Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny

2013-06-25 Publikacja:
Kamila i Jakub Włodarczyk
"Forma wynika z funkcji". Tymi słowami Louis Henry Sullivan idealnie podsumował idee modernizmu, czyli stylu nowoczesnego mającego swój początek w 1918 r. Styl ów opierał się na nowej metodzie twórczej, wywodzącej formę, funkcję i konstrukcję budynku niemal wyłącznie z istniejących uwarunkowań materialnych. Do dnia dzisiejszego styl nowoczesny w architekturze i wnętrzach cechuje się przede wszystkim (...)
zatopiony w szkle

Design...

2013-06-25 Publikacja:
Michał Nowicki
Znane od niepamiętnych czasów szkło do dziś nie wyczerpało swego potencjału. Oddane w ręce najlepszych designerów na świecie i poddane nowoczesnemu procesowi obróbki wciąż zaskakuje zastosowaniem i formami, jakie przybiera. Proste formy, innowacyjność i zabawa iluzjami optycznymi cechują dzieła dzisiejszych projektantów.     Na przestrzeni długich wieków ze szkła powstawały praktycznie tego samego rodzaju przedmioty. Zmieniał (...)
Zawsze dobre!

Drzwi niewidoczne

2013-05-10 Publikacja:
Michał Nowicki
Drzwi wewnętrzne są niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu. Poza oczywistymi względami funkcjonalnymi ważne jest dobranie ich do wystroju wnętrza. Patrząc na najnowsze rozwiązania proponowane przez niektórych producentów można nawet dojść do wniosku, że dobrze dobrane drzwi to takie, których nie widać...Wyobraźmy sobie drzwi tak doskonale dostosowane do wystroju wnętrza, że wręcz niewidoczne. Drzwi, które tworzą (...)
Podłoga może być wzorzysta

W roli głównej - posadzka

2013-03-08 Publikacja:
Michał Głuszak MG Interior Studio
Kiedy myślimy o pięknym wnętrzu, wyobrażamy sobie kolorystykę ścian, meble, lampy, ewentualnie światło. O podłodze zazwyczaj rozmyślamy na końcu, ale czy na pewno słusznie? Podejmując decyzje kierujemy się zdefiniowanymi i często trafnymi regułami, że  jasne podłogi dodają lekkości, z kolei ciemne tworzą przytulniejszą i elegancką atmosferę. Błyszczące (...)
chłodziarko-zamrażarki

Elegancja i design w kuchni

2013-02-15 Publikacja:
Marta Dobrowolska, AGED
Czasy, gdy chłodziarko-zamrażarka traktowana była wyłącznie jako mało atrakcyjny pod względem estetycznym, ale konieczny w każdej kuchni sprzęt dawno minęły. Chłodziarko-zamrażarki stały się prawdziwą ozdobą kuchni, a wyszukanym wzornictwem wprawiają w zachwyt wielbicieli nowoczesnego stylu, którzy mogą wybierać spośród wielu szlachetnych i niezwykle prestiżowych (...)
sposób na jesień i zimę

Lampy antydepresyjne

2013-02-15 Publikacja:
Natalia Bokuń Ilumina
Coraz więcej w ostatnim czasie mówi się o lampach antydepresyjnych. W krajach skandynawskich znane i powszechnie używane są one od lat, ale w Polsce można je kupić dopiero od niedawna. Czym różni się lampa antydepresyjna od zwykłej lampy? Przede wszystkim natężeniem i barwą emitowanego światła, które zbliżone są do światła słonecznego. Światło jest najsilniejszym zewnętrznym regulatorem wewnętrznych (...)
mebel do relaksu

Szezlong

2012-12-19 Publikacja:
Barbara Pobłocka mesmetric
Projektując przestrzeń wypoczynkową, pamiętamy o sofie, fotelach, stoliku kawowym. Meblem, który przeznaczony jest całkowicie do relaksu za dnia jest leżanka, nazywana również szezlongiem lub łóżkiem dziennym (tzw. "day bad"). Mimo iż zyskała popularność już we wnętrzach starożytnych, w XX wieku nieco rzadziej trafiała na salony. Obecnie przeżywa renesans, a projektanci i użytkownicy coraz częściej doceniają jej zalety. W dzisiejszych czasach, gdy doba (...)
wanny z hydromasażem

Witalna kąpiel

2012-12-17 Publikacja:
Rafał Wozniak HOESCH
Jak poprawić samopoczucie? Jak osiągnąć równowagę po stresującym dniu pełnym napięć? Jak poprawić sylwetkę lub wspomagać leczenie trapiących nas dolegliwości? Jak walczyć z chorobą cywilizacyjną XXI wieku- bólem pleców i kręgosłupa? Świadome i efektywne zażywanie kąpieli w wannach z hydromasażem jest odpowiedzią na te i wiele innych pytań, które sobie zadajemy. Woda ze względu na swe właściwości wykorzystywana jest do (...)
Ekskluzywne telewizory Bang&Olufsen

Nowoczesny wymiar salonu

2012-12-17 Publikacja:
Katarzyna Barwińska Le Pukka
W nowoczesnych, starannie zaaranżowanych wnętrzach, telewizor stanowi jeden z najbardziej widocznych elementów wystroju. Warto zadbać o to, by odpowiednio wpasował się w przestrzeń, w której często stanowi punkt centralny najważniejszego z pomieszczeń – salonu.W kameralnych wnętrzach…Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania techniczne pozwalają na dopasowanie urządzeń (...)
kuszą designem i architekturą!

Dentyści...

2012-10-29 Publikacja:
Tomasz Pietrzak/Guarana Communications
Co ma wspólnego architektura, nowoczesne wzornictwo i stomatologia? Okazuje się, że dużo! Dobrze zaprojektowany przez architekta gabinet, który nie koniecznie kojarzy się z medycznym wnętrzem, może przełamać nasz strach przed dentystą i nakłonić do leczenia. Krzesło Starcka może zmienić wizerunek dentystyDzisiejszemu dentyście nie wystarczy już tylko fotel i wiertło, nad ostatecznym kształtem gabinetu pracują architekci, plastycy, (...)
kamień dekoracyjny

Kamienne piękno na wyciągnięcie ręki

2012-10-26 Publikacja:
Tomasz Ługowski Bruk-Bet
Pomysłów na wykończenie i udekorowanie domu jest całe mnóstwo. Producenci różnego rodzaju ozdób prześcigają się w kreowaniu coraz to nowszych projektów, które możemy wykorzystać do stworzenia wystroju o spójnej kompozycji. Jednym z ciekawszych pomysłów na aranżację wnętrza jest zastosowanie ściennego kamienia (...)
modny materiał

Beton w architekturze

2012-10-26 Publikacja:
Bartosz Gnatkowski concreate.pl
Beton to jeden z najbardziej powszechnych i ekonomicznych materiałów stosowanych we współczesnym budownictwie. Stosowany jest już od czasów starożytnych. Podstawowe właściwości charakteryzujące beton to wysoka wytrzymałość oraz doskonała urabialność.Czas zachwytuBeton długo jednak musiał czekać na swój czas. Za materiał warty uwagi uznał go dopiero jeden z najważniejszych architektów XX wieku, (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email