Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

 – europejski klimat tropików

Styl kolonialny

2013-06-05 Publikacja:
Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz
Styl kolonialny to jak podróż w czasie… Jest czymś, co rozwija wyobraźnię. Pozwala na realizację szalonych marzeń inspirowanych dawnymi i odległymi miejscami, opowieściami czy postaciami. Dzięki niemu możemy stworzyć wnętrza inspirowane filmem „Pożegnanie z Afryką” lub „Angielski Pacjent”. Możemy zaczarować sypialnię, wstawiając duże, drewniane łóżko z białym, zwiewnym baldachimem lub (...)
Stoliki kawowe

Czas na relaks...

2013-05-15 Publikacja:
Katarzyna Barwińska
Pyszne, aromatyczne espresso, cappuccino czy latte. Kawę pijemy o poranku, w pośpiechu przed wyjściem do pracy, w południe po lunchu, jednak najlepiej smakuje, kiedy możemy delektować się jej zapachem i smakiem, siedząc w wygodnym fotelu w zaciszu domowym. Katarzyna Barwińska, właścicielka Le Pukka concept store podpowiada, jak zaaranżować magiczny kącik kawowy w domu, opowiada o obowiązujących trendach i sugeruje praktyczne (...)
stylowe inspiracje

Wokół stołu

2013-01-18 Publikacja:
Katarzyna Marciniak
Zapraszając gości, chcemy jak najlepiej się zaprezentować, stworzyć niepowtarzalną atmosferę, zadbać o każdy szczegół. W obecnych czasach aby przyjęcie było udane, nie wystarczy już suto zastawiony stół, stary wykrochmalony obrus i komplet sztućców. W dobrym guście i tonie są stylowe dodatki w miłych dla oka odcieniach, oddających charakter spotkania. Bardzo ważna jest magia koloru. Każda z barw odpowiada różnym nastrojom i sytuacjom. (...)
wełniane opowieści

Ciepło, cieplej, najcieplej

2013-01-18 Publikacja:
M. Olesińska, K. Sobczyk
Za oknem zima, pojawił się śnieg, ścisnął mróz. Dni coraz krótsze, wieczory długie, ponure. W głowie jedna myśl - ciepła herbata przy kominku i dobra książka. Zasnąć, przespać zimę - mawiają niektórzy - obudzić się, kiedy na dworze znowu zacznie się  zielenić, kiedy świat znowu zacznie być kolorowy. Zastanówmy się jednak, jak możemy zmieniać siebie, (...)
 Dekoracyjne i funkcjonalne

Biokominki

2013-01-10 Publikacja:
Patrycja Zielińska
Biokominki to bez wątpienia produkty coraz bardziej popularne, przede wszystkim ze względu na walory dekoracyjne. Jednak trzeba pamiętać, że liczy się nie tylko aspekt wizualny, ale również parametry techniczne poszczególnych modeli. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym chcemy umieścić biokominek. Jeśli wybieramy produkt do niewielkiego mieszkania, warto pomyśleć o wolnostojących kominkach przenośnych, na przykład (...)
nowe oblicze...

Dekoracyjne postarzanie mebli

2012-12-19 Publikacja:
Jarosław Bajus
Zupełnie przeciętnym meblom możemy nadać niezwykłego charakteru, naznaczonego „zębem czasu”. Zwykła dotąd szafka może stać się oryginalnym elementem naszego wnętrza. Drewno to produkt naturalny, dlatego meble drewniane mają korzystny wpływ na zdrowie. Ponadto, prawdziwe meble drewniane odznaczają się ogromną wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na (...)
sofa

Królowa salonu

2012-10-04 Publikacja:
Katarzyna Barwińska Le Pukka
Miękkie, przytulne, nowoczesne lub stylizowane na takie sprzed wielu lat. Obłożone poduchami, małe - dwu osobowe i takie, które pomieszczą całą rodzinę. Są pikowane, z zamszu, pluszu oraz skóry, a nawet z tworzywa sztucznego. Znaleźć je możemy w każdym domu. Gdzie? W strategicznym i najważniejszym pomieszczeniu, czyli w salonie. Sofa to jeden z kluczowych lokatorów we wnętrzach. Wybór sofy do mieszkania oraz materiału z (...)
zawsze modne i stylowe

Magia mebli dębowych

2012-09-18 Publikacja:
Piotr Ligunia Mandallin
Rozpiętość gatunkowa dębu, jego charakterystyka oraz biodostępność, pozwoliły mu udanie zaistnieć w wielu aspektach codziennego życia. Meble dębowe, a także stylowe meble rustykalne, nowoczesne, a nawet ornamentalne reliefy i parkiety, przykrywające podłogi, na dobre zadomowiły się w mieszkaniach Europejczyków, jak również Azjatów. Koneserzy i pasjonaci chętnie łączą ze sobą (...)
aranżacja parteru domu jednorodzinnego

Sprawdzone połączenie stylów

2012-08-28 Publikacja:
Kinga Śliwa architekt wnętrz
Prezentowane wnętrze, jest aranżacją parteru domu jednorodzinnego, w malowniczym otoczeniu zieleni i skał. Bryła budynku stanowi nawiązanie do tradycji dworkowej, choć posiada również wiele akcentów nowoczesnych. Ciekawie prezentuje się oryginalnie ukształtowany dach, z ozdobnym wolim okiem oraz wysokie przeszklenia w salonie, otwierające wnętrze na (...)
Atrakcyjność, funkcjonalność, wysoka jakość.

Stylowa sofa

2012-08-29 Publikacja:
Anna Gawlik, Nasze Antyki s.c.
Styl Biedermeier zapoczątkowany został w krajach Europy Środkowej w latach 1815-1848. Rozwinął się również na Węgrzech, w Rosji, Polsce i krajach Skandynawskich. W Niemczech i Austrii styl ten określano jako mieszczański, w rezultacie Biedermeier stał się stylem łączącym trzy warstwy społeczne: arystokracji, szlachty i mieszczaństwa. Dawał poczucie przytulności, intymności i wygody. Szlachetne meble Biedermeierowskie wykonywane (...)
W dzisiejszych czasach stół wydaje się być meblem niezastąpionym

Stół w centrum uwagi

2012-08-31 Publikacja:
Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz
W dzisiejszych czasach stół wydaje się być meblem niezastąpionym, jednak w starożytnym Egipcie prawie nie istniał. Nawet na zachowanych malowidłach i płaskorzeźbach sprzęt ten pojawia się bardzo rzadko, najczęściej jako mebel "ekspozycyjny", ale nigdy jako stół "biesiadny".Pierwsze wyobrażenie stołu zastawionego potrawami pochodzi dopiero z czasów etruskich a jedyny wyjątek stanowią stoły (...)

Przystań w wielkim mieście

2012-09-03 Publikacja:
Irena Lang LOFTSTUDIO
Głównym zadaniem architekta wnętrz było sprawienie, by mieszkanie o pow. 60m2 stało się przestronnym apartamentem dla młodego małżeństwa, spodziewającego się dziecka. Nietypowa jak na nowe budownictwo wysokość pomieszczeń: 3,30 m- była wielkim atutem mieszkania i przesądziła o jego zakupie.  Jednak standardowy układ z oddzielną kuchnią, przedpokojem,  (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email