Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

modernizm i minimalizm

Nowoczesny dom z charakterem

2012-10-29 Publikacja:
Marta Sobieszek S-Line Studio
Dom został zaprojektowany według ścisłych wytycznych przyszłych użytkowników. Jego kształt to kompromis między wytycznymi planu zagospodarowania przestrzennego, a dążeniem projektanta do stworzenia prostego i oryginalnego domu, będącego wizytówką jego mieszkańców. Budynek reprezentuje minimalizm polegający na przenikaniu dwóch modernistycznych brył przeciwstawnych pod (...)
jak ma wyglądać nowoczesne biuro?

Office Design

2012-10-29 Publikacja:
Wojciech Gruszczyński ipnotic.pl
Na początku lat 90-tych w miejscowości Weil-am-Rhein, w siedzibie producenta mebli Vitra, powstała przełomowa idea Citizen Office. Jej efektem była otwarta, wielofunkcyjna przestrzeń biurowa umożliwiająca lepszą komunikację oraz wykorzystanie powierzchni budynków. Od tamtego czasu stale przybywa biur typu open-office, a ich wyposażenie ewoluuje wraz z rozwojem technologii, wzornictwa, a także trendów w zakresie zarządzania firmą, Vitra zaś (...)
Gdynia

Spokojna przystań

2012-10-26 Publikacja:
Viktoria Cukierska/Joanna Gromke
Projekt aranżacji wnętrza:Piotr Gajda GAJDA DESIGN Apartament Bartka i Kamili znajduje się na 12 piętrze Sea Towers położonego przy Nabrzeżu Prezydenta. Właściciele na co dzień mieszkający w Warszawie wybrali to miejsce jako swoją spokojną przystań podczas częstych podróży do trójmiasta. Ta luksusowa lokalizacja w samym sercu Gdyni sprawdza się idealnie jeżeli chodzi o pracę jak i wypoczynek. Położona w centrum (...)
dom w Choroszczy

Czerń oswojona...

2012-10-26 Publikacja:
Anna Paszkiewicz-Trojniel Art Studio
Wnętrze tego domu zostało stworzone na zlecenie pewnej przemiłej rodziny, składającej się z czterech osób: rodziców i dwójki kilkuletnich dzieci. Współpracę rozpoczęliśmy od ustalenia preferencji Pani domu, która miała głos przewodni w tej sprawie, ponieważ świetnie znała potrzeby i zamiłowania domowników, a wszystko to chciała ubrać w funkcjonalną i estetyczną całość. Ustaliliśmy, że pokoje dzieci (...)
 ...w sześciu krokach

Dobry wybór drzwi zewnętrznych

2012-10-23 Publikacja:
Czesław Suski
Wybierając drzwi zewnętrzne, powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie czynniki, które składają się zarówno na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygląd, jak i wieloletnią trwałość.  Porad z zakresu odpowiedniego doboru drzwi wejściowych do domu udziela Czesław Suski, ekspert z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.Krok pierwszy  - wymiar Pamiętajmy (...)
Jak i gdzie eksponować książki?

Domowa biblioteka

2013-05-31 Publikacja:
Anna Olga Chmielewska Hollart Studio
W sytuacji,gdy zbiory są duże, powyżej 10 000 egzemplarzy, warto przeznaczyć na nie oddzielne pomieszczenie. Wtedy książkom i regałom możemy oddać całe ściany. Za szkłem eksponujemy najcenniejsze egzemplarze, inne możemy przechowywać w zamykanych regałach lub szafach. Pomieszczenie biblioteki, z uwagi na zwiększone obciążenia, powinno mieć na etapie budowy domu odpowiednio wzmocnioną konstrukcję stropu, właściwą (...)
Czym są mostki cieplne?

Ciepły i suchy dom

2012-10-23 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Budując dom, na pewno jednym z  priorytetów dla większości z nas jest to, by był on ciepły i suchy. Jednak by tak się stało, warto pamiętać o wyeliminowaniu mostków cieplnych, będących słabym punktem ochrony termicznej budynku. O tym, jak tego dokonać, mówi ekspert z firmy Stahlton Polska.Brak odpowiedniej izolacji w części cokołowej budynku może prowadzić do ucieczki ciepła, rys. Stahlton Polska Największym (...)
Sauny

7 poty na zdrowie

2012-10-17 Publikacja:
Grzegorz Zabiegły
W obecnych czasach ludzie coraz większą wagę przykładają do zdrowego trybu życia. Widać to bardzo dobrze, jeśli popatrzymy na ilość powstających w naszym kraju ośrodków SPA oraz klubów fitness. Dużą popularnością wśród klientów indywidualnych cieszą się również własne strefy relaksu w ich prywatnych domach. Jednym z podstawowych produktów, które znajdują tam zastosowanie są sauny. Rośnie świadomość naszego (...)
sofa

Królowa salonu

2012-10-04 Publikacja:
Katarzyna Barwińska Le Pukka
Miękkie, przytulne, nowoczesne lub stylizowane na takie sprzed wielu lat. Obłożone poduchami, małe - dwu osobowe i takie, które pomieszczą całą rodzinę. Są pikowane, z zamszu, pluszu oraz skóry, a nawet z tworzywa sztucznego. Znaleźć je możemy w każdym domu. Gdzie? W strategicznym i najważniejszym pomieszczeniu, czyli w salonie. Sofa to jeden z kluczowych lokatorów we wnętrzach. Wybór sofy do mieszkania oraz materiału z (...)
klasyka w łazience

Czerń i biel

2012-09-27 Publikacja:
Wioletta Wilanowska
Każdy sezon przynosi nowe trendy, każdy stawia też na inny kolor. Jedynie nieśmiertelna para, czerń i biel nigdy nie wychodzi z mody. Choć dla wielu jest oznaką zachowawczości, a nawet braku wyobraźni i odwagi, to właśnie ona jest niezawodnym sposobem na uzyskanie eleganckiej stylizacji, która będzie jednocześnie świetną bazą do wprowadzenia ewentualnych zmian w przyszłości. Dla wszystkich fanów klasyki przygotowaliśmy poniżej (...)
Kolory wpływają na nastrój dziecka!

Dziecięcy pokój pełen barw

2012-09-12 Publikacja:
Paweł Zdybał Red Pen
Dzieciństwo to beztroski czas, gdy bez wychodzenia z własnego pokoju można przeżywać niesamowite przygody w barwnym świecie fantazji. Wystarczy kawałek koca, parę krzeseł, duża doza wyobraźni… i już po chwili można zamienić się w bohatera ulubionej bajki. Dziecięcą fantazję mocno pobudza otoczenie, w tym kolory, które mogą znacząco wpływać na nastrój (...)
maty magnetyczne, fotoobrazy, fototapety i naklejki

Pokoloruj rzeczywistość!

2012-10-03 Publikacja:
Jakub Kurek oklejko.pl
Pokoloruj rzeczywistość! Przytulna kuchnia, przestronny salon, funkcjonalna łazienka, sypialnia zapewniająca odpoczynek- to priorytety, którymi kierujemy się przy urządzaniu domu czy mieszkania. Kiedy już to osiągniemy, przychodzi chwila, aby naszemu gniazdku nadać ostateczny szlif. Taką wisienką na torcie, która personalizuje wnętrze i nadaje mu osobistego charakteru są maty (...)