Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Sypialnia i salon

Monochromatyczne wnętrze

2015-10-01 Publikacja:
Paulina Majewska
Ściany, meble, zasłony, dywany, dodatki i ozdoby to elementy, które zestawione ze sobą mogą stworzyć dowolną stylizację. Właściwe łączenie kolorów wymienionych obiektów pozostaje kwestią kluczową dla każdego, kto podejmuje próbę wykreowania przestrzeni przyjaznej użytkownikom, a jednocześnie eleganckiej i niebanalnej aranżacji, zwłaszcza jeśli chodzi o (...)
Nowoczesny komfort pośród gór

Apartament Katmandu

2015-04-21 Publikacja:
Urszula Medyńska Medyńscy Projektowanie
Wybierając się latem w góry, marzymy o wypoczynku na łonie natury, obserwując widok szczytów skąpanych w promieniach słońca. Nie zawsze jednak rzeczywistość jest taka kolorowa, a pogoda w naszym klimacie potrafi pokrzyżować plany. Czy można zatem cieszyć się przyjemnymi wakacjami w polskich górach, gdy pogoda nie dopisuje? Odpowiedź brzmi – tak, oczywiście, że można! Wystarczy (...)
Praktyczne porady

Jak urządzić mieszkanie w stylu rosyjskim?

2014-06-10 Publikacja:
Malwina Sarnowska
Aranżacja wnętrza w stylu carskiej Rosji to doskonały wybór dla każdego, kto uwielbia luksus, złote obicia i przepych. Ta jedyna w swoim rodzaju stylizacja pasuje jednak nie tylko do pałaców czy przestrzennych domów, równie dobrze może sprawdzić się także w średniej (...)
Doradzamy

Inspiracje na mały salon

2014-05-27 Publikacja:
Ewelina Golinowska
Salon jest najbardziej reprezentacyjnym wnętrzem każdego mieszkania. Tutaj przyjmujemy gości, wypoczywamy, oglądając telewizję bądź czytając książki. Często salon połączony jest z aneksem kuchennym i jadalnią, wówczas staje się centralną częścią mieszkania, gdzie spędzamy największą ilość czasu. Taki układ jest przede wszystkim typowy dla małych mieszkań, wówczas (...)
Wnętrzarskie inspiracje

Kuchnia i salon…w jednym

2014-05-19 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Połączenie kuchni z salonem to rozwiązanie przybierające w ostatnich latach na popularności. Zaaranżowana w ten sposób przestrzeń wygląda efektownie i nadaje mieszkaniu wyjątkowy charakter. Nie zawsze jednak jest dobrym pomysłem. Czasami takie rozwiązanie może bardziej zaszkodzić organizacji mieszkania, niż pomóc. Dlaczego łączymy kuchnię z salonem? Przede wszystkim po (...)
… i daj ponieść się wygodzie!

Usiądź...

2013-11-27 Publikacja:
Jadik
”Przedmioty martwe są zawsze w porządku i nic im, niestety, nie można zarzucić. Nie udało mi się nigdy zauważyć krzesła, które przestępuje z nogi na nogę (....) Podejrzewam, że przedmioty robią to ze względów wychowawczych, aby wciąż nam wypominać naszą niestałość” Zbigniew Herbert, Hermes, pies i gwiazdy Wdzięk, klasa i design – tak krótko i rzeczowo można scharakteryzować pozornie prosty mebel. Krzesło jest meblem (...)
Rozświetla wnętrze Twojego domu

Bogata tradycja Yankee Candle

2013-09-25 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Yankee Candle to największy na świecie, posiadający ponad czterdziestoletnie doświadczenie producent świec i innych produktów zapachowych w sektorze Premium.Produkty Yankee Candle są tworzone z pasją. Jako firma o tak długiej i bogatej tradycji Yankee Candle dba o zachowanie najwyższego standardu od początku do końca, na każdym etapie produkcji i sprzedaży. Marka (...)
Meble z giętego drewna

Symbol absolutnej harmonii

2013-09-02 Publikacja:
Anna Czajkowska,
Gięcie drewna ma długą historię. Już w XVII wieku w Anglii z giętego drewna wytwarzano półkoliste oparcia krzeseł Windsor, a na początku XIX wieku opatentowano w Bostonie tzw. Elastic Chair, gdzie rama oparcia, siedzisko i przednie nogi były wykonane z jednego, giętego kawałka litego drewna. Początek XIX wieku obfituje w liczne eksperymenty i innowacje w metodach odkształcania tego (...)
Ograniczenia nie istnieją

Kamień dekoracyjny - nie tylko elewacyjny

2013-09-02 Publikacja:
Agnieszka Misztal
Kamień w trakcie budowy domu, remontu czy zmiany koncepcji wnętrzarskiej dotychczas utożsamiany był jedynie z podmurówką na zewnętrznej ścianie elewacji. Czasy jednak się zmieniają i kamień na dobre wraz z naturą wszedł do naszych wnętrz, naszych biur, nie tylko zdobiąc kominki i ściany w salonie, ale (...)
czyli jak stworzyć system multimedialny bez kabli

Kablowanie jest passé,

2013-08-08 Publikacja:
Mariusz Kamiński
Dobrze zaprojektowana i przemyślana instalacja multimedialna pozwala cieszyć się najwyższej jakości rozrywką nawet w kilku pomieszczeniach równocześnie, a przy tym zapewnia dostęp do wielu przydatnych funkcji. Jednak, aby uzyskać zadowalające efekty, a przy tym zadbać o estetykę pokoju, cały system nagłośnieniowy najlepiej zaplanować już na etapie projektowania domu lub mieszkania, a (...)
schody nietuzinkowe

Szklane stopnie

2013-05-28 Publikacja:
Tomasz Kodź
Wybór rodzaju schodów może wydawać się łatwy i oczywisty - mają służyć przecież po prostu do wchodzenia i schodzenia. Jednak w ich konstrukcji kryje się wiele złożonych problemów technicznych, które wpływają na wygodę użytkownika. Wszystkie schody - czy to drewniane, kamienne czy szklane - wymagają od konstruktora lub wykonawcy wiedzy i doświadczenia. Dzięki dobrym pomysłom często, ku radości wielu, powstają (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email