Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Wybrzeże marzeń

Costa Navarino

2013-10-25 Publikacja:
Filip Jędruch Special Trips
Słowo „wybrzeże” jest kojarzone głównie z polskim morzem, tłumem turystów w sezonie i atrakcjami, które każdy już zna. Wystarczy jednak oddalić się od Bałtyku o blisko 3 000 kilometrów, by zobaczyć jak może wyglądać relaksujący nadmorski wypoczynek w typowo greckim stylu. Pięciogwiazdkowe hotele, nieograniczona przestrzeń, tłum osób zabiegających o to, by upragniony relaks był naprawdę (...)
HOTEL BLOW UP HALL5050 W POZNANIU

JEGO WYSOKOŚĆ DESIGN

2013-10-24 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Zamiast klucza, gościom wręczany jest iPhone, umożliwiający znalezienie i otworzenie drzwi do właściwego (indywidualnie urządzonego) pokoju, który właściwie nie jest opatrzony numerem… Takie i inne innowacje oraz przede wszystkim moc designu prezentuje realizacja niezwykłego hotelu. Zapraszamy do Blow Up Hall5050.   Inspiracje Natchnieniem dla nazwy całego kompleksu był kultowy (...)
„Nowe niebo nad Warszawą”

Złota

2013-09-02 Publikacja:
Marcin Pietrzak
„Przez ten budynek niebo nad Warszawą i grunt pod nogami będą wyglądać inaczej, wtedy będzie można powiedzieć, że budynek jest wyjątkowy, że nie jest kopią czegoś innego, nie pochodzi z innego miejsca. W tym jest sedno architektury”. Daniel Libeskind   O Złotej mówi się i pisze już od dawna. Nie jest to budynek łatwy i banalny. Aby go zrozumieć trzeba się nad nim chwilę zastanowić. Według reporterów CNN budynek przypomina kształt orła. (...)
Singapur

Wyspa o głowie lwa

2013-08-21 Publikacja:
Filip Jędruch Special Trips
By poczuć się jak James Bond nie trzeba jeździć motocyklem po dachach tureckiego bazaru lub brać udziału w strzelaninach. Wystarczy odwiedzić miejsce, w którym można się zaszyć i leniwie obserwować zachód słońca na wspaniałej plaży, popijając mrożoną herbatę. Singapur, bo o nim mowa, to turystyczny strzał w dziesiątkę. To pięciomilionowe miasto-państwo, którego całkowita powierzchnia (...)
Burj Khalifa

Na szczycie świata

2013-04-18 Publikacja:
Filip Jędruch Special Trips
Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo, które przyciąga turystów. Magnesem są między innymi niskie ceny, ale przede wszystkim – niesamowite widoki. Chyba każdy kojarzy z tym miejscem sztucznie usypane wyspy, układające się w kształt palmy. To nie jedyna tego typu atrakcja świadcząca o ekstrawagancji i bogactwie tego kraju. Wielkie pieniądze i wielkie inwestycje to wizytówki Dubaju, który od niedawna może (...)
Muzeum Guggenheima

Efekt Bilbao

2013-02-13 Publikacja:
Artinfo.pl
Słynne, znane w świecie określenie - "Efekt Bilbao" - odnoszące się do roli jaką pełni Muzeum Guggenheima w tym mieście, potwierdza tezę o kluczowej randze kultury w rozwoju społecznym współczesnych, industrialnych i postindustrialnych państw i narodów.Syndrom "Efekt Bilbao" doczekał się już ogromnej ilości prac naukowych, analiz socjologicznych i ekonomicznych, publikacji medialnych i......naśladowców.Bilbao to miasto portowe średniej wielkości / w latach (...)
bije w Monachium

Serce BMW...

2012-11-06 Publikacja:
BMW AG, München
Zespół BMW Welt (Świat BMW) - składający się z BMW Welt, Muzeum i fabryki stał się jedną z najpopularniejszych atrakcji Bawarii. Jest to połączenie techniki, designu, innowacji, lifestylu oraz kultury. Od otwarcia w 2007 roku obiekt dostarcza niezapomnianych przeżyć rocznie 2 milionom odwiedzających. Goście mogą zobaczyć wystawy na temat najnowszej techniki i designu lub też osobiście odebrać swoje wymarzone BMW (dziennie jest ich ok. 100). BMW Welt to (...)
turystyka luksusowa

Nowy wymiar podróży

2012-10-29 Publikacja:
Filip Jędruch Special Trips
Pojęcie luksusu zmieniało na przestrzeni lat swoje znaczenie. Jeszcze 20 lat temu nazwalibyśmy tak większość wyjazdów za granicę. Jednakże krótko po przemianach ustrojowych w Polsce zaczęła rodzić się właściwa turystyka luksusowa. Co zatem tak naprawdę kryje się pod tym terminem?W naszym kraju luksus zaczął rozwijać się w pierwszej połowie lat 90, obejmując swoim zakresem coraz to inne dziedziny (...)
niezwykły wystrój klubu

Nowoczesne oświetlenie światłowodowe

2012-09-17 Publikacja:
Bartłomiej Chmiel Alfazeta
Tysiące łodzian, od co najmniej 3 pokoleń wstecz, znają miejsce przy ul. Zachodniej 81/83. Przez lata kojarzone z kinem Cytryna, potem dłuższy czas opustoszale, nadal było i jest kultowe dla bardzo wielu osób. 22 czerwca w budynku dawnego kina otworzono klubokawiarnię „Scenografia”. Jej wystrój dosłownie lśni, dzięki (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email