Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

techologia pomaga!

Inteligentny dom

2012-10-24 Publikacja:
ARTUR MET
Technologia pomaga nam w każdej dziedzinie życia. Ostatnio coraz powszechniejsze stają się inteligentne instalacje w domu. Rozwiązanie takie powszechnie nazywane jest systemem inteligentnego domu. Niniejszy artykuł przedstawi przykładową realizację systemu inteligentnego budynku w jednym z warszawskich domów.Solidna podstawaDo budowy domu zostały użyte prefabrykowane elementy. Wszystkie ściany budynku zostały wykonane w fabryce i (...)
Jak odpowiednio oświetlić dom i jego otoczenie

W świetle reflektorów

2012-10-24 Publikacja:
Nowodvorski Lighting
Jeśli posiadamy piękny dom, o nietypowych kształtach, który idealnie prezentuje się na tle przydomowej roślinności, podjazdów i ogrodowych ścieżek, chcielibyśmy, aby podziwiano go przez cały czas. Niestety wraz z nadejściem nocy gaśnie cały urok tak pieczołowicie zaprojektowanej przez nas aranżacji. Warto zatem nieco rozproszyć ciemność i za pomocą zewnętrznego oświetlenia podkreślić (...)
materiały i metody

Izolacja termiczna budynku

2012-10-24 Publikacja:
Barbara Jackowska, EcoSquad.pl
Statystyczna polska 3-osobowa rodzina przeznacza na koszty utrzymania domu związane z ogrzewaniem aż 16% całego domowego budżetu. Koszty ogrzewania i klimatyzacji budynków ciągle rosną za sprawą drożejącego gazu i energii elektrycznej, dlatego warto się zastanowić, czy nasz dom jest odpowiednio izolowany od warunków zewnętrznych. Do wyboru mamy zarówno kilka metod izolacji, (...)
nowoczesna klasyka

Koza na jesienne wieczory

2012-10-24 Publikacja:
KRATKI
Dni są coraz krótsze. Co prawda słońce w dzień nadal przygrzewa, ale za to wieczory są dosyć chłodne. Wielkimi krokami zbliża się jesień... Okres poprzedzający przyjście tej pory roku to niezmiennie idealny moment, by zastanowić się nad sposobem dogrzania domu. Jednym z najlepszych rozwiązań jest kominek. Jednakże nie każdy może pozwolić sobie na niego - czy to ze względów ekonomicznych, czy (...)
tradycja czy nowy trend?

Kominek ceramiczny

2012-10-24 Publikacja:
Maskom
Kominek ceramiczny – tradycja czy nowy trend?Zapewne każdy, kto zastanawiał się nad kupnem kominka wolnostojącego, szukał rozwiązań wyjątkowych i niepowtarzalnych. Dawniej niemal w każdym domu można było znaleźć piec kaflowy. Stąd też wielu z nas kojarzy piec ceramiczny właśnie z tym klasycznym piecem kominkowym. Jak wiadomo tradycja to ważny element tożsamości, jaką tworzy każda rodzina. Dlatego też wielu z nas, chcąc (...)
funkcjonalnie i prosto

Funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń

2012-10-23 Publikacja:
Bożena Rusin, Maja Rosłanowska
Dom powinien być funkcjonalny i komfortowy. Warto dobrze przemyśleć rozkład pomieszczeń i szlaków komunikacyjnych, aby mieszkanie spełniało te warunki. Nie ma jednak jednej recepty, która zadowoli każdego. Wygodny rozkład pomieszczeń zależy od upodobań użytkowników, ich stylu życia i (...)
Co warto wiedzieć?

Domy pasywne

2013-04-20 Publikacja:
Jarosław Grabowski
Ideą budowy domów pasywnych jest maksymalna oszczędność energii cieplnej. Zapotrzebowanie w takich obiektach na energię jest ośmiokrotnie mniejsze niż w budynkach tradycyjnych. Redukcja zapotrzebowania na ciepło jest tak duża, że nie stosuje się tradycyjnego systemu grzewczego, a jedynie system dogrzewania, głównie powietrza wentylowanego. Dom pasywny powinien łączyć w sobie dwie najistotniejsze cechy: przeciwdziałać maksymalnej utracie  (...)
 – nowoczesny styl i wygoda

Farby elewacyjne z efektem metalu

2012-10-23 Publikacja:
Tomasz Zembrowski Ceresit VISAGE
Rozpoczęcie budowy domu lub jego remont niosą ze sobą konieczność podjęcia szeregu ważnych decyzji projektowych. Dla wielu osób to wystrój wnętrza jest najważniejszym elementem budynku. Nie można jednak zapominać, że wygląd zewnętrzny jest równie istotny - często świadczy o wyczuciu smaku oraz guście jego właściciela. (...)
dopasowana do domu

Brama garażowa

2012-10-23 Publikacja:
Anna Wójcik BANDERA
Brama uchylna to tradycyjne rozwiązania konstrukcyjne, w rolowaną mamy wbudowany napęd, segmentowa nie potrzebuje dużo przestrzeni podczas otwarcia, za to rozwierana nie sprawdzi się przy ulicy – co warto wiedzieć o bramie, żeby pasowała do naszego domu? Jak będzie wyglądał nasz garaż? To pytanie powinniśmy sobie zadać podczas projektowania domu. Jest to ważne, ponieważ do niego będziemy musieli dobrać bramę. Niekoniecznie tą (...)
 – czyli dlaczego warto zastosować blachodachówkę

Lekki dach nad głową

2012-10-23 Publikacja:
Michał Chimko BLACH STAL
Zróżnicowanie dostępnych na rynku pokryć dachowych stwarza nam duże pole wyboru – ich rozmaite formy, materiały oraz bogata kolorystyka pozwalają na dobór takiego, które będzie najlepiej odpowiadać stylistyce oraz konstrukcji domu. Wybierając jednak rodzaj materiału, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, które mają ogromne znaczenie nie tylko w przypadku wyglądu, ale przede (...)
Zlewozmywaki

Idealny model do naszej kuchni

2012-10-19 Publikacja:
Monika Konaszewska Franke Polska
Stalowe, granitowe, syntetyczne a nawet szklane - zlewozmywaki produkowane są dziś z wielu materiałów, w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dokonując wyboru powinniśmy kierować się nie tylko walorami estetycznymi czy ceną. Warto poświęcić nieco więcej uwagi materiałom, z których są produkowane, aby wybrać idealny model do naszej kuchni, (...)
Co warto wiedzieć?

Ocieplanie pianką poliuretanową

2012-10-19 Publikacja:
Paweł Kawka Eko-Pur
W czasach, kiedy mamy ogromny wybór materiałów termoizolacyjnych nie łatwo odnaleźć się w gąszczu parametrów technicznych i wybrać to właściwe rozwiązanie, dające pewność solidności i skutecznej ochrony termicznej przez wiele lat. Wykonanie efektywnego termicznie ocieplenia przy użyciu materiałów tradycyjnych takich jak wełna czy styropian, (...)