Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

#56 ODCINEK WEBINARIUM ARCHITEKTONICZNEGO

Narracja architektoniczna i ekspozycyjna. Spójność narracji w kreowaniu projektów muzealnych Nizio Design International 16.12.2021 godz. 11:00

2021-12-14 Publikacja:
Virtus Studio
16 grudnia zapraszamy na ostatni w tym roku webinar architektoniczny – spotkanie z cyklu Architektura. Gościem specjalnym Mirosław Nizio z Nizio Design International – architekt, mecenas kultury, ekspert z 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie projektowania przestrzeni publicznych.   Punktem wyjścia do opowieści będzie rola kontekstu miejsca i historii w projektowaniu architektury. Posługując się przykładami własnych realizacji, Mirosław Nizio poruszy także zagadnienia związane z budowaniem narracji wystawy stałej w powiązaniu z bryłą obiektu i kontekstami oraz jej zmysłowym i emocjonalnym odbiorem przez zwiedzających.   Wielokrotnie nagradzany projekt architektury i wystawy stałej Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, czy powstające właśnie Interaktywne Centrum Bajki i Animacji przy Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, to tylko niewielka część dorobku pracowni. O tym, jak istotna jest spójność narracji projektowanej architektury, kontekstów miejsca i historii z wypełniającymi wnętrza budynków wystawami, Mirosław Nizio opowie podczas swojego wystąpienia. Zapraszamy! Link do (...)
Bożonarodzeniowa edycja Targów WZORY

WZORY NA ŚWIĘTA 2021 DOM BRACI JABŁKOWSKICH

2021-12-10 Publikacja:
Targi Designu WZORY
WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory Miejsce: Dom Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, Warszawa Termin: 18-19 grudnia 2021 r.   Link do wydarzenia: https://tiny.pl/9dtjz Link do Strefy Zrób Prezent! Warsztaty: ​​https://tiny.pl/9ft8r Film Wzory 2020: (...)
54 ODCINEK WEBINARIUM ARCHITEKTONICZNEGO

Realizacja zespołu hotelowo-usługowego przy ul. św. Marka i Floriańskiej w Krakowie 02.12.2021 godzina 11:00

2021-11-29 Publikacja:
Virtus Studio
2 grudnia zapraszamy na webinarium z cyklu Projektowanie Hoteli, na którym gościem specjalnym będzie Józef Białasik z krakowskiej pracowni B2 Studio. Hotel Unicus Palace przy ul. Floriańskiej to 5-gwiazdkowy obiekt hotelowy w Krakowie z zespołem SPA z basenem i saunami. Budynek musiał być uzgodniony z konserwatorem zabytków. Podczas wykładu poruszona zostanie m.in. tematyka: ⦁Prace inżynieryjne związane z budową w ścisłym centrum starego miasta (basen w gotyckich piwnicach) ⦁Prace archeologiczne ⦁Połączenie funkcjonalne kamienic z różnych okresów ⦁Projekt łatwo adaptowalny na inne funkcje Dorobek biura obejmuje kilkaset zrealizowanych obiektów o zróżnicowanej funkcji, od budownictwa mieszkaniowego, poprzez budynki biurowe, hotelowe, przemysłowe do obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej. Podstawową dewizą biura jest działanie partnerskie i indywidualne podejście do klientów. Józef Białasik jest Absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Współwłaściciel firmy B2 Studio, Wiceprezes Fundacji Proarchitektura. Do jego najważniejszych realizacji należą: „Osiedle Europejskie” w Krakowie, AC Hotel by Marriott przy ul. 3 Maja w Krakowie czy Aparthotel w Jastarni. Zapraszamy! Więcej informacji: https://virtus.com.pl/webinarium-architektoniczne-z-cyklu-projektowanie-hoteli/ Link do rejestracji: https://bit.ly/webinar-realizacja-zespolu-hotelowo-uslugowego-rejestracja (...)
51 ODCINEK WEBINARIUM ARCHITEKTONICZNEGO

Elewacja kontra bryła / 28.11.1021 godz. 11:00

2021-10-26 Publikacja:
Virtus Studio
Zapraszamy na webinar z cyklu Elewacje. Gościem specjalnym będzie Daniel Cieślik z Anta Architekci, który podczas webinarium skupi się na obszernym temacie elewacji. Anta Architekci to autorska pracownia powołana do życia w 2003 roku. Na przestrzeni 18 lat zdobyła uznanie (...)