Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

adaptacja nierównego terenu

Jak urządzić ogród wielopoziomowy

2014-07-01 Publikacja:
Marek Zemla
Z chwilą skończenia jednej inwestycji związanej z budową a następnie wykończeniem domu nieuchronnie zbliża się kolejna...budowa terenu bezpośrednio do niego przylegającego zwanym nie inaczej jak ogród. Przeznaczeń oraz jego funkcji może być bardzo wiele, ale zawsze jest jedna spójna rzecz, taka sama dla wszystkich ogrodów, (...)
Dobre przygotowanie podłoża

Tajemnica pięknego ogrodu

2014-05-27 Publikacja:
Aneta Rykowska
Po ostrej i długiej zimie obraz naszego ogrodu bywa czasem przygnębiający i niczym nie przypomina widoku, jakim cieszyliśmy się w czasie kwitnienia lub gdy jesień prezentowała się nam w najlepszej swojej odsłonie. Dlatego, aby ogród szybko powrócił do życia, a nasze rośliny prawidłowo rozpoczęły wegetację, zatroszczmy się o dobre przygotowanie gleby na wiosnę. Nasze zmagania (...)
Sprawdź, jak można urządzić ogród

Ogrody japońskie w Polsce

2014-05-15 Publikacja:
Katarzyna Wolska Pociask, ResGal
Styl ogrodów japońskich przywędrował do Europy z górzystych wysp Japonii, dlatego też wykorzystujemy materiały naturalne tam występujące w dużej ilości: kamienie, żwir i woda. Najważniejszą jego cechą jest powiązanie z naturą. Możemy kształtować przyrodę, formować rośliny, lecz zawsze musimy pamiętać, że człowiek nie jest władcą natury, a stanowi (...)
Oranżeria

Zieleń przez 365 dni w roku

2013-12-10 Publikacja:
Urszula Sowińska
Dzięki przeszklonemu dachowi ogrodu zimowego za dnia można cieszyć się w nim naturalnym światłem, zaś nocą podziwiać gwiazdy. Jedni cenią sobie minimalizm i prostotę wykonania, drudzy zaś - barokowy przepych. Ogród zimowy dostępny w ofercie specjalistycznych firm spełnia wiele funkcji. Może być ostoją i oazą różnorodnych kwitnących roślin, pomimo mroźnej aury (...)
Sprzątamy, ściółkujemy, okrywamy i podlewamy

Przygotowanie ogrodu do zimy

2013-11-26 Publikacja:
Ewa Sontowska, Future Gardens
Kiedy poranki spowite są mgłą, wieczory są coraz chłodniejsze, dni stają się coraz krótsze, wśród traw snuje się babie lato, a liście drzew zaczynają mienić się kolorami brązu, złota i czerwieni, wiemy, że przyszła jedna z najpiękniejszych pór roku – jesień. Czas przygotowań naszych ogrodów do zimy. Jakie prace musimy wykonać w (...)
Co zrobić, by złodziej został za kratami

Bezpieczne ogrodzenie

2013-10-31 Publikacja:
Dorota Mizerska
Ogrodzenie to jeden z najważniejszych elementów posesji. Wbrew powszechnej opinii nie jest ono wyłącznie wizytówką. To, jak ogrodzony jest nasz dom (i to nie tylko od frontu), widzą wszyscy. Również osoby niepowołane. Warto więc zadbać, by było ono w jak najlepszej formie.  Kiepskie pierwsze wrażenie, jakie wywołuje dziurawy płot czy zardzewiała siatka to nie jedyny problem właściciela (...)
Panele Coregravel: doskonała alternatywa dla wszystkich ceniących sobie naturę oraz czystość.

Eko-ścieżki

2013-10-08 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
System paneli do utrwalania nawierzchni sypkich, takich jak: każdego rodzaju żwiry, grysy i inne kruszywa o różnych frakcjach. Dzięki panelom Coregravel teren jest nie tylko naturalny architektonicznie, ale także stabilny. Kruszywo po zablokowaniu komórek panela sprawia, że żwir oraz grys zabezpieczony jest przed koleinowaniem, tak zwanym efektem tonięcia, co ma miejsce w przypadku użytkowania sypkich nawierzchni - bez stabilizatora. Budowlana (...)
zimą!

Piękny ogród...

2012-11-02 Publikacja:
Magda Jaros-Dybaś
Każdy marzy o tym, aby jego ogród wyglądał pięknie o każdej porze roku. Jest to istotne zwłaszcza zimą, kiedy wszystko jest szare i smutne. Jeżeli pragniemy, by nasz ogród był w zimie ozdobą,  musimy pamiętać przy projektowaniu o posadzeniu roślin , które zaskoczą nas swoim urokiem właśnie zimą. Dziś jest ich znacznie więcej niż moglibyśmy sobie wyobrazić i nie chodzi tylko o rośliny zimozielone. Są to drzewa i (...)
przed nadejściem chłodów

Zadbaj o ogród...

2012-11-01 Publikacja:
Weronika Konarkowska
Jesienny trawnik wymaga nakładu pracy, byśmy w sezonie mogli cieszyć się piękną, zieloną murawą. Po ostatnich porządkach w ogrodzie nie powinniśmy zapomnieć także o zabezpieczeniu urządzeń ogrodowych przed zimą. Jeśli odpowiednio zadbamy o nie przed nadejściem chłodów, będą nam bezawaryjnie służyć od pierwszych dni wiosny.Podstawowym zabiegiem, który w okresie jesieni dotyczy zarówno trawnika, jak i urządzeń (...)
funkcjonalna nowoczesność

Świecąca kostka brukowa

2012-10-24 Publikacja:
Kamila Ocimek, DARCOM
Czy kiedykolwiek podczas spaceru brukowaną uliczką zastanawiali się Państwo nad materiałem, z jakiego jest wykonana? Nad kształtem lub formą bruku? Zapewne nie. W dodatku w dzieciństwie nie raz słyszeliśmy: „Patrz przed siebie!”, „Patrz pod nogi”, „Miej oczy dookoła głowy!” – gdzie w takim razie powinniśmy patrzeć? Odpowiem: należy patrzeć uważnie, by spostrzec to, co (...)
 Wpływ czynników zewnętrznych

Ochrona drewna i elementów drewnianych

2012-10-24 Publikacja:
Andrzej Wójcik Altax
Lubimy drewno w naszym otoczeniu. Jest naturalne, pięknie się starzeje i wzbogaca otaczający nas krajobraz. Chętnie wykorzystujemy je jako budulec – wznosimy altany, kładziemy drewniane parkiety, wykańczamy nim elewację. Jednak drewno na zewnątrz domu albo w ogrodzie szybko niszczeje, jeśli nie zapewnimy mu odpowiedniej (...)
czyli jak oświetlić ogród i posesję.

Wskażą Ci drogę w ciemności...

2012-10-22 Publikacja:
Nowodworski SP.J.
Wskażą Ci drogę w ciemności, czyli jak oświetlić ogród i posesję Delikatnie oświetlony nocą ogród, szczególnie latem, to tajemnicze i magiczne miejsce, zachęcające do chwili relaksu w otoczeniu natury. Dyskretne promienie światła sprawiają, że dom oraz jego otoczenie prezentują się majestatycznie, a ścieżki i schody nie toną w (...)