Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

kamień o nieograniczonych możliwościach

Łupek kwarcytowy

2013-04-23 Publikacja:
Krzysztof Kępniak
Złoża kamienia, który w swoim składzie ma kwarcyt, w znacznej mierze pochodzą od naszych północnych braci, stąd też w Polsce kamień ten bardzo często nazywany jest norweskim łupkiem kwarcytowym. Ilość kombinacji, jakie można uzyskać z obróbki tego materiału, jest niezliczona, tak jak możliwości jego zastosowania. Nie dziwi więc, że jego popularność ciągle rośnie.     Łupek kwarcytowy (...)
tradycja i nowoczesność

Ceramiczne elewacje

2013-04-23 Publikacja:
Jarosław Wojewoda
Ceramiczne wyroby elewacyjne, w szczególności cegła klinkierowa, zyskują w naszym kraju coraz więcej zwolenników, którzy doceniają ich piękno i trwałość. Zwiększająca się liczba chętnych, deklarujących zakup cegieł na elewacje, pozwala traktować to rosnące zainteresowanie jako kształtujący się nowy trend.Równolegle, wraz ze zmianą świadomości wielu Polaków, rodzi się coś jeszcze – nowe podejście do (...)
czyli jak dopasować kolor elewacji?

Nie tylko wnętrze

2013-01-10 Publikacja:
Łukasz Woronowicz
Kolor to jeden z najważniejszych czynników wpływających na wygląd naszego domu. Gdy jesteśmy proszeni o jego scharakteryzowanie, w pierwszej kolejności posługujemy się opisem kolorów elewacji, ścian lub dachu. To zazwyczaj przez jego pryzmat postrzegają go również inni, dlatego warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, zanim podejmiemy decyzję odnośnie koloru ścian zewnętrznych. Harmonia z otoczeniemWybór (...)
 Dobry pomysł to podstawa

Kuchnia idealna

2012-11-15 Publikacja:
Małgorzata Jezierska
Zaplanowanie kuchni wymaga starannego przemyślenia. W tym wypadku skoncentrowanie się na własnych potrzebach jest najważniejsze. Trzeba odpowiedzieć sobie najpierw na kilka pytań. Czy często pitraszę? Jaki rodzaj posiłków lubię najbardziej, np. czy wyobrażam sobie przyrządzanie dań bez pieczenia? Czy w kuchni jadamy posiłki? Co zwykle robię w kuchni oprócz gotowania i jedzenia, może to dobre miejsce, by popracować na laptopie? Czy dzieci (...)
funkcjonalnie i prosto

Funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń

2012-10-23 Publikacja:
Bożena Rusin, Maja Rosłanowska
Dom powinien być funkcjonalny i komfortowy. Warto dobrze przemyśleć rozkład pomieszczeń i szlaków komunikacyjnych, aby mieszkanie spełniało te warunki. Nie ma jednak jednej recepty, która zadowoli każdego. Wygodny rozkład pomieszczeń zależy od upodobań użytkowników, ich stylu życia i (...)
dopasowana do domu

Brama garażowa

2012-10-23 Publikacja:
Anna Wójcik BANDERA
Brama uchylna to tradycyjne rozwiązania konstrukcyjne, w rolowaną mamy wbudowany napęd, segmentowa nie potrzebuje dużo przestrzeni podczas otwarcia, za to rozwierana nie sprawdzi się przy ulicy – co warto wiedzieć o bramie, żeby pasowała do naszego domu? Jak będzie wyglądał nasz garaż? To pytanie powinniśmy sobie zadać podczas projektowania domu. Jest to ważne, ponieważ do niego będziemy musieli dobrać bramę. Niekoniecznie tą (...)
wady i zalety

Gotowe garaże

2012-10-19 Publikacja:
Dawid Chmielewski, Michał Kroniewski
Kupno gotowego garażu, w odróżnieniu od tradycyjnej budowy, pozwala przede wszystkim zaoszczędzić klientowi czas i pieniądze. Co więcej, unikamy ,,budowlanego bałaganu" oraz mamy możliwość zakupu konstrukcji wraz z projektem architektonicznym, wymaganym do pozwolenia na budowę. Ponadto, montaż konstrukcji stalowej jest bardzo szybki i łatwy. Gotowe, wolnostojące garaże, oprócz konstrukcji betonowych, w razie potrzeby można (...)
od A do Z

Domy z bali

2012-10-17 Publikacja:
Zbigniew Nowak
Już od najdawniejszych, prehistorycznych czasów, człowiek wykorzystywał drewno jako budulca ze względu na ogólną dostępność tego materiału oraz z racji wyjątkowych jego właściwości – trwałość i ciepło, które w różnych warunkach klimatycznych okazywały się najistotniejsze. Cennym zabytkiem takiego budownictwa w Polsce z najbardziej odległych czasów jest Biskupin pochodzący według badań z 738 roku p.n.e, który odkryty został w 1933 roku. Osada (...)
tynku japońskiego

300 lat historii...

2012-10-15 Publikacja:
Paweł Kró
Tynk japoński, zwany także tapetą płynną lub tynkiem bawełnianym. Jego historia rozpoczęła się 300 lat temu, w Kraju Kwitnącej Wiśni - Japonii. W Polsce tynk jest sprzedawany od 20 lat, jednak nadal jest mało znany. Tynk japoński charakteryzuje się niebywałym pięknem oraz cechami, których nie posiadają farby czy inne tynki. Doskonale nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, restauracji, dyskotek i tylko tam, (...)
Panele  dotykowe

Wszystko na dotyk...

2012-08-30 Publikacja:
Natalia Piotrowska abiLine sp. z o.o.
Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko ułatwiają codzienne czynności, ale również cieszą oko ciekawym designem. Firmy prześcigają się w wymyślaniu nowości - aby zadowolić wymagających klientów oraz wyróżnić się na ogromnym rynku – związanym z wystrojem wnętrz... Takim przykładem są nowoczesne panele dotykowe, które mogą zastąpić zwykłe (...)