Dom - Przewodnik po wszystkich etapach budowy domu: od projektu, przez wymogi prawa budowlanego, wykończenie, po oddanie kluczy i prawidłową eksploatację..
Remont

Zmiana wystroju mieszkania

Remont

Zmiana wystroju mieszkania

Powodów do przeprowadzenia remontu po wakacjach jest wiele. Dłuższe wieczory częściej zatrzymują nas w domu, dzięki czemu mamy więcej wolnego czasu na przemyślenia o zmianach w naszych wnętrzach. Łatwiej też jest przeprowadzić remont, gdy nasze pociechy wychodzą do szkoły. Mamy większe pole manewru również w sklepach: wakacje dobiegły (...)

Stare jak nowe

Remont

Stare jak nowe

Stolarka okienna i drzwiowa to nie zakupy na jeden miesiąc. Przemyślany dobór drzwi i okien wpływa na wygląd domu i odpowiednią funkcjonalność tych dwóch elementów. Po pewnym czasie widać na nich jednak zarysowania, a uszkodzenia mogą znacznie utrudnić ich prawidłową eksploatację. A więc: wymieniamy czy naprawiamy?   Drzwi drewniane   O drewniane elementy należy szczególnie dbać. Ochrona (...)

Dobudowa balkonu

Remont

Dobudowa balkonu

Budowa balkonu to niezwykłe trudne zadanie. Za każdym razem występują jakieś komplikacje w budowie, a uniknięcie mostków cieplnych jest wręcz niemożliwe. A jak przedstawia się proces dobudowania balkonu do już istniejącego budynku? Jak trudne jest to zadanie i jakich nakładów pracy oraz finansowych wymaga?   Dobudowanie konstrukcji balkonu do istniejącej budowli wymaga wiele wysiłku nie tylko pod (...)

Olejowanie, lakierowanie czy woskowanie?

Remont

Olejowanie, lakierowanie czy woskowanie?

Dylematem wielu osób jest sposób impregnacji podłogi drewnianej. Przy takim rodzaju powierzchni ważna jest nie tylko funkcjonalność, lecz także wygląd. Podłoga stanowi bowiem ozdobę pomieszczenia i uzupełnienie jego wystroju. Zastosowane materiały impregnujące będą miały również wpływ na (...)

Jak wstawić przesuwne drzwi?

Remont

Jak wstawić przesuwne drzwi?

Systemy drzwi przesuwanych wpływają na dogodniejsze zagospodarowanie przestrzeni domu. Zaskakujące, że przesuwane drzwi potrzebują do prawidłowego użytkowania do dziesięciu razy mniej powierzchni niż klasyczne drzwi rozwierane.   Zastosowanie drzwi przesuwanych możliwe jest po usunięciu drzwi tradycyjnie otwieranych i dostosowaniu kasety do istniejącej (...)

Grzyby pleśniowe

Remont

Grzyby pleśniowe

Grzyby pleśniowe, potocznie nazywane pleśniami, są organizmami powszechnie występującymi w środowisku człowieka. Opisanych jest ponad 200 tys. gatunków grzybów pleśniowych, jednak do najczęściej występujących w budownictwie należy ok. 20.Charakterystyka pleśniPleśnie są organizmami tlenowymi. Rozwijają się na powierzchni podłoża, tworząc różnej grubości naloty oraz, jeśli tylko pozwala (...)

Renowacja stolarki okiennej

Remont

Renowacja stolarki okiennej

Okazuje się, iż drewniane okna wcale nie wyszły z mody. Nic dziwnego, niewątpliwie posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim, co dzisiaj ważne, jest to materiał całkowicie ekologiczny. Nie bez znaczenia jest także to, że drewno pochłania nadmiar wilgoci z wnętrza i „oddaje” go, gdy jest (...)

Farby i tynki dekoracyjne

Remont

Farby i tynki dekoracyjne

Wśród ogromnego asortymentu okładzin ściennych na szczególną uwagę zasługuje segment tynków i farb dekoracyjnych. Często niedoceniany, skrywający ogromny potencjał artystyczny i szerokie możliwości aranżacyjne.     Tynk dekoracyjny jest szlachetną formą zdobienia ścian. Zajmuje wyjątkowe miejsce, gdyż jest (...)

Adaptacja przestrzeni

Remont

Adaptacja przestrzeni

Ilekroć zastanawiamy się jakie schody do domu wybrać, taki sam problem pojawia się przy wykorzystaniu miejsca pod nimi. Jak dużo przestrzeni w domu by nie było, to często brakuje go na przechowywanie rzeczy. Dodatkowo pojawia się pytanie, co zrobić z przestrzenią, jeśli mowa o małych domach z zaaranżowanym poddaszem?   Należy spojrzeć na tę przestrzeń pod kątem strategicznym. Już na (...)

Jak naprawić pęknięcia tynku?

Remont

Jak naprawić pęknięcia tynku?

Czy mieszkamy w bloku, czy w domku, mogą się nam przydarzyć pęknięcia tynków. Im dom starszy, tym więcej się można ich spodziewać. Dlaczego w ogóle występują pęknięcia tynków na ścianach lub sufitach? Omówię parę powodów ich występowania, ponieważ nie zawsze warto od razu (...)

Budowa antresoli w mieszkaniu

Remont

Budowa antresoli w mieszkaniu

  W dobie nieustannie rosnących cen mieszkań każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Często też mocno ograniczona ilość przestrzeni utrudnia nam pomieszczenie w niej wszystkich niezbędnych do funkcjonowania mebli i sprzętów. Dobrym wyjściem z takiej sytuacji może być budowa antresoli. Antresola będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku (...)

Wyrównywanie i szpachlowanie

Remont

Wyrównywanie i szpachlowanie

Równe, gładkie ściany. Wydawać by się mogło, że to prosta sprawa, jednak niejednokrotnie spędza sen z oczu tym, którzy podjęli się remontu lub budowy. W dzisiejszych czasach stanowią podstawę dobrego wykończenia mieszkania bądź domu. Dobre ich przygotowanie nie tylko ułatwia późniejsze prace malarskie, ale stanowi bazę (...)

http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email

Współpraca
reiker
proservice
blueskypolska
lubdom
vivaogrod
minwax
solar
HomeKONCEPT
briggsandstatton
meblepl
norlys
design
korner
damixa
homedays
pikbijou
tk-lighting
Nicol
z500
Lumina-Deco
Km studio
kwazar
sofy24
Lirene
eccelent
USPA
BioBidet
kominflex
Vista Bella
maridex
afb
mtm_ostroda
elkamino
aranzacje_targi
Home Decor
Swiatlo
Pracownia Malarska Art-Emi
Zona Design
Targi Lipskie
Designers' Open
Husqvarna
estelia
meble24
whamaku
festiwal wnętrz

Living Room to ekskluzywny magazyn podejmujący tematy związane z wnętrzarstwem, w którym radzimy jak stylowo urządzić mieszkanie lub dom i gustownie je udekorować. Na łamach magazynu prezentujemy piękne, oryginalne aranżacje autorstwa uznanych architektów oraz relacje z polskich i międzynarodowych imprez branżowych.

Decoration & Design prezentuje najnowsze trendy we wzornictwie, architekturze oraz wnętrzarstwie, a także relacje z najważniejszych wydarzeń związanych ze światem designu. W magazynie nie brakuje prezentacji stylowych mebli, sprzętów, wnętrz mieszkalnych oraz samochodów. Architektura oraz design jeszcze nigdy nie były podane w tak przystępnej formie!

Dom Idealny, tajemniczy ogród i kwiaty. Podpowie na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas projektowania, budowy i wykończenia domu oraz jak sprawić, żeby każdy z etapów przebiegał bezproblemowo. Proponujemy również ciekawe projekty budynków i ogrodów, a także porady pozwalające uniknąć błędów podczas remontowania czy przebudowy.

Comfort Life to magazyn poświęcony lifestylowi, z którego dowiesz się o współczesnych trendach w dziedzinie technologii, motoryzacji, mody, sportu i turystyki. Nasz tytuł to także przewodnik po rynku dóbr luksusowych – pokazujemy najlepsze marki, trendy i nowinki.


Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Media Creations. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Media Creations. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.