Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

do zadań specjalnych.

Cementy...

2013-04-19 Publikacja:
Barbara Jackowska, ECOSQUAD.PL
Wyobraźmy sobie kostkę brukową o właściwościach pomagających oczyszczać powietrze. Nowoczesne technologie przychodzą z pomocą nie tylko naszym budynkom, ale również naszemu środowisku.Przemysł budowlany, zwłaszcza w zakresie chemii budowlanej, znajduje coraz więcej zastosowań dla nanotechnologii. Dzieje się tak dlatego, że zastosowanie już niewielkich domieszek nanoskładników, powoduje znaczne polepszenie właściwości materiałów budowlanych i (...)
który system dociepleń wybrać?

Wełna czy styropian

2012-11-08 Publikacja:
Anna Węgrzanowska
Wełna czy styropian – który system dociepleń wybrać? Odczuwalne obniżenie rachunków za ogrzewanie, poprawa mikroklimatu wewnątrz budynku, usunięcie problemów z kondensacją pary wodnej, a także lepsza izolacja akustyczna – mamy bardzo duże oczekiwania wobec systemów dociepleń. Który z nich więc wybrać i czym się kierować przy wyborze, by nie przepłacić, ale osiągnąć oczekiwane rezultaty?Najczęściej (...)

Korek materiał do nowoczesnego mieszkania

2012-10-29 Publikacja:
GJK
Planując remont mieszkania czy budowę domu, zastanawiamy się nad wyborem materiałów do wykończenia wnętrz. Wielu inwestorów czy architektów poszukuje produktów oryginalnych, umożliwiających stworzenie zindywidualizowanych przestrzeni, jednocześnie spełniających wysokie wymagania techniczne. Warto w takim przypadku (...)
techologia pomaga!

Inteligentny dom

2012-10-24 Publikacja:
ARTUR MET
Technologia pomaga nam w każdej dziedzinie życia. Ostatnio coraz powszechniejsze stają się inteligentne instalacje w domu. Rozwiązanie takie powszechnie nazywane jest systemem inteligentnego domu. Niniejszy artykuł przedstawi przykładową realizację systemu inteligentnego budynku w jednym z warszawskich domów.Solidna podstawaDo budowy domu zostały użyte prefabrykowane elementy. Wszystkie ściany budynku zostały wykonane w fabryce i (...)
nowoczesna klasyka

Koza na jesienne wieczory

2012-10-24 Publikacja:
KRATKI
Dni są coraz krótsze. Co prawda słońce w dzień nadal przygrzewa, ale za to wieczory są dosyć chłodne. Wielkimi krokami zbliża się jesień... Okres poprzedzający przyjście tej pory roku to niezmiennie idealny moment, by zastanowić się nad sposobem dogrzania domu. Jednym z najlepszych rozwiązań jest kominek. Jednakże nie każdy może pozwolić sobie na niego - czy to ze względów ekonomicznych, czy (...)
Co warto wiedzieć?

Domy pasywne

2013-04-20 Publikacja:
Jarosław Grabowski
Ideą budowy domów pasywnych jest maksymalna oszczędność energii cieplnej. Zapotrzebowanie w takich obiektach na energię jest ośmiokrotnie mniejsze niż w budynkach tradycyjnych. Redukcja zapotrzebowania na ciepło jest tak duża, że nie stosuje się tradycyjnego systemu grzewczego, a jedynie system dogrzewania, głównie powietrza wentylowanego. Dom pasywny powinien łączyć w sobie dwie najistotniejsze cechy: przeciwdziałać maksymalnej utracie  (...)
 – nowoczesny styl i wygoda

Farby elewacyjne z efektem metalu

2012-10-23 Publikacja:
Tomasz Zembrowski Ceresit VISAGE
Rozpoczęcie budowy domu lub jego remont niosą ze sobą konieczność podjęcia szeregu ważnych decyzji projektowych. Dla wielu osób to wystrój wnętrza jest najważniejszym elementem budynku. Nie można jednak zapominać, że wygląd zewnętrzny jest równie istotny - często świadczy o wyczuciu smaku oraz guście jego właściciela. (...)
 – czyli dlaczego warto zastosować blachodachówkę

Lekki dach nad głową

2012-10-23 Publikacja:
Michał Chimko BLACH STAL
Zróżnicowanie dostępnych na rynku pokryć dachowych stwarza nam duże pole wyboru – ich rozmaite formy, materiały oraz bogata kolorystyka pozwalają na dobór takiego, które będzie najlepiej odpowiadać stylistyce oraz konstrukcji domu. Wybierając jednak rodzaj materiału, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, które mają ogromne znaczenie nie tylko w przypadku wyglądu, ale przede (...)
Co warto wiedzieć?

Ocieplanie pianką poliuretanową

2012-10-19 Publikacja:
Paweł Kawka Eko-Pur
W czasach, kiedy mamy ogromny wybór materiałów termoizolacyjnych nie łatwo odnaleźć się w gąszczu parametrów technicznych i wybrać to właściwe rozwiązanie, dające pewność solidności i skutecznej ochrony termicznej przez wiele lat. Wykonanie efektywnego termicznie ocieplenia przy użyciu materiałów tradycyjnych takich jak wełna czy styropian, (...)
Tynk mozaikowy

Mozaika możliwości...

2012-10-19 Publikacja:
Jan Lach PANJUST Tynki Mozaikowe
Cokoły, podmurówki, murki oporowe i ogrodzeniowe, ściany balkonowe, słupy, gzymsy, czy inne detale architektoniczne- nowoczesne tynki mozaikowe można wykorzystać do ozdabiania bardzo różnych powierzchni na zewnątrz budynków. Popularnie nazywane „mozaikami”, tynki mozaikowe są odmianą tynków akrylowych i mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie. Oprócz tego, że świetnie się (...)
Przegląd rozwiązań

Konstrukcje stropowe

2012-10-12 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Wybór odpowiedniego stropu zaprocentuje w przyszłości wymiernymi zyskami. Dzięki przemyślanej decyzji możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas i energię. Przedstawiamy krótki przegląd rozwiązań stropowych - od tych tradycyjnych po nowoczesne. O rodzaju stropu w projekcie generalnie decyduje konstruktor. Jako inwestorzy możemy mu jednak zasugerować preferowane (...)
czyli fakty na temat kominków elektrycznych.

Tam gdzie liczy się wygoda...

2012-10-05 Publikacja:
Glen Dimplex Polska
Drogie w eksploatacji, nie budujące atmosfery, tandetne – podobne plotki można usłyszeć na temat kominków elektrycznych. Z opinią tą nie zgodzą się z pewnością wszyscy ci, którzy mieli przyjemność z ich korzystania. Współczesne kominki elektryczne spełniają bowiem najwyższe kryteria pod względem estetycznym oraz funkcjonalnym. W branży kominkowej obserwuje (...)