Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Kuchnia w kawalerce

Mała, ale wygodna

2014-07-23 Publikacja:
Urszula Sowińska
Nie lada wyzwaniem dla każdego projektanta jest urządzenie kuchni w kawalerce. Pomieszczenie musi być stworzone w taki sposób, aby było funkcjonalne i umożliwiało swobodne poruszanie się.   Mała kuchnia powinna być podzielona na funkcjonalne strefy, które wprowadzą w niej porządek. Poszczególne strefy pracy wcale nie muszą być przestronne, ale mogą harmonijnie przez siebie przenikać. Strefa (...)
Klasyczne drewniane meble

Szlachetne jak drewno

2014-07-15 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Wybór odpowiedniego materiału, z jakiego mają być wykonane meble kuchenne, jest dość trudny. Kuchnia, na jaką się decydujemy, odzwierciedla charakter gospodarzy i jest wizytówką kulinarnej części domu. Zazwyczaj kuchnia i spiżarnia są najczęściej odwiedzanym przez mieszkańców miejscem. Tym razem zastanawiamy się nad aranżacją tego pomieszczenia w stylowym towarzystwie drewnianych (...)
Twój własny pokój bilardowy

Twój własny pokój bilardowy

2014-05-15 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
  Niewielki, wypełniony dymem cygar pokój. Panujący wewnątrz półmrok ustępuje jedynie oświetleniu ustawionego pośrodku wielkiego stołu wyłożonego zielonym suknem. Wokół eleganccy dżentelmeni, nacierając kije kredą, badawczo zerkają na układ bil…   Taki obraz widujemy często w amerykańskich filmach. Któż z nas nie (...)
ogrzewania

Nowoczesny kształt

2013-08-26 Publikacja:
Małgorzata Olszewska
Grzejniki przeszły długą drogę rozwoju, od żeliwnych kaloryferów do dzieł sztuki użytkowej, a obecnie są pełnoprawnym elementem dekoracyjnym, który może dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a czasem stać się jego wiodącym elementem. Kiedyś jedynym sposobem na zmianę koloru grzejnika była farba olejna, a grzejnik był tylko elementem instalacji grzewczej – te czasy mamy już dawno za sobą. (...)
w nowoczesnych wnętrzach

Schody

2013-06-26 Publikacja:
Wojciech Buszko
We współcześnie projektowanych wnętrzach schody już dawno przestały pełnić banalną funkcję łącznika pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Obok funkcjonalności, są też estetycznym akcentem nie tylko podkreślającym klimat przestrzeni, ale niekiedy ją determinującą.     Czytelna i zwięzła forma schodów, bez zbędnych dekorów oraz fantazyjnych balustrad idealnie sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Z jednej strony (...)
która odmieni całe wnętrze…

Perełka

2013-06-26 Publikacja:
Katarzyna Barwińska
Wiosna sprzyja chęci wprowadzania różnych zmian we wnętrzach. Rozglądamy się za nowymi meblami, kolorowymi dodatkami do pokoju, robimy porządki, kupujemy świeże kwiaty i rośliny. By nadać wnętrzom świeżości, nie zawsze konieczne są przecież drastyczne i kosztowne zmiany w postaci nowego zestawu mebli. Katarzyna Barwińska, właścicielka Le Pukka concept store podpowiada jak dobrać tylko JEDEN mebel, który odmieni charakter całego wnętrza i nada mu nowy (...)
Styl nowoczesny

Styl nowoczesny

2013-06-25 Publikacja:
Kamila i Jakub Włodarczyk
"Forma wynika z funkcji". Tymi słowami Louis Henry Sullivan idealnie podsumował idee modernizmu, czyli stylu nowoczesnego mającego swój początek w 1918 r. Styl ów opierał się na nowej metodzie twórczej, wywodzącej formę, funkcję i konstrukcję budynku niemal wyłącznie z istniejących uwarunkowań materialnych. Do dnia dzisiejszego styl nowoczesny w architekturze i wnętrzach cechuje się przede wszystkim (...)
zatopiony w szkle

Design...

2013-06-25 Publikacja:
Michał Nowicki
Znane od niepamiętnych czasów szkło do dziś nie wyczerpało swego potencjału. Oddane w ręce najlepszych designerów na świecie i poddane nowoczesnemu procesowi obróbki wciąż zaskakuje zastosowaniem i formami, jakie przybiera. Proste formy, innowacyjność i zabawa iluzjami optycznymi cechują dzieła dzisiejszych projektantów.     Na przestrzeni długich wieków ze szkła powstawały praktycznie tego samego rodzaju przedmioty. Zmieniał (...)
Zawsze dobre!

Drzwi niewidoczne

2013-05-10 Publikacja:
Michał Nowicki
Drzwi wewnętrzne są niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu. Poza oczywistymi względami funkcjonalnymi ważne jest dobranie ich do wystroju wnętrza. Patrząc na najnowsze rozwiązania proponowane przez niektórych producentów można nawet dojść do wniosku, że dobrze dobrane drzwi to takie, których nie widać...Wyobraźmy sobie drzwi tak doskonale dostosowane do wystroju wnętrza, że wręcz niewidoczne. Drzwi, które tworzą (...)
Podłoga może być wzorzysta

W roli głównej - posadzka

2013-03-08 Publikacja:
Michał Głuszak MG Interior Studio
Kiedy myślimy o pięknym wnętrzu, wyobrażamy sobie kolorystykę ścian, meble, lampy, ewentualnie światło. O podłodze zazwyczaj rozmyślamy na końcu, ale czy na pewno słusznie? Podejmując decyzje kierujemy się zdefiniowanymi i często trafnymi regułami, że  jasne podłogi dodają lekkości, z kolei ciemne tworzą przytulniejszą i elegancką atmosferę. Błyszczące (...)
chłodziarko-zamrażarki

Elegancja i design w kuchni

2013-02-15 Publikacja:
Marta Dobrowolska, AGED
Czasy, gdy chłodziarko-zamrażarka traktowana była wyłącznie jako mało atrakcyjny pod względem estetycznym, ale konieczny w każdej kuchni sprzęt dawno minęły. Chłodziarko-zamrażarki stały się prawdziwą ozdobą kuchni, a wyszukanym wzornictwem wprawiają w zachwyt wielbicieli nowoczesnego stylu, którzy mogą wybierać spośród wielu szlachetnych i niezwykle prestiżowych (...)
sposób na jesień i zimę

Lampy antydepresyjne

2013-02-15 Publikacja:
Natalia Bokuń Ilumina
Coraz więcej w ostatnim czasie mówi się o lampach antydepresyjnych. W krajach skandynawskich znane i powszechnie używane są one od lat, ale w Polsce można je kupić dopiero od niedawna. Czym różni się lampa antydepresyjna od zwykłej lampy? Przede wszystkim natężeniem i barwą emitowanego światła, które zbliżone są do światła słonecznego. Światło jest najsilniejszym zewnętrznym regulatorem wewnętrznych (...)
http://sentinel.pl