Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Typy ogrodzeń i trendy

Ogrodzenie z pomysłem

2017-02-24 Publikacja:
Krzysztof Zduński
Styl, w jakim utrzymane będzie ogrodzenie posesji, powinien uwzględniać zarówno architekturę budynku, jak i charakter działki. Wysmakowane, wykorzystujące ozdobne detale czy proste i nowoczesne? Dostępne na rynku rozwiązania pozwalają na wybór zabezpieczenia terenu spełniającego nawet najbardziej wyszukane gusta odbiorców. Jego poszczególne elementy mogą być w pełni (...)
Od dachówki ceramicznej do zielonego dachu odwróconego

Rodzaje pokryć dachowych

2016-05-24 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Wybierając rodzaj pokrycia dachowego naszego domu, musimy wziąć pod uwagę szereg czynników – nie tylko estetycznych, ale przede wszystkim praktycznych. Spośród szerokiej gamy rozwiązań wybrać powinniśmy to, które najbardziej odpowiada rozmiarowi i kształtowi dachu, a także naszym oczekiwaniom względem wytrzymałości i izolacyjności.   Dachówki (...)
Budowlana wiosna i kiermasz ogrodniczy w Expo Silesia

Targi Budowlane SIBEX 2016

2016-04-07 Publikacja:
Magda Pawluk
W pierwszy poświąteczny weekend (1-3 kwietnia 2016) w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się  9. Targi Budowlane SIBEX oraz premierowe Targi Działki i Ogrody. Z ofertą 150 firm zgromadzonych w Expo Silesia zapoznało się ponad 6,5 tys. osób, które w ten piękny wiosenny weekend odwiedziły targowy obiekt w Sosnowcu. Targi Budowlane SIBEX są jedną z (...)
Dobra energia i oszczędność

Dom energooszczędny

2015-09-07 Publikacja:
Agnieszka Hordejuk
Energooszczędność jest kluczem do nowoczesności. Budynki, które wyróżniają się małym zużyciem energii, muszą być przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak i środowiska naturalnego. Wyczerpujące się złoża surowców naturalnych, a także rosnące koszty zakupu nośników energii mają znaczący wpływ na potrzebę ograniczenia zapotrzebowania na energię. Ze względu na zużywanie (...)
Praca u podstaw

Ekologia na co dzień

2015-06-30 Publikacja:
Urszula Sowińska
Ekologia jest modnym i często używanym słowem. Obecnie kto nie jest „eko”, ten nie jest uważany za przyjaciela przyrody i nie patrzy się na niego przychylnie. Co oznacza ekologia w teorii, a co w praktyce? Jak przekłada się na dbanie o środowisko i jak wpływa na domowy budżet? Czy zachowania ekologiczne są trudne? Warto spróbować nowych rozwiązań.   Definicje   Ekologia jest nauką (...)
Schody

Wejść na wyżyny

2015-06-09 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Schody są jednym z podstawowych elementów budynku, który łączy ze sobą różne poziomy powierzchni użytkowej obiektu lub terenu. Ogniotrwałe ściany obudowujące schody oraz przykrycie materiałem ogniotrwałym to wymóg dotyczący schodów w budynkach przeznaczonych na stały pobyt ludzi. Schody z obudową tworzą klatkę schodową.   Elementy składowe   Stopnice i podstopnice to składowe (...)
Podział urządzeń

Maszyny budowlane

2015-06-02 Publikacja:
Marcelina Kowalczuk
„§ 61. Maszyny i inne urządzenia techniczne oraz narzędzia zmechanizowane powinny być montowane, eksploatowane i obsługiwane zgodnie z instrukcją producenta oraz spełniać wymagania określone w przepisach dotyczących systemu oceny zgodności.” (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych Dz. U. z dnia 19 marca 2003 r., (...)
Nowoczesny dom w Gliwicach

Śląska tradycja wielopokoleniowości

2015-05-12 Publikacja:
Barbara Uherek-Bradecka,Tomasz Bradecki
W Gliwicach na obrzeżach miasta w typowo jednorodzinnej dzielnicy odwiedziliśmy dosyć nietypowy, bo zupełnie niesymetryczny budynek 'bliźniaczy'. Słowo 'bliźniak' raczej nie pasuje do tego dwurodzinnego domu o charakterze zabudowy bliźniaczej. Domy tworzą dwa budynki na dwóch działkach, które tylko pozornie (...)
Kluczem do ciepłego domu

Odpowiednia ściana

2015-05-05 Publikacja:
Marcelina Kowalczuk
Według wymogów zapisanych w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2010/31/ z dnia 19 maja 2010 r. „W sprawie charakterystyki energetycznej budynków”: a) do dnia 31 grudnia 2020 r. wszystkie nowe budynki będą budynkami o niemal zerowym zużyciu energii; oraz b) po dniu 31 grudnia 2018 r. nowe budynki zajmowane przez władze publiczne oraz będące ich własnością będą budynkami o niemal zerowym (...)