Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Praca u podstaw

Ekologia na co dzień

2015-06-30 Publikacja:
Urszula Sowińska
Ekologia jest modnym i często używanym słowem. Obecnie kto nie jest „eko”, ten nie jest uważany za przyjaciela przyrody i nie patrzy się na niego przychylnie. Co oznacza ekologia w teorii, a co w praktyce? Jak przekłada się na dbanie o środowisko i jak wpływa na domowy budżet? Czy zachowania ekologiczne są trudne? Warto spróbować nowych rozwiązań.   Definicje   Ekologia jest nauką (...)
Schody

Wejść na wyżyny

2015-06-09 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Schody są jednym z podstawowych elementów budynku, który łączy ze sobą różne poziomy powierzchni użytkowej obiektu lub terenu. Ogniotrwałe ściany obudowujące schody oraz przykrycie materiałem ogniotrwałym to wymóg dotyczący schodów w budynkach przeznaczonych na stały pobyt ludzi. Schody z obudową tworzą klatkę schodową.   Elementy składowe   Stopnice i podstopnice to składowe (...)
Podział urządzeń

Maszyny budowlane

2015-06-02 Publikacja:
Marcelina Kowalczuk
„§ 61. Maszyny i inne urządzenia techniczne oraz narzędzia zmechanizowane powinny być montowane, eksploatowane i obsługiwane zgodnie z instrukcją producenta oraz spełniać wymagania określone w przepisach dotyczących systemu oceny zgodności.” (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych Dz. U. z dnia 19 marca 2003 r., (...)
Nowoczesny dom w Gliwicach

Śląska tradycja wielopokoleniowości

2015-05-12 Publikacja:
Barbara Uherek-Bradecka,Tomasz Bradecki
W Gliwicach na obrzeżach miasta w typowo jednorodzinnej dzielnicy odwiedziliśmy dosyć nietypowy, bo zupełnie niesymetryczny budynek 'bliźniaczy'. Słowo 'bliźniak' raczej nie pasuje do tego dwurodzinnego domu o charakterze zabudowy bliźniaczej. Domy tworzą dwa budynki na dwóch działkach, które tylko pozornie (...)
Kluczem do ciepłego domu

Odpowiednia ściana

2015-05-05 Publikacja:
Marcelina Kowalczuk
Według wymogów zapisanych w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2010/31/ z dnia 19 maja 2010 r. „W sprawie charakterystyki energetycznej budynków”: a) do dnia 31 grudnia 2020 r. wszystkie nowe budynki będą budynkami o niemal zerowym zużyciu energii; oraz b) po dniu 31 grudnia 2018 r. nowe budynki zajmowane przez władze publiczne oraz będące ich własnością będą budynkami o niemal zerowym (...)
Wizytówka każdego domu

Schody zewnętrzne

2015-02-03 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Narażone na czynniki zewnętrzne często nie prezentują się dobrze, a wykonane z nieodpowiednich materiałów uprzykrzają życie i są przyczyną nadprogramowych remontów. Schody zewnętrzne stanowią wizytówkę domu, jak również bezpieczną arterię pozwalającą na przejście między poziomami. Dobry fundament to podstawa każdych schodów. Choć schody zewnętrzne to zwykle lekka konstrukcja, nie (...)
Salon RuckZuck

Targi Wrocławskie

2015-01-23 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
RuckZuck rezygnuje z BUDMY Sieć rozwija artystyczne skrzydła i zaprasza na targi wewnętrzne do Wrocławia Pomiędzy technologią, designem i sztuką, między niebanalną kreacją a światem realnym. RuckZuck, jedna z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi, wyznacza trendy w branży wyposażenia wnętrz i zaprasza na wewnętrzne targi. Po raz pierwszy w Polsce spółka organizuje własną, niekonwencjonalną (...)
Co, jak i dlaczego?

Bezpieczeństwo na budowie

2015-01-13 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Często możemy spotkać się z informacją, że budowa została wstrzymana ze względu na niedotrzymanie warunków bezpieczeństwa. Wznowienie takiej budowy wiąże się z dodatkowymi kosztami ze względu na opóźnienia i przesunięcia prac kolejnych ekip budowlanych. Dodatkowa praca i szukanie odpowiednich rozwiązań odbiera nam czas i energię. Jak prawidłowo zabezpieczyć siebie i ekipy (...)
Codzienne wyzwania

Mieszkanie osób głuchych

2014-12-16 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Dzwoniący dzwonek do drzwi jako słuchowe wyzwanie? Wiele osób ma problem z usłyszeniem dzwoniącego do drzwi gościa. Radio? Telewizja? Co można zrobić, by poprawić komfort życia osoby głuchej? Osoby niepełnosprawne ruchowo powinny mieć meble odpowiednio dopasowane do ich możliwości ruchowych, zaś niewidomym przydadzą się dodatkowe powierzchnie płaskie do rozmieszczenia większej (...)
Oświetlenie poddasza

Uroki lukarny

2014-12-02 Publikacja:
Urszula Sowińska
Lukarna, obok okien połaciowych, stanowi jeden z najbardziej popularnych sposobów na oświetlenie poddasza. Wybór między tymi dwoma rozwiązaniami wpływa zarówno na bryłę budynku, architekturę wnętrza, jak i ilość światła wpadającego na poddasze. Jakie są wady i zalety lukarny?Lukarna jest rodzajem nadbudówki w dachu domu, z umieszczonym w ścianie frontowej oknem doświetlającym poddasze. Ten element architektoniczny może (...)
od fundamentu aż po wykończenie łazienki

Nowoczesne betony w budownictwie jednorodzinnym

2014-12-02 Publikacja:
Sandra Górecka
Beton we współczesnej architekturze wraca do łask. Architekci i projektanci zaczęli doceniać jego elegancję i prostotę oraz korzystać z betonu jako elementu wykończeniowego. Stosowanie betonów architektonicznych i dekoracyjnych jest niezwykle popularne w Europie Zachodniej i (...)