Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

ElektroODPADY – co z nimi zrobić i dlaczego?

Odbiorą elektrośmieci z Twojego mieszkania

2014-01-13 Publikacja:
Michał Gibki
Przeprowadzka, remont, ponowna aranżacja wnętrza, zmiana wyposarzenia domowego, czy chociażby porządki przedświąteczne – na pewno każdy przeżył to niejednokrotnie. Są to takie momenty w naszym życiu, kiedy orientujemy się, jak wiele niepotrzebnych rzeczy zalega w naszym zaciszu domowym. Co (...)
Garaż pełen pomysłów

Wygodny kąt dla Twojego samochodu

2014-01-07 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Garaż to specyficzne miejsce – już nie na zewnątrz, ale jeszcze nie w domu. Dlatego często służy nam nie tylko jako miejsce do przechowywania auta, ale także niewielki warsztat lub magazyn na różnego rodzaju sprzęty. Planując budowę tego pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które, choć na pierwszy rzut (...)
Bezpieczeństwo domowników

Drzwi zewnętrzne jako wizytówka domu

2014-01-07 Publikacja:
Czesław Suski
Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu jest dużym wyzwaniem. Powinny one nie tylko ciekawie komponować się z jego bryłą, ale także współgrać ze stolarką okienną czy kolorem dachówki. Solidne skrzydło ma wpływ na utrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Niemniej istotne jest zadbanie także o jego wyposażenie, (...)
Odbicie osobowości domowników

Wymarzony dom w Borach Tucholskich

2013-11-27 Publikacja:
Jan i Karol Sabiniarz
Dom jest częścią krajobrazu, dalszego i bliższego otoczenia, ogrodu – warunków, które są inne w każdym miejscu i czasie. Inny będzie dom w mieście, na wsi, w zabudowie zwartej lub w krajobrazie otwartym. Dom jest nie tylko własnością prywatną. Dom i jego wygląd jest także częścią przestrzeni publicznej – pejzażu, z (...)
Dom na wąską działkę

Zagospodaruj każdy metr!

2013-11-26 Publikacja:
Łukasz Rita
Wąskie, prostokątne działki najczęściej spotykane są w okolicach aglomeracji miejskich, a także w miejscach o gęstej zabudowie i wysokich cenach gruntów. Takie sytuacje wynikają z zaistniałej potrzeby uzyskania jak największej liczby posesji o danym (z resztą) wystarczająco atrakcyjnym położeniu. Jest to odpowiedzią na brak ścisłych regulacji prawnych, dotyczących postanowień (...)
 Dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?

Jaki projekt domu wybrać?

2013-11-26 Publikacja:
Opracowanie Pracownia Architektury Słoneczne Domy
Takie pytanie zadaje sobie wielu inwestorów planujących budowę domu. Bardzo często problem ten rozwiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, w którym określone są takie parametry jak wysokość budynku, liczba kondygnacji czy kąt nachylenia dachu. Jeśli jednak Plan Zagospodarowania Terenu nas nie ogranicza, powinniśmy odpowiedzieć sobie na (...)
Praktyczne budowanie

Zbuduj dom… DWURODZINNY!

2013-11-22 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Do praktycznego budownictwa wracają realizacje projektów domów dwurodzinnych (powszechnie tzw. domów bliźniaków). Również firmy projektowe prezentują o wiele bogatszą ofertę planów domów w zabudowie bliźniaczej. Wybór jest duży. Jednakże taka realizacja ma swoje wady i zalety. Jakie? Ostatnimi czasy bez problemu można znaleźć (...)
Nowoczesne technologie oświetleniowe

Świąteczne oświetlenie zewnętrzne

2013-10-14 Publikacja:
Katarzyna Szymańska
Gra kolorów, feeria barw, blask i taniec światłocienia – czas świąteczny to odpowiednia pora, by nasz dom oraz ogród rozbłysły i oświetliły najbliższe otoczenie posesji. Święta potrzebują bowiem odpowiedniej oprawy. Nastrój radości i dziecięcego zachwytu podkreślą aranżacje ogrodów z (...)
Zatrzymaj ciepło domu na dłużej

Ciepły i suchy dom

2013-10-08 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Budując dom, na pewno jednym z priorytetów dla większości z nas jest to, by był on ciepły i suchy. Jednak by tak się stało, warto pamiętać o wyeliminowaniu mostków cieplnych, będących słabym punktem ochrony termicznej budynku. O tym, jak tego dokonać, mówi ekspert z firmy Stahlton Polska. Największym problemem związanym z tematyką ogrzewania jest problem spontanicznej wymiany ciepła pomiędzy dwoma (...)
kamień o nieograniczonych możliwościach

Łupek kwarcytowy

2013-04-23 Publikacja:
Krzysztof Kępniak
Złoża kamienia, który w swoim składzie ma kwarcyt, w znacznej mierze pochodzą od naszych północnych braci, stąd też w Polsce kamień ten bardzo często nazywany jest norweskim łupkiem kwarcytowym. Ilość kombinacji, jakie można uzyskać z obróbki tego materiału, jest niezliczona, tak jak możliwości jego zastosowania. Nie dziwi więc, że jego popularność ciągle rośnie.     Łupek kwarcytowy (...)
tradycja i nowoczesność

Ceramiczne elewacje

2013-04-23 Publikacja:
Jarosław Wojewoda
Ceramiczne wyroby elewacyjne, w szczególności cegła klinkierowa, zyskują w naszym kraju coraz więcej zwolenników, którzy doceniają ich piękno i trwałość. Zwiększająca się liczba chętnych, deklarujących zakup cegieł na elewacje, pozwala traktować to rosnące zainteresowanie jako kształtujący się nowy trend.Równolegle, wraz ze zmianą świadomości wielu Polaków, rodzi się coś jeszcze – nowe podejście do (...)