacyjne, młodzież powiedziałaby „szpanerskie”. Jednak gdy przyjrzymy się m uważniej i „oswoimy”, wówczas (...)
architekci Stadionu Narodowego

Jesteśmy pionierami...

2013-08-12 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Jak postrzegają Panowie architekturę? Czy zgodnie z filozofią JSK Architekten - Architektur als gestaltete Funktionalitaet (niem. architektura jako projektowana funkcjonalność)? Pszczulny: Zasady dla ładu przestrzennego są uniwersalne, to jest ważne i fascynujące w architekturze. Architektura jest czymś intuicyjnym. W niektórych wnętrzach czujemy się dobrze, w innych zaś źle, często nawet nie (...)
hobby ekstremalne

ASG

2013-08-07 Publikacja:
Arkadiusz Popławski
Wśród wielu form rekreacyjnych aktywności ruchowych jedną z najmłodszych, a zarazem zdobywających coraz to większą popularność jest zabawa terenowa ASG. Nazwa ASG wzięła się ze skrótu pełnej nazwy Air Soft Gun, zwanej również BB guns. W trakcie „bitwy” wykorzystuje się repliki broni używanej w różnych formacjach wojska w skali 1:1. Historia ASG zaczęła się po drugiej wojnie światowej w Japonii. Ze względu na rygorystyczne obostrzenia jakie zostały (...)
Lubię ryzykować

Robert Konieczny

2013-04-19 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Szef biura KWK Promes powstałego w 1999 roku.Konieczny był sześciokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe. Jest laureatem prestiżowej nagrody House of the Year 2006 za projekt Domu Aatrialnego, zwyciężając w konkursie portalu World Architecture News na najlepszy dom (...)
Burj Khalifa

Na szczycie świata

2013-04-18 Publikacja:
Filip Jędruch Special Trips
Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo, które przyciąga turystów. Magnesem są między innymi niskie ceny, ale przede wszystkim – niesamowite widoki. Chyba każdy kojarzy z tym miejscem sztucznie usypane wyspy, układające się w kształt palmy. To nie jedyna tego typu atrakcja świadcząca o ekstrawagancji i bogactwie tego kraju. Wielkie pieniądze i wielkie inwestycje to wizytówki Dubaju, który od niedawna może (...)
ciekawość, frustracja i sukces.

James Dyson – ciekawość, frustracja i sukces

2013-02-13 Publikacja:
rozmawiał Marcin Pietrzak
Na chwilę obecną wartość majątku Dysona szacuje się na ponad miliard funtów brytyjskich, według rankingu Forbesa jest czwartym najbogatszym Brytyjczykiem. Najbardziej znanym wynalazkiem Jamesa Dysona jest pierwszy na świecie odkurzacz bezrowkowy. Odkurzacze firmy Dyson są dostępne (...)
Muzeum Guggenheima

Efekt Bilbao

2013-02-13 Publikacja:
Artinfo.pl
Słynne, znane w świecie określenie - "Efekt Bilbao" - odnoszące się do roli jaką pełni Muzeum Guggenheima w tym mieście, potwierdza tezę o kluczowej randze kultury w rozwoju społecznym współczesnych, industrialnych i postindustrialnych państw i narodów.Syndrom "Efekt Bilbao" doczekał się już ogromnej ilości prac naukowych, analiz socjologicznych i ekonomicznych, publikacji medialnych i......naśladowców.Bilbao to miasto portowe średniej wielkości / w latach (...)