Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

nowe oblicze...

Dekoracyjne postarzanie mebli

2012-12-19 Publikacja:
Jarosław Bajus
Zupełnie przeciętnym meblom możemy nadać niezwykłego charakteru, naznaczonego „zębem czasu”. Zwykła dotąd szafka może stać się oryginalnym elementem naszego wnętrza. Drewno to produkt naturalny, dlatego meble drewniane mają korzystny wpływ na zdrowie. Ponadto, prawdziwe meble drewniane odznaczają się ogromną wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na (...)
sofa

Królowa salonu

2012-10-04 Publikacja:
Katarzyna Barwińska Le Pukka
Miękkie, przytulne, nowoczesne lub stylizowane na takie sprzed wielu lat. Obłożone poduchami, małe - dwu osobowe i takie, które pomieszczą całą rodzinę. Są pikowane, z zamszu, pluszu oraz skóry, a nawet z tworzywa sztucznego. Znaleźć je możemy w każdym domu. Gdzie? W strategicznym i najważniejszym pomieszczeniu, czyli w salonie. Sofa to jeden z kluczowych lokatorów we wnętrzach. Wybór sofy do mieszkania oraz materiału z (...)
zawsze modne i stylowe

Magia mebli dębowych

2012-09-18 Publikacja:
Piotr Ligunia Mandallin
Rozpiętość gatunkowa dębu, jego charakterystyka oraz biodostępność, pozwoliły mu udanie zaistnieć w wielu aspektach codziennego życia. Meble dębowe, a także stylowe meble rustykalne, nowoczesne, a nawet ornamentalne reliefy i parkiety, przykrywające podłogi, na dobre zadomowiły się w mieszkaniach Europejczyków, jak również Azjatów. Koneserzy i pasjonaci chętnie łączą ze sobą (...)
aranżacja parteru domu jednorodzinnego

Sprawdzone połączenie stylów

2012-08-28 Publikacja:
Kinga Śliwa architekt wnętrz
Prezentowane wnętrze, jest aranżacją parteru domu jednorodzinnego, w malowniczym otoczeniu zieleni i skał. Bryła budynku stanowi nawiązanie do tradycji dworkowej, choć posiada również wiele akcentów nowoczesnych. Ciekawie prezentuje się oryginalnie ukształtowany dach, z ozdobnym wolim okiem oraz wysokie przeszklenia w salonie, otwierające wnętrze na (...)
Atrakcyjność, funkcjonalność, wysoka jakość.

Stylowa sofa

2012-08-29 Publikacja:
Anna Gawlik, Nasze Antyki s.c.
Styl Biedermeier zapoczątkowany został w krajach Europy Środkowej w latach 1815-1848. Rozwinął się również na Węgrzech, w Rosji, Polsce i krajach Skandynawskich. W Niemczech i Austrii styl ten określano jako mieszczański, w rezultacie Biedermeier stał się stylem łączącym trzy warstwy społeczne: arystokracji, szlachty i mieszczaństwa. Dawał poczucie przytulności, intymności i wygody. Szlachetne meble Biedermeierowskie wykonywane (...)
W dzisiejszych czasach stół wydaje się być meblem niezastąpionym

Stół w centrum uwagi

2012-08-31 Publikacja:
Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz
W dzisiejszych czasach stół wydaje się być meblem niezastąpionym, jednak w starożytnym Egipcie prawie nie istniał. Nawet na zachowanych malowidłach i płaskorzeźbach sprzęt ten pojawia się bardzo rzadko, najczęściej jako mebel "ekspozycyjny", ale nigdy jako stół "biesiadny".Pierwsze wyobrażenie stołu zastawionego potrawami pochodzi dopiero z czasów etruskich a jedyny wyjątek stanowią stoły (...)

Przystań w wielkim mieście

2012-09-03 Publikacja:
Irena Lang LOFTSTUDIO
Głównym zadaniem architekta wnętrz było sprawienie, by mieszkanie o pow. 60m2 stało się przestronnym apartamentem dla młodego małżeństwa, spodziewającego się dziecka. Nietypowa jak na nowe budownictwo wysokość pomieszczeń: 3,30 m- była wielkim atutem mieszkania i przesądziła o jego zakupie.  Jednak standardowy układ z oddzielną kuchnią, przedpokojem,  (...)