Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

zawsze modne i stylowe

Magia mebli dębowych

2012-09-18 Publikacja:
Piotr Ligunia Mandallin
Rozpiętość gatunkowa dębu, jego charakterystyka oraz biodostępność, pozwoliły mu udanie zaistnieć w wielu aspektach codziennego życia. Meble dębowe, a także stylowe meble rustykalne, nowoczesne, a nawet ornamentalne reliefy i parkiety, przykrywające podłogi, na dobre zadomowiły się w mieszkaniach Europejczyków, jak również Azjatów. Koneserzy i pasjonaci chętnie łączą ze sobą (...)
aranżacja parteru domu jednorodzinnego

Sprawdzone połączenie stylów

2012-08-28 Publikacja:
Kinga Śliwa architekt wnętrz
Prezentowane wnętrze, jest aranżacją parteru domu jednorodzinnego, w malowniczym otoczeniu zieleni i skał. Bryła budynku stanowi nawiązanie do tradycji dworkowej, choć posiada również wiele akcentów nowoczesnych. Ciekawie prezentuje się oryginalnie ukształtowany dach, z ozdobnym wolim okiem oraz wysokie przeszklenia w salonie, otwierające wnętrze na (...)
Atrakcyjność, funkcjonalność, wysoka jakość.

Stylowa sofa

2012-08-29 Publikacja:
Anna Gawlik, Nasze Antyki s.c.
Styl Biedermeier zapoczątkowany został w krajach Europy Środkowej w latach 1815-1848. Rozwinął się również na Węgrzech, w Rosji, Polsce i krajach Skandynawskich. W Niemczech i Austrii styl ten określano jako mieszczański, w rezultacie Biedermeier stał się stylem łączącym trzy warstwy społeczne: arystokracji, szlachty i mieszczaństwa. Dawał poczucie przytulności, intymności i wygody. Szlachetne meble Biedermeierowskie wykonywane (...)
W dzisiejszych czasach stół wydaje się być meblem niezastąpionym

Stół w centrum uwagi

2012-08-31 Publikacja:
Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz
W dzisiejszych czasach stół wydaje się być meblem niezastąpionym, jednak w starożytnym Egipcie prawie nie istniał. Nawet na zachowanych malowidłach i płaskorzeźbach sprzęt ten pojawia się bardzo rzadko, najczęściej jako mebel "ekspozycyjny", ale nigdy jako stół "biesiadny".Pierwsze wyobrażenie stołu zastawionego potrawami pochodzi dopiero z czasów etruskich a jedyny wyjątek stanowią stoły (...)

Przystań w wielkim mieście

2012-09-03 Publikacja:
Irena Lang LOFTSTUDIO
Głównym zadaniem architekta wnętrz było sprawienie, by mieszkanie o pow. 60m2 stało się przestronnym apartamentem dla młodego małżeństwa, spodziewającego się dziecka. Nietypowa jak na nowe budownictwo wysokość pomieszczeń: 3,30 m- była wielkim atutem mieszkania i przesądziła o jego zakupie.  Jednak standardowy układ z oddzielną kuchnią, przedpokojem,  (...)