Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Okazje się zdarzają...

Jak znaleźć mieszkaniową okazję?

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
Każda osoba poszukująca mieszkania ma nadzieję, iż to właśnie ona znajdzie lokal o wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Oczywiście okazje na rynku mieszkaniowym trafiają się, jednak ich znalezienie wcale nie jest takie proste. W jaki sposób warto prowadzić poszukiwania i gdzie szukać najatrakcyjniejszych ofert?Założono, iż poszukujący ma (...)
dopłaty do kredytów

Budownictwo energooszczędne

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
Z początkiem przyszłego roku uruchomiony zostanie program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych. Czy przyczyni się do upowszechnienia budownictwa energooszczędnego? Program został on stworzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego zasadniczym celem jest wspieranie budownictwa energooszczędnego. Zamierzona skala wsparcia sektora (...)
PRL-owski relikt?

Czy spółdzielnie mieszkaniowe odejdą do lamusa?

2012-10-30 Publikacja:
Emmerson S.A.
Dla jednych spółdzielnie mieszkaniowe to PRL-owski relikt, dla innych z kolei to gwarancja zadbanego budynku i przyjaźniej zagospodarowanego otoczenia. Trwają prace nad nową ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych. Jaki jest cel reformowania obowiązującej ustawy i co będzie (...)
O ochronie praw nabywcy mieszkania lub domu

Założenia ustawy deweloperskiej

2012-10-30 Publikacja:
Marcin Zadrożny Hills LTS S.A.
Założenia ustawy „deweloperskiej”  o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego Dnia 29 kwietnia 2012 roku weszła w życie ustawa z 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana potocznie ustawą deweloperską, która do dnia dzisiejszego wzbudza wiele emocji. Głównym (...)
modernizm i minimalizm

Nowoczesny dom z charakterem

2012-10-29 Publikacja:
Marta Sobieszek S-Line Studio
Dom został zaprojektowany według ścisłych wytycznych przyszłych użytkowników. Jego kształt to kompromis między wytycznymi planu zagospodarowania przestrzennego, a dążeniem projektanta do stworzenia prostego i oryginalnego domu, będącego wizytówką jego mieszkańców. Budynek reprezentuje minimalizm polegający na przenikaniu dwóch modernistycznych brył przeciwstawnych pod (...)
jak ma wyglądać nowoczesne biuro?

Office Design

2012-10-29 Publikacja:
Wojciech Gruszczyński ipnotic.pl
Na początku lat 90-tych w miejscowości Weil-am-Rhein, w siedzibie producenta mebli Vitra, powstała przełomowa idea Citizen Office. Jej efektem była otwarta, wielofunkcyjna przestrzeń biurowa umożliwiająca lepszą komunikację oraz wykorzystanie powierzchni budynków. Od tamtego czasu stale przybywa biur typu open-office, a ich wyposażenie ewoluuje wraz z rozwojem technologii, wzornictwa, a także trendów w zakresie zarządzania firmą, Vitra zaś (...)
Gdynia

Spokojna przystań

2012-10-26 Publikacja:
Viktoria Cukierska/Joanna Gromke
Projekt aranżacji wnętrza:Piotr Gajda GAJDA DESIGN Apartament Bartka i Kamili znajduje się na 12 piętrze Sea Towers położonego przy Nabrzeżu Prezydenta. Właściciele na co dzień mieszkający w Warszawie wybrali to miejsce jako swoją spokojną przystań podczas częstych podróży do trójmiasta. Ta luksusowa lokalizacja w samym sercu Gdyni sprawdza się idealnie jeżeli chodzi o pracę jak i wypoczynek. Położona w centrum (...)
dom w Choroszczy

Czerń oswojona...

2012-10-26 Publikacja:
Anna Paszkiewicz-Trojniel Art Studio
Wnętrze tego domu zostało stworzone na zlecenie pewnej przemiłej rodziny, składającej się z czterech osób: rodziców i dwójki kilkuletnich dzieci. Współpracę rozpoczęliśmy od ustalenia preferencji Pani domu, która miała głos przewodni w tej sprawie, ponieważ świetnie znała potrzeby i zamiłowania domowników, a wszystko to chciała ubrać w funkcjonalną i estetyczną całość. Ustaliliśmy, że pokoje dzieci (...)
 ...w sześciu krokach

Dobry wybór drzwi zewnętrznych

2012-10-23 Publikacja:
Czesław Suski
Wybierając drzwi zewnętrzne, powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie czynniki, które składają się zarówno na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygląd, jak i wieloletnią trwałość.  Porad z zakresu odpowiedniego doboru drzwi wejściowych do domu udziela Czesław Suski, ekspert z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.Krok pierwszy  - wymiar Pamiętajmy (...)
Jak i gdzie eksponować książki?

Domowa biblioteka

2013-05-31 Publikacja:
Anna Olga Chmielewska Hollart Studio
W sytuacji,gdy zbiory są duże, powyżej 10 000 egzemplarzy, warto przeznaczyć na nie oddzielne pomieszczenie. Wtedy książkom i regałom możemy oddać całe ściany. Za szkłem eksponujemy najcenniejsze egzemplarze, inne możemy przechowywać w zamykanych regałach lub szafach. Pomieszczenie biblioteki, z uwagi na zwiększone obciążenia, powinno mieć na etapie budowy domu odpowiednio wzmocnioną konstrukcję stropu, właściwą (...)
Czym są mostki cieplne?

Ciepły i suchy dom

2012-10-23 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Budując dom, na pewno jednym z  priorytetów dla większości z nas jest to, by był on ciepły i suchy. Jednak by tak się stało, warto pamiętać o wyeliminowaniu mostków cieplnych, będących słabym punktem ochrony termicznej budynku. O tym, jak tego dokonać, mówi ekspert z firmy Stahlton Polska.Brak odpowiedniej izolacji w części cokołowej budynku może prowadzić do ucieczki ciepła, rys. Stahlton Polska Największym (...)
Sauny

7 poty na zdrowie

2012-10-17 Publikacja:
Grzegorz Zabiegły
W obecnych czasach ludzie coraz większą wagę przykładają do zdrowego trybu życia. Widać to bardzo dobrze, jeśli popatrzymy na ilość powstających w naszym kraju ośrodków SPA oraz klubów fitness. Dużą popularnością wśród klientów indywidualnych cieszą się również własne strefy relaksu w ich prywatnych domach. Jednym z podstawowych produktów, które znajdują tam zastosowanie są sauny. Rośnie świadomość naszego (...)