Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Porady

Jak wstawić przesuwane drzwi

2014-11-25 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Systemy drzwi przesuwanych wpływają na dogodniejsze zagospodarowanie przestrzeni domu. Zaskakujące, że przesuwane drzwi potrzebują do prawidłowego użytkowania do dziesięciu razy mniej powierzchni niż klasyczne drzwi rozwierane.     Zastosowanie drzwi przesuwanych możliwe jest po usunięciu drzwi tradycyjnie otwieranych i dostosowaniu kasety do istniejącej ściany. (...)
Magiczna moc natury

Drewniane oblicze domu

2014-11-18 Publikacja:
Katarzyna Zwolska
Drewno ma w sobie coś magicznego. Budowaliśmy z niego domy tysiące lat wstecz, a dziś wracado łask architektów jako prestiżowy i szlachetny materiał. Nawiązuje do natury i naszych korzeni, będąc zarazem ucieleśnieniem nowoczesności. Nic dziwnego, że jest coraz chętniej wykorzystywanym materiałem w budownictwie jednorodzinnym.Drewno z jednej strony pozwala projektować budynki wyróżniające się (...)
Daniel

Mieszkaj wygodnie i nowocześnie

2014-11-04 Publikacja:
Dom na Piątkę
Średniej wielkości, niepodpiwniczony, parterowy dom dla rodziny 4-5 osobowej. Utrzymany w nowoczesnej stylistyce, prostej bryle i bardzo funkcjonalnym rozmieszczeniu pomieszczeń.   Część dzienna i część nocna są wyraźnie oddzielone poprzez dodatkowe przejście w hallu. W hallu również mini garderoba dla domowników i gości. W części (...)
Doświetlenie poddasza

Okna dachowe

2014-09-30 Publikacja:
Paweł Hryniewicz
Okna zamontowane w dachu są najlepszym sposobem doświetlenia poddasza. Mogą one przepuszczać do 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w ścianie szczytowej lub w lukarnie. Dają dużą swobodę w doświetlaniu pomieszczeń można je montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo i w zespoleniach. Ich powierzchnia powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia - 1m2 szyby jest w stanie oświetlić 8 - 12 m2 poddasza.   Czym kierować się przy (...)
centralne odkurzanie

Czysta korzyść

2014-09-30 Publikacja:
Irena Strzała SMART ARROWS
Najistotniejszą cechą odkurzaczy centralnych, która wyróżnia je na tle konstrukcji przenośnych, jest zupełne wyeliminowanie z cyrkulacji, użytego zassanego powietrza. O ile w najdoskonalszym nawet modelu odkurzacza tradycyjnego powietrze przechodzące przez worek z kurzem lub filtr, wydmuchiwane jest z powrotem w pomieszczeniu sprzątanym, o tyle w odkurzaczach centralnych po wstępnym oczyszczeniu powietrze jest (...)
Cztery proste kroki

Z czego zbudować dom?

2014-09-09 Publikacja:
Marcin Sprycha
Każdy, planując budowę własnego domu, zadaje sobie to pytanie. Warto je, zadać już na samym wstępie długiej drogi, zwanej procesem inwestycyjnym. Kiedy to, wybierając działkę, myślimy o wielkości domu, ilości pięter, zastanawiamy się jak zaspokoić naszą potrzebę poczucia bezpieczeństwa i posiadania własnego lokum.   Na szczęście, budujący dom, nie jest pozostawiony sam z tymi trudnymi pytaniami. (...)
Sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni

Nadbudowa domu

2014-09-02 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Według Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. „Prawo budowlane” nadbudowa zalicza się do budowy, co wiąże się z koniecznością wykonywania takich samych czynności, jak w przypadku budowy domu od podstaw. Wszelkie pozwolenia i zatrudnienie odpowiednich osób nie ominie nas w tworzeniu dodatkowej powierzchni mieszkalnej naszego domu.   Pomysł powiększenia powierzchni   Na początku drogi do zwiększenia powierzchni mieszkalnej należy (...)
Praktyczna funkcja stropodachów

Dom z płaskim dachem?

2014-09-02 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Płaskie dachy wracają do łask inwestorów. Stropodachy coraz częściej pojawiają się w planach architektonicznych wielu specjalistów. Jako jeden z nowocześniejszych pomysłów, stropodachy uwydatniają geometrię budynków. W artykule zastanawiamy się, dlaczego Polacy coraz częściej decydują się na taką formę dachu oraz jakie niedogodności, a jakie korzyści niosą za sobą (...)
Dom z drewna, dom z bali

W zgodzie z naturą

2014-08-19 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Projekt i opracowanie: architekt Władysław Piwowarczyk i artysta malarz Kinga Piwowarczyk, (Pracownia DOM-PROJEKT) Wykonawca: LOG HOUSE - Domy z bali "Szło o [...] zbudowanie domu, w którym by były rozstrzygnięte wszelkie wątpliwości co do możności pogodzenia ludowego budownictwa z wymaganiami bardziej złożonych i wyrafinowanych potrzeb budowy i piękna"- Stanisław Witkiewicz   Dom. Każdy z nas marzy o (...)
Zamiast obrazu

Jak wbudować akwarium w ścianę domu?

2014-07-29 Publikacja:
Urszula Sowińska
Akwarium w mieszkaniu może stać się niezwykle atrakcyjnym elementem aranżacyjnym. Obcowanie z przyrodą ma zbawienny wpływ na samopoczucie i zachowanie człowieka. Toteż akwarium z rybkami jest ciekawą alternatywą nie tylko dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na posiadanie zwierzęcia futerkowego, ale jest doskonałym (...)
w Twoim ogrodzie

Basen

2014-07-23 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Chyba każdemu z nas podczas letnich, upalnych dni, zdarzyło się marzyć o miejscu, gdzie można by zanurzyć się w chłodnej wodzie, orzeźwić się i odpocząć od wszechogarniającego gorąca. Z pewnością wielu z nas niejednokrotnie wyobrażało sobie zlokalizowany tuż przy naszym domu, elegancki i otoczony pięknym ogrodem, prywatny basen. Wbrew pozorom, przydomowy basen nie jest inwestycją dostępną wyłącznie dla najbogatszych właścicieli luksusowych rezydencji. Co więcej, dostępne (...)
Przydomowa energia wiatrowa

Energetyka odnawialna

2014-07-15 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Energetyka odnawialna jest coraz częściej poruszanym tematem w Polsce. Łatwo zauważyć, jak duże turbiny wiatrowe majestatycznie wpisują się w krajobraz naszego kraju. Energetyka wiatrowa przestaje jednak być domeną wielkich koncernów energetycznych, ponieważ coraz częściej po tego typu rozwiązania sięgają właściciele zwykłych gospodarstw domowych. O tym, czy warto postawić sobie przydomową (...)