Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Sztuka projektowania inspirowana Dalekim Wschodem

Feng shui

2015-04-28 Publikacja:
Kaja Kochańska, Bhakti Studio
Myśl tworzy przestrzeń – owszem, ale nie tylko. To Energia (Chi) podąża za myślą i właśnie ona jest tym najważniejszym - „niewidocznym dla oczu”. Jest tym, czego nie da się wyrazić słowami, a co w feng shui uchodzi za najcenniejsze i czym w pierwszej kolejności należy się kierować w procesie projektowania. Jakość energii danego miejsca świadczy o tym, jak się w nim czujemy.     Na każdym kontynencie można podać niezliczone (...)
Konkurs dla Klientów Egzopark

TOP DECORATION TREND 2015

2015-04-27 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Zainspiruj się naszym drewnem i zobacz, jakie daje ono możliwości wykonania nowoczesnych projektów! Zrób zdjęcie swojej realizacji i prześlij ją do nas na konkurs! Do wygrania wiele atrakcyjnych nagród. Czekamy na Wasze realizacje w następujących kategoriach: • najciekawszy wystrój wnętrz z zastosowaniem podłogi z drewna egzotycznego lub krajowego; • (...)
Z udziałem PIXERS

Targi Wnętrz HOME DECOR w Poznaniu

2015-02-27 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
 W ubiegłym tygodniu odbyły się Targi Wnętrz HOME DECOR w Poznaniu. Wśród wystawców naszą szczególną uwagę zwróciła firma PIXERS. Zespół PIXERS, zgodnie ze swoją dewizą „Udomawiamy wnętrza!”, stworzył na kilku m2 efekt nowoczesnej aranżacji pokoju. PIXERS (www.pixers.pl) to sklep (...)
Design kominków

Ogień otoczony sztuką

2015-01-27 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Odkąd w życiu człowieka pojawił się ogień, żywioł ten stał się jednym z filarów, na których kształtował się jego sposób życia. Gorące płomienie, choć po dziś dzień potrafią mieć zgubny wpływ na nasze życie, zawsze skłaniały nas do zbierania się w pobliżu ich blasku, wyznaczając centrum życia towarzyskiego.   Ogień ogrzewa, ale również skupia (...)
Pomysł na domową piwniczkę na wino

WINO ZASŁUGUJE NA WŁASNY KĄT

2014-10-07 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Prywatna piwniczka do przechowywania wina to w powszechnym przekonaniu zbędny i kosztowny luksus, dostępny tylko dla najbogatszych. Tymczasem w rzeczywistości wcale nie musi tak być. Przy odrobinie chęci i mobilizacji możemy stworzyć nasz własny magazyn ulubionych trunków osiągalny nie tylko dla wielbicieli wina o wyjątkowo zasobnych portfelach.     (...)
Sypialnia na poddaszu

Obróć wady w zalety

2014-09-23 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Aranżacja mieszkania jest zazwyczaj procesem przyjemnym, a w finale dającym wiele satysfakcji. Niektóre strefy domu – zwłaszcza te o nietypowej budowie – mogą okazać się twardym orzechem do zgryzienia i wymagać skrupulatnego planowania. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia poddasze. Co i jak w na nim urządzić? Oczywiście – sypialnię.   Dlaczego akurat sypialnia? Przede wszystkim (...)
...w jednym

Kuchnia i salon...

2014-08-05 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Połączenie kuchni z salonem to rozwiązanie przybierające w ostatnich latach na popularności. Zaaranżowana w ten sposób przestrzeń wygląda efektownie i nadaje mieszkaniu wyjątkowy charakter. Nie zawsze jednak jest dobrym pomysłem. Czasami takie rozwiązanie może bardziej zaszkodzić organizacji mieszkania, niż pomóc. Dlaczego łączymy kuchnię z salonem? Przede wszystkim po prostu wygląda to atrakcyjnie. Unikamy też (...)
Kuchnia w kawalerce

Mała, ale wygodna

2014-07-23 Publikacja:
Urszula Sowińska
Nie lada wyzwaniem dla każdego projektanta jest urządzenie kuchni w kawalerce. Pomieszczenie musi być stworzone w taki sposób, aby było funkcjonalne i umożliwiało swobodne poruszanie się.   Mała kuchnia powinna być podzielona na funkcjonalne strefy, które wprowadzą w niej porządek. Poszczególne strefy pracy wcale nie muszą być przestronne, ale mogą harmonijnie przez siebie przenikać. Strefa (...)
Klasyczne drewniane meble

Szlachetne jak drewno

2014-07-15 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Wybór odpowiedniego materiału, z jakiego mają być wykonane meble kuchenne, jest dość trudny. Kuchnia, na jaką się decydujemy, odzwierciedla charakter gospodarzy i jest wizytówką kulinarnej części domu. Zazwyczaj kuchnia i spiżarnia są najczęściej odwiedzanym przez mieszkańców miejscem. Tym razem zastanawiamy się nad aranżacją tego pomieszczenia w stylowym towarzystwie drewnianych (...)
Twój własny pokój bilardowy

Twój własny pokój bilardowy

2014-05-15 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
  Niewielki, wypełniony dymem cygar pokój. Panujący wewnątrz półmrok ustępuje jedynie oświetleniu ustawionego pośrodku wielkiego stołu wyłożonego zielonym suknem. Wokół eleganccy dżentelmeni, nacierając kije kredą, badawczo zerkają na układ bil…   Taki obraz widujemy często w amerykańskich filmach. Któż z nas nie (...)
ogrzewania

Nowoczesny kształt

2013-08-26 Publikacja:
Małgorzata Olszewska
Grzejniki przeszły długą drogę rozwoju, od żeliwnych kaloryferów do dzieł sztuki użytkowej, a obecnie są pełnoprawnym elementem dekoracyjnym, który może dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a czasem stać się jego wiodącym elementem. Kiedyś jedynym sposobem na zmianę koloru grzejnika była farba olejna, a grzejnik był tylko elementem instalacji grzewczej – te czasy mamy już dawno za sobą. (...)
w nowoczesnych wnętrzach

Schody

2013-06-26 Publikacja:
Wojciech Buszko
We współcześnie projektowanych wnętrzach schody już dawno przestały pełnić banalną funkcję łącznika pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Obok funkcjonalności, są też estetycznym akcentem nie tylko podkreślającym klimat przestrzeni, ale niekiedy ją determinującą.     Czytelna i zwięzła forma schodów, bez zbędnych dekorów oraz fantazyjnych balustrad idealnie sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Z jednej strony (...)