Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

… i daj ponieść się wygodzie!

Usiądź...

2013-11-27 Publikacja:
Jadik
”Przedmioty martwe są zawsze w porządku i nic im, niestety, nie można zarzucić. Nie udało mi się nigdy zauważyć krzesła, które przestępuje z nogi na nogę (....) Podejrzewam, że przedmioty robią to ze względów wychowawczych, aby wciąż nam wypominać naszą niestałość” Zbigniew Herbert, Hermes, pies i gwiazdy Wdzięk, klasa i design – tak krótko i rzeczowo można scharakteryzować pozornie prosty mebel. Krzesło jest meblem (...)
Rozświetla wnętrze Twojego domu

Bogata tradycja Yankee Candle

2013-09-25 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Yankee Candle to największy na świecie, posiadający ponad czterdziestoletnie doświadczenie producent świec i innych produktów zapachowych w sektorze Premium.Produkty Yankee Candle są tworzone z pasją. Jako firma o tak długiej i bogatej tradycji Yankee Candle dba o zachowanie najwyższego standardu od początku do końca, na każdym etapie produkcji i sprzedaży. Marka (...)
Meble z giętego drewna

Symbol absolutnej harmonii

2013-09-02 Publikacja:
Anna Czajkowska,
Gięcie drewna ma długą historię. Już w XVII wieku w Anglii z giętego drewna wytwarzano półkoliste oparcia krzeseł Windsor, a na początku XIX wieku opatentowano w Bostonie tzw. Elastic Chair, gdzie rama oparcia, siedzisko i przednie nogi były wykonane z jednego, giętego kawałka litego drewna. Początek XIX wieku obfituje w liczne eksperymenty i innowacje w metodach odkształcania tego (...)
Ograniczenia nie istnieją

Kamień dekoracyjny - nie tylko elewacyjny

2013-09-02 Publikacja:
Agnieszka Misztal
Kamień w trakcie budowy domu, remontu czy zmiany koncepcji wnętrzarskiej dotychczas utożsamiany był jedynie z podmurówką na zewnętrznej ścianie elewacji. Czasy jednak się zmieniają i kamień na dobre wraz z naturą wszedł do naszych wnętrz, naszych biur, nie tylko zdobiąc kominki i ściany w salonie, ale (...)
czyli jak stworzyć system multimedialny bez kabli

Kablowanie jest passé,

2013-08-08 Publikacja:
Mariusz Kamiński
Dobrze zaprojektowana i przemyślana instalacja multimedialna pozwala cieszyć się najwyższej jakości rozrywką nawet w kilku pomieszczeniach równocześnie, a przy tym zapewnia dostęp do wielu przydatnych funkcji. Jednak, aby uzyskać zadowalające efekty, a przy tym zadbać o estetykę pokoju, cały system nagłośnieniowy najlepiej zaplanować już na etapie projektowania domu lub mieszkania, a (...)
schody nietuzinkowe

Szklane stopnie

2013-05-28 Publikacja:
Tomasz Kodź
Wybór rodzaju schodów może wydawać się łatwy i oczywisty - mają służyć przecież po prostu do wchodzenia i schodzenia. Jednak w ich konstrukcji kryje się wiele złożonych problemów technicznych, które wpływają na wygodę użytkownika. Wszystkie schody - czy to drewniane, kamienne czy szklane - wymagają od konstruktora lub wykonawcy wiedzy i doświadczenia. Dzięki dobrym pomysłom często, ku radości wielu, powstają (...)
 – europejski klimat tropików

Styl kolonialny

2013-06-05 Publikacja:
Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz
Styl kolonialny to jak podróż w czasie… Jest czymś, co rozwija wyobraźnię. Pozwala na realizację szalonych marzeń inspirowanych dawnymi i odległymi miejscami, opowieściami czy postaciami. Dzięki niemu możemy stworzyć wnętrza inspirowane filmem „Pożegnanie z Afryką” lub „Angielski Pacjent”. Możemy zaczarować sypialnię, wstawiając duże, drewniane łóżko z białym, zwiewnym baldachimem lub (...)
Stoliki kawowe

Czas na relaks...

2013-05-15 Publikacja:
Katarzyna Barwińska
Pyszne, aromatyczne espresso, cappuccino czy latte. Kawę pijemy o poranku, w pośpiechu przed wyjściem do pracy, w południe po lunchu, jednak najlepiej smakuje, kiedy możemy delektować się jej zapachem i smakiem, siedząc w wygodnym fotelu w zaciszu domowym. Katarzyna Barwińska, właścicielka Le Pukka concept store podpowiada, jak zaaranżować magiczny kącik kawowy w domu, opowiada o obowiązujących trendach i sugeruje praktyczne (...)
stylowe inspiracje

Wokół stołu

2013-01-18 Publikacja:
Katarzyna Marciniak
Zapraszając gości, chcemy jak najlepiej się zaprezentować, stworzyć niepowtarzalną atmosferę, zadbać o każdy szczegół. W obecnych czasach aby przyjęcie było udane, nie wystarczy już suto zastawiony stół, stary wykrochmalony obrus i komplet sztućców. W dobrym guście i tonie są stylowe dodatki w miłych dla oka odcieniach, oddających charakter spotkania. Bardzo ważna jest magia koloru. Każda z barw odpowiada różnym nastrojom i sytuacjom. (...)
wełniane opowieści

Ciepło, cieplej, najcieplej

2013-01-18 Publikacja:
M. Olesińska, K. Sobczyk
Za oknem zima, pojawił się śnieg, ścisnął mróz. Dni coraz krótsze, wieczory długie, ponure. W głowie jedna myśl - ciepła herbata przy kominku i dobra książka. Zasnąć, przespać zimę - mawiają niektórzy - obudzić się, kiedy na dworze znowu zacznie się  zielenić, kiedy świat znowu zacznie być kolorowy. Zastanówmy się jednak, jak możemy zmieniać siebie, (...)
 Dekoracyjne i funkcjonalne

Biokominki

2013-01-10 Publikacja:
Patrycja Zielińska
Biokominki to bez wątpienia produkty coraz bardziej popularne, przede wszystkim ze względu na walory dekoracyjne. Jednak trzeba pamiętać, że liczy się nie tylko aspekt wizualny, ale również parametry techniczne poszczególnych modeli. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym chcemy umieścić biokominek. Jeśli wybieramy produkt do niewielkiego mieszkania, warto pomyśleć o wolnostojących kominkach przenośnych, na przykład (...)