Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Praktyczne rozwiązania

Przemyślane oświetlenie

2014-05-05 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Światło jest w stanie bez trudu oszukać nasze oczy. Umiejętnie dobierając jego źródła i operując nimi w odpowiedni sposób, możemy maksymalnie wykorzystać zalety światła. Szczególnie cenna okazuje się ta umiejętność, gdy przychodzi nam zadbać o doświetlenie małych, często pozbawionych okien, pomieszczeń. Fakt, że pomieszczenie jest niewielkie, nie znaczy, że nie (...)
Przemyślana i trafna instalacja domowego ostrzętu

Osprzęt elektroinstalacyjny

2014-02-13 Publikacja:
Tomasz Wolański
Wyposażanie domu w instalację elektryczną często wymaga nie lada wiedzy i umiejętności technicznych. Wówczas pojawiają się pytania, na co mamy zwrócić szczególną uwagę, jaka instalacja elektryczna zagwarantuje mieszkańcom bezpieczeństwo i kto powinien zająć się jej wykonaniem? I najważniejsze: instalacje elektryczne powinny być wykonane z zastosowaniem (...)
Bezpieczeństwo i komfort w jednym stały domu...

Systemy alarmowe

2013-08-22 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Bezpieczeństwo i komfort w jednym stały domu... System alarmowy może zapewnić poczucie bezpieczeństwa – każdy zgodzi się z takim stwierdzeniem. Jak dowodzą statystyki prowadzone przez Policję i ubezpieczycieli, zainstalowanie systemu alarmowego jest jedną z najskuteczniejszych metod obniżenia ryzyka włamania.   Ochrona obwodowa Właściwie skonfigurowany, system alarmowy może zapewnić ochronę również wtedy gdy w (...)
Jasno i energooszczędnie

Oświetlenie LED

2013-08-20 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Oświetlenie LED Oświetlenie to jeden z istotniejszych elementów wyposażenia wnętrz. Odpowiednio dobrane może przemienić zwykły salon w zupełnie nowe pomieszczenie, wydzielając w nim poszczególne strefy, które możemy odkrywać w miarę włączania poszczególnych lamp. Wybierając oświetlenie, w pierwszej kolejności kierujemy się wyglądem, designem lampy, dopasowujemy je do klimatu, stylu oraz kolorystyki (...)

Pompy ciepła

2013-05-20 Publikacja:
Katarzyna Narojczyk
W ostatnich latach w zawrotnym tempie wzrosły ceny paliw, co spowodowało zainteresowanie inwestorów odnawialnymi źródłami energii. Coraz częściej inwestorzy, planując system ogrzewania, analizują temat pomp ciepła. Producenci niesieni falą popularności technologii pomp ciepła prześcigają się w prezentowaniu coraz lepszych i bardziej nowoczesnych modeli. Chcąc zachęcić klienta do swojego produktu, posługują się często niezrozumiałymi dla (...)
Kiedy zainstaować

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

2013-04-23 Publikacja:
Monika Michońska
Elektryczne systemy grzewcze należą do najbardziej efektywnych rozwiązań ogrzewania podłogowego ze względu na niską bezwładność systemu oraz szybki czas nagrzewu. Czas oczekiwania na ciepłą podłogę to 15-30 minut, a czas pracy regulowany termostatem zapewnia minimalne zużycie prądu. Te cechy predysponują elektryczne systemy grzewcze do konkretnych (...)
– nowoczesne okapy

Kuchnia świeża i pachnąca

2013-01-10 Publikacja:
Maciej Bilański
Współczesna kuchnia to nie tylko miejsce, w którym codziennie przygotowywane są posiłki. To także centrum spotkań - zarówno tych rodzinnych, jak i w gronie przyjaciół. Kuchnia stała się wizytówką domu. Ważne jest, aby powietrze w tak szczególnym pomieszczeniu było zawsze czyste i świeże.Najodpowiedniejszym urządzeniem do eliminacji nieprzyjemnych zapachów jest (...)
Co wart wiedzieć?

Nowoczesne okna w idealnym domu

2013-08-07 Publikacja:
Sławomir Kwiatkowski
Dom idealny to dom spełniający pod każdym względem wszystkie nasze oczekiwania. Jeśli zgadzacie się z taką definicją, to bez problemu zgodzicie się również, że w idealnym domu powinny znaleźć się także okna spełniające wszystkie oczekiwania użytkowników i... tu pojawia się pewien problem. O ile każdy budujący może godzinami mówić o (...)
Systemy grzewcze

Naturalne pomysły na ciepło

2013-01-10 Publikacja:
Rafał Czarnecki
Coraz chłodniejsze wieczory i poranki zwiastują nieuchronne nadejście zimy. Sygnału tego nie powinny ignorować osoby, które z różnych powodów nie przygotowały się jeszcze do sezonu grzewczego. Wybór systemu ogrzewania to zawsze bardzo poważna decyzja, którą musi poprzedzić dokładna analiza korzyści i kosztów. Producenci urządzeń grzewczych oferują dziś wiele różnego (...)
Czy tradycyjne?

Budownictwo prefabrykowane

2013-05-06 Publikacja:
Dominik Kosmała
Przez dziesiątki lat pokutowało w Polsce przekonanie, że jedynym prawdziwym domem jest dom postawiony w technologii tradycyjnej, murowanej. Od niedawna daje się jednak zauważyć zmianę tego stanowiska – coraz większa liczba rodaków zaczyna doceniać zalety lekkiego budownictwa prefabrykowanego. Rewolucja ta spowodowana jest tym, że chcemy, by nasze domy cechowały się doskonałymi parametrami (...)
Cisza i spokój

Izolacja akustyczna mieszkań i domów

2012-11-05 Publikacja:
Elżbieta Wielechowska
Myśląc o idealnym domu czy mieszkaniu, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na lokalizację i cenę nieruchomości, jej wykończenie i wyposażenie oraz - coraz częściej - na przyszłe koszty eksploatacji.Na jakość przegród w budynku: ścian, dachu, stropów zwraca się uwagę z reguły dopiero wtedy, gdy pojawia się problem. Jednym (...)