Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

zawsze modne i stylowe

Magia mebli dębowych

2012-09-18 Publikacja:
Piotr Ligunia Mandallin
Rozpiętość gatunkowa dębu, jego charakterystyka oraz biodostępność, pozwoliły mu udanie zaistnieć w wielu aspektach codziennego życia. Meble dębowe, a także stylowe meble rustykalne, nowoczesne, a nawet ornamentalne reliefy i parkiety, przykrywające podłogi, na dobre zadomowiły się w mieszkaniach Europejczyków, jak również Azjatów. Koneserzy i pasjonaci chętnie łączą ze sobą (...)
Proste geometryczne formy, jasne kolory i przestrzeń

Dom marzeń

2012-09-13 Publikacja:
Viktoria Cukierska
Właściciele - Katarzyna i Marcin lubią minimalizm, proste, geometryczne formy, jasne kolory a także dużo przestrzeni. Chcieli, aby projektant uchwycił to co gra im w duszy - jak mówi właścicielka. Mając na uwadze swoje upodobania zdecydowali się na współpracę z Piotrem Gajdą. Właściciel swojej marki, projektant i dyrektor artystyczny w jednym, szybko załapał wspólny język z inwestorami. Współpraca przebiegła w przyjaznej atmosferze a przestronny dom (...)
dom 550 m2

Konstancin, nowoczesne osiedle

2012-09-07 Publikacja:
Michał Głuszak MG Interior Studio i AE design stud
Szybkie życie, przeprowadzki, domy wynajmowane w najodleglejszych zakątkach świata. W zależności od tego, gdzie była praca – tak przez długie lata wyglądało życie Iwony i Jacka oraz dwójki ich dzieci. Choć żaden z członków rodziny nie narzekał na częste zmiany klimatu, języka czy zwyczajów, wspólnie doszli do wniosku, że czas skończyć (...)
Zwiększona podaż nowych mieszkań...

Rynek mieszkaniowy w I kwartale 2012

2012-08-30 Publikacja:
Emmerson s.a.
Jak wynika z najnowszej edycji kwartalnych raportów: „Pierwotny rynek mieszkaniowy” - opracowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. - w pierwszym kwartale 2012 r. zwiększyła się podaż nowych mieszkań w pięciu - na siedem głównych rynków mieszkaniowych.  Największy wzrost oferty, w porównaniu z (...)
Mieszkanie pary architektów w Krakowie

84m2 designu i bieli

2012-08-28 Publikacja:
Marta Urbaniak COD Architects
Stojąc przed wejściem do nowo wybudowanego bloku i czekając na pośrednika sprzedaży nieruchomości, powiedziałam wówczas jeszcze do mojego narzeczonego: wyobraź sobie, że właśnie będziemy oglądać nasze mieszkanie… No i stało się! Gdy do niego weszliśmy od razu wiedzieliśmy, że to jest to! Mimo, iż było ono w stanie surowym i pewne rozwiązania zastosowane przez dewelopera nie były trafione, od (...)
Nowy kierunek w oświetleniu

Świecące diody- oszczędnie i z fantazją

2012-08-27 Publikacja:
Bartłomiej Chmiel Alfa - Zeta Sp. z o.o.
Dzisiaj nie trzeba już nikogo przekonywać, że świecące diody to dobry pomysł oraz nowy kierunek w oświetleniu. Praktycznie pojawiły się  już wszędzie tam, gdzie potrzebne jest światło. Można by stwierdzić, iż wszystko zostało powiedziane. Sceptycy narzekają na średniej jakości (...)
aranżacja parteru domu jednorodzinnego

Sprawdzone połączenie stylów

2012-08-28 Publikacja:
Kinga Śliwa architekt wnętrz
Prezentowane wnętrze, jest aranżacją parteru domu jednorodzinnego, w malowniczym otoczeniu zieleni i skał. Bryła budynku stanowi nawiązanie do tradycji dworkowej, choć posiada również wiele akcentów nowoczesnych. Ciekawie prezentuje się oryginalnie ukształtowany dach, z ozdobnym wolim okiem oraz wysokie przeszklenia w salonie, otwierające wnętrze na (...)
Pomieszczenie, które wita naszych gości

Przedpokój wizytówką naszego wnętrza

2012-08-24 Publikacja:
Patrycja Chmielewska
Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne - a pomieszczeniem, które wita naszych gości jest oczywiście przedpokój lub hol. To właśnie one stanowią wizytówkę mieszkania, powinny być zatem urządzone z dbałością oraz gustem. Niestety podczas aranżacji przedpokój jest jednym z najczęściej pomijanych i zaniedbywanych (...)
Atrakcyjność, funkcjonalność, wysoka jakość.

Stylowa sofa

2012-08-29 Publikacja:
Anna Gawlik, Nasze Antyki s.c.
Styl Biedermeier zapoczątkowany został w krajach Europy Środkowej w latach 1815-1848. Rozwinął się również na Węgrzech, w Rosji, Polsce i krajach Skandynawskich. W Niemczech i Austrii styl ten określano jako mieszczański, w rezultacie Biedermeier stał się stylem łączącym trzy warstwy społeczne: arystokracji, szlachty i mieszczaństwa. Dawał poczucie przytulności, intymności i wygody. Szlachetne meble Biedermeierowskie wykonywane (...)
Garderoba

Wszystko w nienagannym porządku

2012-08-27 Publikacja:
Mariusz Serafin, Black Red White
Funkcjonalnie urządzona garderoba pozwoli nie tylko na utrzymanie porządku, ale również oszczędność miejsca. Szafy, komody czy kufry, w których przechowujemy odzież, zwykle zajmują większą powierzchnię niż przeznaczony specjalnie do tego wydzielonego pomieszczenia metraż. Na garderobę pozwolić sobie mogą nie tylko właściciele domów – (...)
W dzisiejszych czasach stół wydaje się być meblem niezastąpionym

Stół w centrum uwagi

2012-08-31 Publikacja:
Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz
W dzisiejszych czasach stół wydaje się być meblem niezastąpionym, jednak w starożytnym Egipcie prawie nie istniał. Nawet na zachowanych malowidłach i płaskorzeźbach sprzęt ten pojawia się bardzo rzadko, najczęściej jako mebel "ekspozycyjny", ale nigdy jako stół "biesiadny".Pierwsze wyobrażenie stołu zastawionego potrawami pochodzi dopiero z czasów etruskich a jedyny wyjątek stanowią stoły (...)
Na przestrzeni ostatnich lat diametralnie uległo zmianie podejście do kuchni.

Kuchenne metamorfozy

2012-08-22 Publikacja:
Aleksandra Gebler ART – HOME
Na przestrzeni ostatnich lat diametralnie uległo zmianie podejście do kuchni jako pomieszczenia, które przede wszystkim zmieniło swój charakter, z powierzchni użytkowej, należącej do wewnętrznej części domu, na rzecz uzupełnienia oficjalnej części obszaru mieszkalnego. Idea ta rozwinęła się w zasadzie dwutorowo, dlatego w trakcie procesu projektowego powstają najczęściej dwa rodzaje wnętrz (...)