Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Co zrobić, by złodziej został za kratami

Bezpieczne ogrodzenie

2013-10-31 Publikacja:
Dorota Mizerska
Ogrodzenie to jeden z najważniejszych elementów posesji. Wbrew powszechnej opinii nie jest ono wyłącznie wizytówką. To, jak ogrodzony jest nasz dom (i to nie tylko od frontu), widzą wszyscy. Również osoby niepowołane. Warto więc zadbać, by było ono w jak najlepszej formie.  Kiepskie pierwsze wrażenie, jakie wywołuje dziurawy płot czy zardzewiała siatka to nie jedyny problem właściciela (...)
Panele Coregravel: doskonała alternatywa dla wszystkich ceniących sobie naturę oraz czystość.

Eko-ścieżki

2013-10-08 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
System paneli do utrwalania nawierzchni sypkich, takich jak: każdego rodzaju żwiry, grysy i inne kruszywa o różnych frakcjach. Dzięki panelom Coregravel teren jest nie tylko naturalny architektonicznie, ale także stabilny. Kruszywo po zablokowaniu komórek panela sprawia, że żwir oraz grys zabezpieczony jest przed koleinowaniem, tak zwanym efektem tonięcia, co ma miejsce w przypadku użytkowania sypkich nawierzchni - bez stabilizatora. Budowlana (...)
zimą!

Piękny ogród...

2012-11-02 Publikacja:
Magda Jaros-Dybaś
Każdy marzy o tym, aby jego ogród wyglądał pięknie o każdej porze roku. Jest to istotne zwłaszcza zimą, kiedy wszystko jest szare i smutne. Jeżeli pragniemy, by nasz ogród był w zimie ozdobą,  musimy pamiętać przy projektowaniu o posadzeniu roślin , które zaskoczą nas swoim urokiem właśnie zimą. Dziś jest ich znacznie więcej niż moglibyśmy sobie wyobrazić i nie chodzi tylko o rośliny zimozielone. Są to drzewa i (...)
przed nadejściem chłodów

Zadbaj o ogród...

2012-11-01 Publikacja:
Weronika Konarkowska
Jesienny trawnik wymaga nakładu pracy, byśmy w sezonie mogli cieszyć się piękną, zieloną murawą. Po ostatnich porządkach w ogrodzie nie powinniśmy zapomnieć także o zabezpieczeniu urządzeń ogrodowych przed zimą. Jeśli odpowiednio zadbamy o nie przed nadejściem chłodów, będą nam bezawaryjnie służyć od pierwszych dni wiosny.Podstawowym zabiegiem, który w okresie jesieni dotyczy zarówno trawnika, jak i urządzeń (...)
funkcjonalna nowoczesność

Świecąca kostka brukowa

2012-10-24 Publikacja:
Kamila Ocimek, DARCOM
Czy kiedykolwiek podczas spaceru brukowaną uliczką zastanawiali się Państwo nad materiałem, z jakiego jest wykonana? Nad kształtem lub formą bruku? Zapewne nie. W dodatku w dzieciństwie nie raz słyszeliśmy: „Patrz przed siebie!”, „Patrz pod nogi”, „Miej oczy dookoła głowy!” – gdzie w takim razie powinniśmy patrzeć? Odpowiem: należy patrzeć uważnie, by spostrzec to, co (...)
 Wpływ czynników zewnętrznych

Ochrona drewna i elementów drewnianych

2012-10-24 Publikacja:
Andrzej Wójcik Altax
Lubimy drewno w naszym otoczeniu. Jest naturalne, pięknie się starzeje i wzbogaca otaczający nas krajobraz. Chętnie wykorzystujemy je jako budulec – wznosimy altany, kładziemy drewniane parkiety, wykańczamy nim elewację. Jednak drewno na zewnątrz domu albo w ogrodzie szybko niszczeje, jeśli nie zapewnimy mu odpowiedniej (...)
czyli jak oświetlić ogród i posesję.

Wskażą Ci drogę w ciemności...

2012-10-22 Publikacja:
Nowodworski SP.J.
Wskażą Ci drogę w ciemności, czyli jak oświetlić ogród i posesję Delikatnie oświetlony nocą ogród, szczególnie latem, to tajemnicze i magiczne miejsce, zachęcające do chwili relaksu w otoczeniu natury. Dyskretne promienie światła sprawiają, że dom oraz jego otoczenie prezentują się majestatycznie, a ścieżki i schody nie toną w (...)
Naturalne vs betonowe

Jakie materiały do ogrodu wybrać?

2012-10-22 Publikacja:
TOMASZ ŁUGOWSKI Bruk-Bet
Trudno jest znaleźć piękniejsze krajobrazy niż te, które stworzyła sama natura. Jeśli wokół domu będziemy chcieli stworzyć takie aranżacje, wcale nie musimy korzystać z najdroższych rozwiązań. Podczas zakładania ogrodu jedną z najważniejszych kwestii jest wytyczenie szlaków komunikacyjnych, po których poruszać będą (...)
automatyka bram

Napęd na wejściu

2012-10-19 Publikacja:
Anna Wójcik
Wygodne, bezpieczne i łatwe w montażu – takie powinny być napędy do bram. Automatyczne systemy stają się integralną częścią naszych posesji. Doceniamy je szczególnie wtedy, kiedy za oknem jest niepogoda. Ogrodzenie i brama to dwa najważniejsze elementy, które instalujemy wokół naszej posesji. W wielu projektach uwzględniamy zamontowanie systemu automatycznego otwierania bram wjazdowych. Nic dziwnego, skoro taki napęd (...)
Niezbędny element każdej posesji

Ogrodzenie

2012-08-30 Publikacja:
Magdalena Woźniak
Dom, to nie tylko budynek zamknięty ścianami, to również otoczenie. Jego granice wytycza ogrodzenie, którego zadaniem jest ochrona naszego mienia oraz dopełnienie przestrzennej kompozycji całej posesji.   Jakie ogrodzenie wybrać? Materiał z jakiego ma być wykonane ogrodzenie może rozwiązać wiele problemów związanych z jego późniejszą konserwacją i sprawnym działaniem. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są ogrodzenia stalowe, które zostały (...)
Nowa jakość hamaka

Zabujaj się w hamaku

2012-08-29 Publikacja:
Karolina Kansy
Coraz więcej producentów oferuje zupełnie nową jakość hamaka, odchodząc od grubo plecionej liny. W swojej ofercie posiadają wiele różnorodnych hamaków, każdy z nich ma swoje przeznaczenie. Możemy wyróżnić: hamaki klasyczne, hamaki z drążkiem, fotele hamakowe, hamaki dla podróżników oraz hamaki i fotele hamakowe dla dzieci. Każdy z nich jest wyjątkowy a także spełnia inną funkcję. Jak znaleźć TEN (...)
Fragment ogrodu dla siebie

Zielone tarasy

2012-08-13 Publikacja:
Joanna Surowiec
Myśląc o ogrodach, niemal zawsze nasuwa nam się obraz okazałego domu z pięknym, wypielęgnowanym ogrodem. Nie każdy jednak ma takie możliwości. Dla osób, które nie dysponują odpowiednią działką, a bardzo by chciały obcować na co dzień z zielenią i pięknymi roślinami, proponujemy zielone tarasy.   Obecnie budownictwo daje nam już takie możliwości .Wystarczy większy balkon czy taras, aby przenieść fragment ogrodu do siebie. Na (...)