Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

czyli jak oświetlić ogród i posesję.

Wskażą Ci drogę w ciemności...

2012-10-22 Publikacja:
Nowodworski SP.J.
Wskażą Ci drogę w ciemności, czyli jak oświetlić ogród i posesję Delikatnie oświetlony nocą ogród, szczególnie latem, to tajemnicze i magiczne miejsce, zachęcające do chwili relaksu w otoczeniu natury. Dyskretne promienie światła sprawiają, że dom oraz jego otoczenie prezentują się majestatycznie, a ścieżki i schody nie toną w (...)
Naturalne vs betonowe

Jakie materiały do ogrodu wybrać?

2012-10-22 Publikacja:
TOMASZ ŁUGOWSKI Bruk-Bet
Trudno jest znaleźć piękniejsze krajobrazy niż te, które stworzyła sama natura. Jeśli wokół domu będziemy chcieli stworzyć takie aranżacje, wcale nie musimy korzystać z najdroższych rozwiązań. Podczas zakładania ogrodu jedną z najważniejszych kwestii jest wytyczenie szlaków komunikacyjnych, po których poruszać będą (...)
automatyka bram

Napęd na wejściu

2012-10-19 Publikacja:
Anna Wójcik
Wygodne, bezpieczne i łatwe w montażu – takie powinny być napędy do bram. Automatyczne systemy stają się integralną częścią naszych posesji. Doceniamy je szczególnie wtedy, kiedy za oknem jest niepogoda. Ogrodzenie i brama to dwa najważniejsze elementy, które instalujemy wokół naszej posesji. W wielu projektach uwzględniamy zamontowanie systemu automatycznego otwierania bram wjazdowych. Nic dziwnego, skoro taki napęd (...)
Niezbędny element każdej posesji

Ogrodzenie

2012-08-30 Publikacja:
Magdalena Woźniak
Dom, to nie tylko budynek zamknięty ścianami, to również otoczenie. Jego granice wytycza ogrodzenie, którego zadaniem jest ochrona naszego mienia oraz dopełnienie przestrzennej kompozycji całej posesji.   Jakie ogrodzenie wybrać? Materiał z jakiego ma być wykonane ogrodzenie może rozwiązać wiele problemów związanych z jego późniejszą konserwacją i sprawnym działaniem. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są ogrodzenia stalowe, które zostały (...)
Nowa jakość hamaka

Zabujaj się w hamaku

2012-08-29 Publikacja:
Karolina Kansy
Coraz więcej producentów oferuje zupełnie nową jakość hamaka, odchodząc od grubo plecionej liny. W swojej ofercie posiadają wiele różnorodnych hamaków, każdy z nich ma swoje przeznaczenie. Możemy wyróżnić: hamaki klasyczne, hamaki z drążkiem, fotele hamakowe, hamaki dla podróżników oraz hamaki i fotele hamakowe dla dzieci. Każdy z nich jest wyjątkowy a także spełnia inną funkcję. Jak znaleźć TEN (...)
Fragment ogrodu dla siebie

Zielone tarasy

2012-08-13 Publikacja:
Joanna Surowiec
Myśląc o ogrodach, niemal zawsze nasuwa nam się obraz okazałego domu z pięknym, wypielęgnowanym ogrodem. Nie każdy jednak ma takie możliwości. Dla osób, które nie dysponują odpowiednią działką, a bardzo by chciały obcować na co dzień z zielenią i pięknymi roślinami, proponujemy zielone tarasy.   Obecnie budownictwo daje nam już takie możliwości .Wystarczy większy balkon czy taras, aby przenieść fragment ogrodu do siebie. Na (...)
naturalna forma i funkcjonalność

Ratanowe meble ogrodowe

2012-08-29 Publikacja:
Sylwia Chodacka Vinotti
Naturalne otoczenie to źródło naszej witalności i wewnętrznej harmonii. Potrzebujemy go dla poczucia swobody a także wolności. Takie środowisko ułatwia tworzenie pozytywnej atmosfery, odpręża i relaksuje. Idealnym elementem tego otoczenia są meble ratanowe, które nie tylko podkreślą niepodważalne walory werandy czy ogrodu, ale również umieszczone w domu, mieszkaniu, restauracji czy biurze (...)
Zrób to sam, podziwiaj z innymi.

Murki gabinowe

2012-08-20 Publikacja:
Awa Kubisz Betafence
Murki gabionowe - zrób to sam, podziwiaj z innymi   Droga od projektu ogrodu z prawdziwego zdarzenia do jego wykonania nie musi być żmudna, a jej skrócenie i ułatwienie może iść w parze z najwyższą jakością efektu końcowego i dbałością o najmniejsze nawet szczegóły. Doskonałym tego dowodem są murki gabionowe.   Murek gabionowy w Twoim ogrodzie może znaleźć zastosowanie jako element ogrodzenia, przesłona zapewniająca (...)
Podlewanie nie musi być ciężką pracą...

Wszystko o wężach ogrodowych

2012-08-23 Publikacja:
Dorota Strózik Fitt Poland SP. ZO.O.
Obecnie na rynku dostępne są różne węże opatentowane, posiadające awangardowe rozwiązania, będące syntezą i świadectwem zaangażowania producentów w badania i innowacje technologiczne. Mają one na celu poszukiwanie nowych materiałów oraz rozwój nowatorskich produktów odpowiadających na potrzeby rynkowe. Liderzy w produkcji węży i artykułów (...)
Grilowanie przechodzi metamorfozę

Pokrywa robi różnicę

2012-08-27 Publikacja:
Stephen Polska
Pokrywa grilla to kluczowy element, który zapewnia różnorodność kulinarną na ruszcie. 60 lat temu w Stanach Zjednoczonych powstał prototyp zamykanego grilla i właściwie jego konstrukcja do dziś niewiele się zmieniła. Twórcą tego wynalazku był George Stephen, którego zainspirował kształt boi morskiej. Przeciął ją na pół i dolną część wykorzystał jako grilla, a górną jako jego pokrywę. (...)
...ale od czego powinniśmy zacząć?

Zakładamy ogród idealny...

2012-08-29 Publikacja:
Jarosław Małecki
...ale od czego powinniśmy zacząć? Zaczynamy od przeznaczenia  Na wstępie trzeba wspomnieć, iż warto sprawę projektu i urządzenia wymarzonego ogrodu powierzyć fachowcowi - osobie, która zajmuje się aranżacją zielonej przestrzeni na co dzień. Zanim jednak powstanie ogród musimy określić jego przeznaczenie, czyli odpowiedzieć sobie na pytanie: w jakim celu ma on (...)