Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Oranżeria

Ogród zwany zimowym

2014-09-23 Publikacja:
Mirosław Koziołek, Almont System, Fabryka Ogrodów
Jeżeli już zdecydujemy się na budowę ogrodu zimowego, powinniśmy go starannie zaplanować, bowiem nasz zielony salon ma stać się spełnieniem marzeń, a nie dodatkowym obciążeniem. Należy zatem, zastanowić się czego oczekujemy od naszego ogrodu zimowego, aby uniknąć rozczarowania i niespodzianek w czasie użytkowania. Podstawowe pytanie to: co chcemy uzyskać przez wybudowanie ogrodu zimowego? (...)
Jak zaaranżować przestrzeń wokół domu?

Pomysły na mały ogród

2014-08-19 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Mały ogród może być zaaranżowany na mniejsze części, spełniające różne funkcje. Poszczególne zakątki małego ogrodu mogą być zaznaczone różnymi nawierzchniami, poczynając od kostki brukowej, przez drewniane belki, do kamiennych płyt. Pomysłów jest wiele.   Pierwszym krokiem, który musimy zrobić przy urządzaniu małego ogrodu, jest dokładne (...)
Praktyczny ogród

Dekoracyjne warzywa i zioła

2014-08-12 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Własne warzywa w bloku? Wygodne podbieranie sałaty z doniczek ogrodowych? To wszystko jest możliwe stosunkowo niskim nakładem kosztów. Drewniane donice na warzywa, stopnie w ogrodzie zamiast grządek i ściany z sałaty czy pnączy truskawek na balkonie.   O pochodzeniu warzyw i owoców dowiadujemy się ze sklepowych etykiet i często nie jest to zadowalająca (...)
Dzieła, które ozdobią Twój ogród

Figury ogrodowe

2014-07-29 Publikacja:
Urszula Sowińska
Wyszukane, piękne elementy dekoracyjne już w starożytnej Grecji zdobiły place wielkich miast. Figury wykonane z kamienia i marmuru przedstawiały nieszablonowe postacie i urokliwe zwierzęta. Figury dekoracyjne były stałym wyposażeniem bogatych rzymskich domostw i wieńczyły ich unikalne dziedzińce. W dzisiejszych czasach te elementy coraz częściej trafiają do naszych ogrodów.   Wraz z trendem na nową sztukę użytkową w ogrodach (...)
Goście w naszym domu

Egzotyczne rośliny i cytrusy

2014-07-15 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Obecnie w przemyśle ogrodniczym wykorzystuje się wiele najróżniejszych gatunków roślin egzotycznych i cytrusów. Strefy o naturalnie wysokich temperaturach powietrza są jednorodne i zrównoważone, co powoduje, że krzewy są o wiele bardziej odporne i wytrzymałe. Poniżej przedstawiamy wybrane gatunki egzotycznych roślin, które mogą zagościć w (...)
adaptacja nierównego terenu

Jak urządzić ogród wielopoziomowy

2014-07-01 Publikacja:
Marek Zemla
Z chwilą skończenia jednej inwestycji związanej z budową a następnie wykończeniem domu nieuchronnie zbliża się kolejna...budowa terenu bezpośrednio do niego przylegającego zwanym nie inaczej jak ogród. Przeznaczeń oraz jego funkcji może być bardzo wiele, ale zawsze jest jedna spójna rzecz, taka sama dla wszystkich ogrodów, (...)
Dobre przygotowanie podłoża

Tajemnica pięknego ogrodu

2014-05-27 Publikacja:
Aneta Rykowska
Po ostrej i długiej zimie obraz naszego ogrodu bywa czasem przygnębiający i niczym nie przypomina widoku, jakim cieszyliśmy się w czasie kwitnienia lub gdy jesień prezentowała się nam w najlepszej swojej odsłonie. Dlatego, aby ogród szybko powrócił do życia, a nasze rośliny prawidłowo rozpoczęły wegetację, zatroszczmy się o dobre przygotowanie gleby na wiosnę. Nasze zmagania (...)
Sprawdź, jak można urządzić ogród

Ogrody japońskie w Polsce

2014-05-15 Publikacja:
Katarzyna Wolska Pociask, ResGal
Styl ogrodów japońskich przywędrował do Europy z górzystych wysp Japonii, dlatego też wykorzystujemy materiały naturalne tam występujące w dużej ilości: kamienie, żwir i woda. Najważniejszą jego cechą jest powiązanie z naturą. Możemy kształtować przyrodę, formować rośliny, lecz zawsze musimy pamiętać, że człowiek nie jest władcą natury, a stanowi (...)
Oranżeria

Zieleń przez 365 dni w roku

2013-12-10 Publikacja:
Urszula Sowińska
Dzięki przeszklonemu dachowi ogrodu zimowego za dnia można cieszyć się w nim naturalnym światłem, zaś nocą podziwiać gwiazdy. Jedni cenią sobie minimalizm i prostotę wykonania, drudzy zaś - barokowy przepych. Ogród zimowy dostępny w ofercie specjalistycznych firm spełnia wiele funkcji. Może być ostoją i oazą różnorodnych kwitnących roślin, pomimo mroźnej aury (...)
Sprzątamy, ściółkujemy, okrywamy i podlewamy

Przygotowanie ogrodu do zimy

2013-11-26 Publikacja:
Ewa Sontowska, Future Gardens
Kiedy poranki spowite są mgłą, wieczory są coraz chłodniejsze, dni stają się coraz krótsze, wśród traw snuje się babie lato, a liście drzew zaczynają mienić się kolorami brązu, złota i czerwieni, wiemy, że przyszła jedna z najpiękniejszych pór roku – jesień. Czas przygotowań naszych ogrodów do zimy. Jakie prace musimy wykonać w (...)
Co zrobić, by złodziej został za kratami

Bezpieczne ogrodzenie

2013-10-31 Publikacja:
Dorota Mizerska
Ogrodzenie to jeden z najważniejszych elementów posesji. Wbrew powszechnej opinii nie jest ono wyłącznie wizytówką. To, jak ogrodzony jest nasz dom (i to nie tylko od frontu), widzą wszyscy. Również osoby niepowołane. Warto więc zadbać, by było ono w jak najlepszej formie.  Kiepskie pierwsze wrażenie, jakie wywołuje dziurawy płot czy zardzewiała siatka to nie jedyny problem właściciela (...)
Panele Coregravel: doskonała alternatywa dla wszystkich ceniących sobie naturę oraz czystość.

Eko-ścieżki

2013-10-08 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
System paneli do utrwalania nawierzchni sypkich, takich jak: każdego rodzaju żwiry, grysy i inne kruszywa o różnych frakcjach. Dzięki panelom Coregravel teren jest nie tylko naturalny architektonicznie, ale także stabilny. Kruszywo po zablokowaniu komórek panela sprawia, że żwir oraz grys zabezpieczony jest przed koleinowaniem, tak zwanym efektem tonięcia, co ma miejsce w przypadku użytkowania sypkich nawierzchni - bez stabilizatora. Budowlana (...)
http://sentinel.pl