Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Doradzamy

Inspiracje na mały salon

2014-05-27 Publikacja:
Ewelina Golinowska
Salon jest najbardziej reprezentacyjnym wnętrzem każdego mieszkania. Tutaj przyjmujemy gości, wypoczywamy, oglądając telewizję bądź czytając książki. Często salon połączony jest z aneksem kuchennym i jadalnią, wówczas staje się centralną częścią mieszkania, gdzie spędzamy największą ilość czasu. Taki układ jest przede wszystkim typowy dla małych mieszkań, wówczas (...)
Wnętrzarskie inspiracje

Kuchnia i salon…w jednym

2014-05-19 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Połączenie kuchni z salonem to rozwiązanie przybierające w ostatnich latach na popularności. Zaaranżowana w ten sposób przestrzeń wygląda efektownie i nadaje mieszkaniu wyjątkowy charakter. Nie zawsze jednak jest dobrym pomysłem. Czasami takie rozwiązanie może bardziej zaszkodzić organizacji mieszkania, niż pomóc. Dlaczego łączymy kuchnię z salonem? Przede wszystkim po (...)
… i daj ponieść się wygodzie!

Usiądź...

2013-11-27 Publikacja:
Jadik
”Przedmioty martwe są zawsze w porządku i nic im, niestety, nie można zarzucić. Nie udało mi się nigdy zauważyć krzesła, które przestępuje z nogi na nogę (....) Podejrzewam, że przedmioty robią to ze względów wychowawczych, aby wciąż nam wypominać naszą niestałość” Zbigniew Herbert, Hermes, pies i gwiazdy Wdzięk, klasa i design – tak krótko i rzeczowo można scharakteryzować pozornie prosty mebel. Krzesło jest meblem (...)
Rozświetla wnętrze Twojego domu

Bogata tradycja Yankee Candle

2013-09-25 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Yankee Candle to największy na świecie, posiadający ponad czterdziestoletnie doświadczenie producent świec i innych produktów zapachowych w sektorze Premium.Produkty Yankee Candle są tworzone z pasją. Jako firma o tak długiej i bogatej tradycji Yankee Candle dba o zachowanie najwyższego standardu od początku do końca, na każdym etapie produkcji i sprzedaży. Marka (...)
Meble z giętego drewna

Symbol absolutnej harmonii

2013-09-02 Publikacja:
Anna Czajkowska,
Gięcie drewna ma długą historię. Już w XVII wieku w Anglii z giętego drewna wytwarzano półkoliste oparcia krzeseł Windsor, a na początku XIX wieku opatentowano w Bostonie tzw. Elastic Chair, gdzie rama oparcia, siedzisko i przednie nogi były wykonane z jednego, giętego kawałka litego drewna. Początek XIX wieku obfituje w liczne eksperymenty i innowacje w metodach odkształcania tego (...)
Ograniczenia nie istnieją

Kamień dekoracyjny - nie tylko elewacyjny

2013-09-02 Publikacja:
Agnieszka Misztal
Kamień w trakcie budowy domu, remontu czy zmiany koncepcji wnętrzarskiej dotychczas utożsamiany był jedynie z podmurówką na zewnętrznej ścianie elewacji. Czasy jednak się zmieniają i kamień na dobre wraz z naturą wszedł do naszych wnętrz, naszych biur, nie tylko zdobiąc kominki i ściany w salonie, ale (...)
czyli jak stworzyć system multimedialny bez kabli

Kablowanie jest passé,

2013-08-08 Publikacja:
Mariusz Kamiński
Dobrze zaprojektowana i przemyślana instalacja multimedialna pozwala cieszyć się najwyższej jakości rozrywką nawet w kilku pomieszczeniach równocześnie, a przy tym zapewnia dostęp do wielu przydatnych funkcji. Jednak, aby uzyskać zadowalające efekty, a przy tym zadbać o estetykę pokoju, cały system nagłośnieniowy najlepiej zaplanować już na etapie projektowania domu lub mieszkania, a (...)
schody nietuzinkowe

Szklane stopnie

2013-05-28 Publikacja:
Tomasz Kodź
Wybór rodzaju schodów może wydawać się łatwy i oczywisty - mają służyć przecież po prostu do wchodzenia i schodzenia. Jednak w ich konstrukcji kryje się wiele złożonych problemów technicznych, które wpływają na wygodę użytkownika. Wszystkie schody - czy to drewniane, kamienne czy szklane - wymagają od konstruktora lub wykonawcy wiedzy i doświadczenia. Dzięki dobrym pomysłom często, ku radości wielu, powstają (...)
 – europejski klimat tropików

Styl kolonialny

2013-06-05 Publikacja:
Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz
Styl kolonialny to jak podróż w czasie… Jest czymś, co rozwija wyobraźnię. Pozwala na realizację szalonych marzeń inspirowanych dawnymi i odległymi miejscami, opowieściami czy postaciami. Dzięki niemu możemy stworzyć wnętrza inspirowane filmem „Pożegnanie z Afryką” lub „Angielski Pacjent”. Możemy zaczarować sypialnię, wstawiając duże, drewniane łóżko z białym, zwiewnym baldachimem lub (...)
Stoliki kawowe

Czas na relaks...

2013-05-15 Publikacja:
Katarzyna Barwińska
Pyszne, aromatyczne espresso, cappuccino czy latte. Kawę pijemy o poranku, w pośpiechu przed wyjściem do pracy, w południe po lunchu, jednak najlepiej smakuje, kiedy możemy delektować się jej zapachem i smakiem, siedząc w wygodnym fotelu w zaciszu domowym. Katarzyna Barwińska, właścicielka Le Pukka concept store podpowiada, jak zaaranżować magiczny kącik kawowy w domu, opowiada o obowiązujących trendach i sugeruje praktyczne (...)
stylowe inspiracje

Wokół stołu

2013-01-18 Publikacja:
Katarzyna Marciniak
Zapraszając gości, chcemy jak najlepiej się zaprezentować, stworzyć niepowtarzalną atmosferę, zadbać o każdy szczegół. W obecnych czasach aby przyjęcie było udane, nie wystarczy już suto zastawiony stół, stary wykrochmalony obrus i komplet sztućców. W dobrym guście i tonie są stylowe dodatki w miłych dla oka odcieniach, oddających charakter spotkania. Bardzo ważna jest magia koloru. Każda z barw odpowiada różnym nastrojom i sytuacjom. (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email