Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

PRL-owski relikt?

Czy spółdzielnie mieszkaniowe odejdą do lamusa?

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
Dla jednych spółdzielnie mieszkaniowe to PRL-owski relikt, dla innych z kolei to gwarancja zadbanego budynku i przyjaźniej zagospodarowanego otoczenia. Trwają prace nad nową ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych. Jaki jest cel reformowania obowiązującej ustawy i co będzie (...)
O ochronie praw nabywcy mieszkania lub domu

Założenia ustawy deweloperskiej

2012-10-30 Publikacja:
Marcin Zadrożny Hills LTS S.A.
Założenia ustawy „deweloperskiej”  o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego Dnia 29 kwietnia 2012 roku weszła w życie ustawa z 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana potocznie ustawą deweloperską, która do dnia dzisiejszego wzbudza wiele emocji. Głównym (...)
kuszą designem i architekturą!

Dentyści...

2012-10-29 Publikacja:
Tomasz Pietrzak/Guarana Communications
Co ma wspólnego architektura, nowoczesne wzornictwo i stomatologia? Okazuje się, że dużo! Dobrze zaprojektowany przez architekta gabinet, który nie koniecznie kojarzy się z medycznym wnętrzem, może przełamać nasz strach przed dentystą i nakłonić do leczenia. Krzesło Starcka może zmienić wizerunek dentystyDzisiejszemu dentyście nie wystarczy już tylko fotel i wiertło, nad ostatecznym kształtem gabinetu pracują architekci, plastycy, (...)
rys historyczny oraz teraźniejszość

Golf w Polsce

2012-10-29 Publikacja:
Maciej Słowik
Historia golfa w Polsce przed II wojną światową generalnie jest związana z historią golfa niemieckiego. Tereny dzisiejszej zachodniej Polski były przecież przez długie lata ziemiami niemieckimi i rozwijały się szybciej w porównaniu do ziem polskich. Dlatego tam właśnie powstawały pierwsze pola golfowe. Najpopularniejszym polem, na którym można było przed I Wojną Światową pograć w golfa, było dzisiejsze Szczawno Zdrój, kiedyś znane jako Bad (...)
Oskar Zięta

Architektura, design i technologia

2012-10-29 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Oskar Zięta – architekt i jeden z najbardziej znanych polskich designerów na świecie. Jest absolwentem wydziału architektury Politechniki Szczecińskiej (2000) i katedry Computer Aided Architectural Design (CAAD) w Eidgenössische Technische Hochschule w Zurychu (2002). Jest twórcą technologii FiDU (niem. Freie Innendruck Umformung), czyli deformacji (...)
turystyka luksusowa

Nowy wymiar podróży

2012-10-29 Publikacja:
Filip Jędruch Special Trips
Pojęcie luksusu zmieniało na przestrzeni lat swoje znaczenie. Jeszcze 20 lat temu nazwalibyśmy tak większość wyjazdów za granicę. Jednakże krótko po przemianach ustrojowych w Polsce zaczęła rodzić się właściwa turystyka luksusowa. Co zatem tak naprawdę kryje się pod tym terminem?W naszym kraju luksus zaczął rozwijać się w pierwszej połowie lat 90, obejmując swoim zakresem coraz to inne dziedziny (...)
modernizm i minimalizm

Nowoczesny dom z charakterem

2012-10-29 Publikacja:
Marta Sobieszek S-Line Studio
Dom został zaprojektowany według ścisłych wytycznych przyszłych użytkowników. Jego kształt to kompromis między wytycznymi planu zagospodarowania przestrzennego, a dążeniem projektanta do stworzenia prostego i oryginalnego domu, będącego wizytówką jego mieszkańców. Budynek reprezentuje minimalizm polegający na przenikaniu dwóch modernistycznych brył przeciwstawnych pod (...)
jak ma wyglądać nowoczesne biuro?

Office Design

2012-10-29 Publikacja:
Wojciech Gruszczyński ipnotic.pl
Na początku lat 90-tych w miejscowości Weil-am-Rhein, w siedzibie producenta mebli Vitra, powstała przełomowa idea Citizen Office. Jej efektem była otwarta, wielofunkcyjna przestrzeń biurowa umożliwiająca lepszą komunikację oraz wykorzystanie powierzchni budynków. Od tamtego czasu stale przybywa biur typu open-office, a ich wyposażenie ewoluuje wraz z rozwojem technologii, wzornictwa, a także trendów w zakresie zarządzania firmą, Vitra zaś (...)
 Czyli- jak wybrać odpowiednią lampę?

Świecące szaleństwo!

2012-10-26 Publikacja:
Katarzyna Barwińska Le Pukka
Mała na biurko, pokaźnych rozmiarów do ustawienia na podłodze, kinkiety i lampy wiszące, ze światłem rozproszonym lub punktowym. Wykonane z różnorodnych materiałów- poczynając od tworzyw sztucznych, przez chromowane metale oraz szkło, pióra, papier a kończąc na gumie sylikonowej. Mają różnorodne formy i style. Witamy w świecie designerskich lamp!Oferta producentów lamp jest ogromna. Trudno (...)
Gdynia

Spokojna przystań

2012-10-26 Publikacja:
Viktoria Cukierska/Joanna Gromke
Projekt aranżacji wnętrza:Piotr Gajda GAJDA DESIGN Apartament Bartka i Kamili znajduje się na 12 piętrze Sea Towers położonego przy Nabrzeżu Prezydenta. Właściciele na co dzień mieszkający w Warszawie wybrali to miejsce jako swoją spokojną przystań podczas częstych podróży do trójmiasta. Ta luksusowa lokalizacja w samym sercu Gdyni sprawdza się idealnie jeżeli chodzi o pracę jak i wypoczynek. Położona w centrum (...)
duet wszechczasów

Ray & Charles Eames

2012-10-26 Publikacja:
Katarzyna Rataj, atakdesign.pl
Był rok 1940, Akademia Sztuki w Michigan- jeden z największych ośrodków Amerykańskiego wzornictwa. Tutaj poznali się Rey i Charles Eames. Rok później pobrali się w Los Angeles i otworzyli swoje biuro „Eames Office”, które przez kolejnych 40 lat wyznaczało kierunki w architekturze, produkcji filmowej, grafice, tekstyliach oraz designie. Nawiązując współpracę z projektantem Georgem Nelsonem czy producentami (...)
dom w Choroszczy

Czerń oswojona...

2012-10-26 Publikacja:
Anna Paszkiewicz-Trojniel Art Studio
Wnętrze tego domu zostało stworzone na zlecenie pewnej przemiłej rodziny, składającej się z czterech osób: rodziców i dwójki kilkuletnich dzieci. Współpracę rozpoczęliśmy od ustalenia preferencji Pani domu, która miała głos przewodni w tej sprawie, ponieważ świetnie znała potrzeby i zamiłowania domowników, a wszystko to chciała ubrać w funkcjonalną i estetyczną całość. Ustaliliśmy, że pokoje dzieci (...)