Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Daniel

Mieszkaj wygodnie i nowocześnie

2014-11-04 Publikacja:
Dom na Piątkę
Średniej wielkości, niepodpiwniczony, parterowy dom dla rodziny 4-5 osobowej. Utrzymany w nowoczesnej stylistyce, prostej bryle i bardzo funkcjonalnym rozmieszczeniu pomieszczeń.   Część dzienna i część nocna są wyraźnie oddzielone poprzez dodatkowe przejście w hallu. W hallu również mini garderoba dla domowników i gości. W części (...)
Doświetlenie poddasza

Okna dachowe

2014-09-30 Publikacja:
Paweł Hryniewicz
Okna zamontowane w dachu są najlepszym sposobem doświetlenia poddasza. Mogą one przepuszczać do 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w ścianie szczytowej lub w lukarnie. Dają dużą swobodę w doświetlaniu pomieszczeń można je montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo i w zespoleniach. Ich powierzchnia powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia - 1m2 szyby jest w stanie oświetlić 8 - 12 m2 poddasza.   Czym kierować się przy (...)
centralne odkurzanie

Czysta korzyść

2014-09-30 Publikacja:
Irena Strzała SMART ARROWS
Najistotniejszą cechą odkurzaczy centralnych, która wyróżnia je na tle konstrukcji przenośnych, jest zupełne wyeliminowanie z cyrkulacji, użytego zassanego powietrza. O ile w najdoskonalszym nawet modelu odkurzacza tradycyjnego powietrze przechodzące przez worek z kurzem lub filtr, wydmuchiwane jest z powrotem w pomieszczeniu sprzątanym, o tyle w odkurzaczach centralnych po wstępnym oczyszczeniu powietrze jest (...)
Cztery proste kroki

Z czego zbudować dom?

2014-09-09 Publikacja:
Marcin Sprycha
Każdy, planując budowę własnego domu, zadaje sobie to pytanie. Warto je, zadać już na samym wstępie długiej drogi, zwanej procesem inwestycyjnym. Kiedy to, wybierając działkę, myślimy o wielkości domu, ilości pięter, zastanawiamy się jak zaspokoić naszą potrzebę poczucia bezpieczeństwa i posiadania własnego lokum.   Na szczęście, budujący dom, nie jest pozostawiony sam z tymi trudnymi pytaniami. (...)
Sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni

Nadbudowa domu

2014-09-02 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Według Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. „Prawo budowlane” nadbudowa zalicza się do budowy, co wiąże się z koniecznością wykonywania takich samych czynności, jak w przypadku budowy domu od podstaw. Wszelkie pozwolenia i zatrudnienie odpowiednich osób nie ominie nas w tworzeniu dodatkowej powierzchni mieszkalnej naszego domu.   Pomysł powiększenia powierzchni   Na początku drogi do zwiększenia powierzchni mieszkalnej należy (...)
Praktyczna funkcja stropodachów

Dom z płaskim dachem?

2014-09-02 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Płaskie dachy wracają do łask inwestorów. Stropodachy coraz częściej pojawiają się w planach architektonicznych wielu specjalistów. Jako jeden z nowocześniejszych pomysłów, stropodachy uwydatniają geometrię budynków. W artykule zastanawiamy się, dlaczego Polacy coraz częściej decydują się na taką formę dachu oraz jakie niedogodności, a jakie korzyści niosą za sobą (...)
Dom z drewna, dom z bali

W zgodzie z naturą

2014-08-19 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Projekt i opracowanie: architekt Władysław Piwowarczyk i artysta malarz Kinga Piwowarczyk, (Pracownia DOM-PROJEKT) Wykonawca: LOG HOUSE - Domy z bali "Szło o [...] zbudowanie domu, w którym by były rozstrzygnięte wszelkie wątpliwości co do możności pogodzenia ludowego budownictwa z wymaganiami bardziej złożonych i wyrafinowanych potrzeb budowy i piękna"- Stanisław Witkiewicz   Dom. Każdy z nas marzy o (...)
Zamiast obrazu

Jak wbudować akwarium w ścianę domu?

2014-07-29 Publikacja:
Urszula Sowińska
Akwarium w mieszkaniu może stać się niezwykle atrakcyjnym elementem aranżacyjnym. Obcowanie z przyrodą ma zbawienny wpływ na samopoczucie i zachowanie człowieka. Toteż akwarium z rybkami jest ciekawą alternatywą nie tylko dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na posiadanie zwierzęcia futerkowego, ale jest doskonałym (...)
w Twoim ogrodzie

Basen

2014-07-23 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Chyba każdemu z nas podczas letnich, upalnych dni, zdarzyło się marzyć o miejscu, gdzie można by zanurzyć się w chłodnej wodzie, orzeźwić się i odpocząć od wszechogarniającego gorąca. Z pewnością wielu z nas niejednokrotnie wyobrażało sobie zlokalizowany tuż przy naszym domu, elegancki i otoczony pięknym ogrodem, prywatny basen. Wbrew pozorom, przydomowy basen nie jest inwestycją dostępną wyłącznie dla najbogatszych właścicieli luksusowych rezydencji. Co więcej, dostępne (...)
Przydomowa energia wiatrowa

Energetyka odnawialna

2014-07-15 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Energetyka odnawialna jest coraz częściej poruszanym tematem w Polsce. Łatwo zauważyć, jak duże turbiny wiatrowe majestatycznie wpisują się w krajobraz naszego kraju. Energetyka wiatrowa przestaje jednak być domeną wielkich koncernów energetycznych, ponieważ coraz częściej po tego typu rozwiązania sięgają właściciele zwykłych gospodarstw domowych. O tym, czy warto postawić sobie przydomową (...)
Tendencje w budownictwie domów parterowych

Inwestycja w dom

2014-07-08 Publikacja:
Marta Kulczycka
  Inwestycja związana z budową domu to ważna decyzja wymagająca od inwestorów dokładnego przemyślenia i podjęcia wielu wyborów. Proces całości inwestycji rozpoczyna się już na etapie zakupu działki i jest związany z podjęciem wielu poważnych decyzji.     Chcąc znaleźć tę jedyną i wymarzoną okolicę, w której będą spędzać wolne od zgiełku dnia codziennego chwile, inwestorzy często (...)
Inwestycja na lata

Wybieramy kostkę brukową

2014-06-03 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Podejmując się jakiejkolwiek inwestycji budowlanej, powinniśmy uwzględnić szereg odpowiednich w danym przedsięwzięciu czynników, by efekt naszej pracy był zadowalający, funkcjonalny i estetyczny. Nie inaczej jest z aranżacją przestrzeni, którą zamierzamy pokryć kostka brukową. Jest to często finalny etap prac budowlanych i jedna z ostatnich kwestii, które podczas (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email