Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Tendencje w budownictwie domów parterowych

Inwestycja w dom

2014-07-08 Publikacja:
Marta Kulczycka
  Inwestycja związana z budową domu to ważna decyzja wymagająca od inwestorów dokładnego przemyślenia i podjęcia wielu wyborów. Proces całości inwestycji rozpoczyna się już na etapie zakupu działki i jest związany z podjęciem wielu poważnych decyzji.     Chcąc znaleźć tę jedyną i wymarzoną okolicę, w której będą spędzać wolne od zgiełku dnia codziennego chwile, inwestorzy często (...)
Inwestycja na lata

Wybieramy kostkę brukową

2014-06-03 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Podejmując się jakiejkolwiek inwestycji budowlanej, powinniśmy uwzględnić szereg odpowiednich w danym przedsięwzięciu czynników, by efekt naszej pracy był zadowalający, funkcjonalny i estetyczny. Nie inaczej jest z aranżacją przestrzeni, którą zamierzamy pokryć kostka brukową. Jest to często finalny etap prac budowlanych i jedna z ostatnich kwestii, które podczas (...)
Błogi wypoczynek

Twój własny domek letniskowy

2014-05-15 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Któż z nas nie marzy o małym, przytulnym domku w spokojnej, pełnej lasów i jezior okolicy, gdzie mógłby odpocząć od pracy i zgiełku miasta. Oczywiście można wynająć taki domek korzystając z bogatej oferty budynków położonych w atrakcyjnych kurortach turystycznych. O wiele przyjemniej jednak jest spędzić urlop we własnej oazie spokoju, (...)
Badanie gruntu domów jednorodzinnych

Zbadaj grunt pod swój dom

2014-04-28 Publikacja:
dr Michał Grela
Dom jest azylem, o który powinniśmy zadbać od początku do końca trwania prac budowlanych i wykończeniowych. To właśnie w nim znajdujemy spokój, ukojenie i wytchnienie dnia codziennego. Dlatego już na początku prac, powinniśmy rozważnie podejmować decyzje. Zanim zdecydujemy się na zakup działki pod budowę, trzeba zadbać nie tylko o jej lokalizację i wielkość, ale (...)
Komfortowe mieszkanie

Dostosowanie mieszkania dla osób niepełnosprawnych

2014-03-27 Publikacja:
Kamila Litwa, architekt Dormax Design
Temat projektowania mieszkań dla osób niepełnosprawnych jest bardzo rozległy, a projekty niejednokrotnie odbiegają od wymagań. Dlatego też projektując taką przestrzeń należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach.  Wymiary samego (...)
Krótko i na temat

Przepis na udane poddasze

2014-03-27 Publikacja:
arch. wnętrz Maciej Garbowicz
Użytkowe poddasze jest rozwiązaniem o wielu atutach, jednak niesie ze sobą też szereg ograniczeń. Decydując się na nie, z pewnością możemy liczyć na możliwość ciekawej aranżacji! Wykorzystanie poddasza pozwala uzyskać dla naszego domu lub mieszkania dodatkową kondygnację. Poddasze jest wymarzonym miejscem do realizacji oryginalnej zabudowy. Należy jednak zwrócić uwagę, że (...)
Projekt domu

Klasyczne proporcje nowoczesnej rezydencji

2014-03-13 Publikacja:
Pracownia Architektury Słoneczne Domy
Bitola to projekt nowoczesnej rezydencji z pełnym piętrem, przeznaczony dla wieloosobowej rodziny. Salon z jadalnią o łącznej powierzchni 41 m2 tworzą przestronną część dzienną z centralnie usytuowanym kominkiem i dużymi oknami od strony ogrodu. Ponadto na parterze domu znajduje się kuchnia z wyspą (...)
Wybór na lata

Mieszkanie czy dom?

2014-02-13 Publikacja:
www.domzagrosz.pl
Wielu zastanawia się, co jest lepsze. Jest to trudna decyzja, jednakże po wyliczeniu wszystkich plusów i minusów okazuje się, że dom być często jest lepszą opcją. Taką decyzję podjęli również inwestorzy realizujący dom na bazie gotowego projektu Złoty jednej z pracowni projektowych. Pierwszą rzeczą, jaka była do wykonania, to zakup działki, który wcale nie był prosty. Na jej (...)
Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych

Zima bez probemów

2014-01-21 Publikacja:
Monika Michońska
Zima, jest piękną, często niedocenianą porą roku. Dla jednych to czas wypoczynku na świeżym powietrzu i sezon narciarski, dla drugich to same kłopoty związane z częstymi awariami instalacji w domach, budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej. Brak ogrzewania, awaria wodociągów, oblodzone chodniki, parkingi i schody to typowe utrudnienia, z którymi musimy się zmierzyć zimą. Czy ten koszmar musi powtarzać (...)
na budowie

Gdy zima zaskoczy…

2014-01-16 Publikacja:
Joanna Stefańska
Panujące zmiany klimatyczne nie sprzyjają wznoszeniu domów. Jesień to okres pierwszych przymrozków i chłodniejszych dni. W przejściowym okresie zima może zaskoczyć inwestorów budowlanych. Co zrobić, gdy zbliżająca się mroźna aura zastanie budynki w stanie surowym? Jak zabezpieczyć prace przed szkodliwym działaniem złych warunków atmosferycznych? Kiedy bije ostatni dzwonek przed zimową (...)
Pierwsze kroki przy budowie domu

Zanim wbijesz łopatę…

2014-01-15 Publikacja:
Jarosław Dieduch
Budowa domu. Zdaje się rzeczą trudną, ale nie przesadzajmy, w końcu spełniamy swoje marzenia. Jak w temacie, czyli co robimy zanim wbijemy pierwszą łopatę? Mamy działkę teraz należałoby się zająć formalnościami prowadzącymi do uzyskania pozwolenia na budowę. Czeka nas dużo papierkowej roboty i szereg wizyt w urzędach oraz w siedzibach zarządców mediów, w które będzie (...)