Dom - Przewodnik po wszystkich etapach budowy domu: od projektu, przez wymogi prawa budowlanego, wykończenie, po oddanie kluczy i prawidłową eksploatację..
Eksploatacja i naprawa

Nowocześnie w służbie bezpieczeństwu

Eksploatacja i naprawa

Nowocześnie w służbie bezpieczeństwu

By przyjrzeć się działaniu wideodomofonu (wideofonu), warto najpierw zapoznać się z definicją jego poprzednika – domofonu. Domofon (bramofon, unifon) to urządzenie elektryczne, którym możemy posłużyć się celu komunikacji głosowej z osobą odwiedzającą. Jest to komunikacja na niewielką (...)

Ochrona domu przed wodą

Eksploatacja i naprawa

Ochrona domu przed wodą

Skuteczna izolacja przeciwwodna zależy, w ogromnym stopniu, od użytych materiałów hydroizolacyjnych i od staranności wykonania izolacji. Aby odpowiednio dobrać materiały do tego przedsięwzięcia, należy przed rozpoczęciem jakichkolwiek robót budowlanych wykonać badanie warunków gruntowo – wodnych. Określają one: rodzaj gruntu, jego wilgotność, stan i barwę, (...)

Fundament to podstawa!

Eksploatacja i naprawa

Fundament to podstawa!

Fundamenty domu to podstawa jego istnienia. Źle posadowiony fundament będzie rzutował na postęp pozostałych prac budowlanych na budowie, w przyszłości także na problemy w eksploatacji domu. By odpowiednio dobrać fundament do gruntu i naszych potrzeb, warto zapoznać się z rodzajami fundamentów i ich charakterystyką. Nośność, stateczność, wytrzymałość – te trzy zagadnienia poprawnie zdefiniowane i (...)

Polskie osiedla już oszczędzają z eGain

Eksploatacja i naprawa

Polskie osiedla już oszczędzają z eGain

Najbardziej nowoczesny, szwedzki system regulacji temperatury w budynkach z powodzeniem działa w Polsce. Jego wyjątkowość polega na codziennym aktualizowaniu prognozy pogody i uwzględnianiu jej w regulacji temperatury w mieszkaniach. Przewiduje, jak skutecznie ogrzać budynek bez gwałtownych wahań temperatury, przy jednoczesnym (...)

Membrany wstępnego krycia

Eksploatacja i naprawa

Membrany wstępnego krycia

Dach jest obok fundamentów jedną z najważniejszych części budynku. Każdy z budujących zastanawia się, jak zbudować dach tak, aby był trwały i nie zrujnował budującego, a jednocześnie optymalnie spełniał oczekiwania mieszkańców budynku. Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bo każdy dach musi sprostać indywidualnym (...)

Ogrzewanie nadmuchowe

Eksploatacja i naprawa

Ogrzewanie nadmuchowe

Dzięki ogrzewaniu nadmuchowemu, łatwo możemy dostosować w domu poziom temperatury i wilgotności powietrza do tego, który nam najbardziej odpowiada. Ale to nie jedyna zaleta. Brak grzejników w systemie ogrzewania nadmuchowego, pozwoli nam urządzić wnętrza tak, jak sobie wymarzymy. System ogrzewania nadmuchowego od ponad 50 lat doceniają mieszkańcy USA i Kanady. W Polsce, te ciągle (...)

Przeszklenia w budownictwie

Eksploatacja i naprawa

Przeszklenia w budownictwie

Popularność dużych przeszkleń sprawiła, że nie jest już to pomysł na unikatowe projekty nowoczesnych domów. Im większe okna, tym lepiej. Duże, jasne i przestronne budynki stały się obowiązującym trendem we współczesnej architekturze domów jedno i wielorodzinnych.   Dzisiejsza architektura otwiera się na otoczenie. W głównej mierze (...)

Jak zaopatrzyć dom w energię elektryczną?

Eksploatacja i naprawa

Jak zaopatrzyć dom w energię elektryczną?

Coraz więcej osób zadaje sobie takie pytania szukając ekologicznego, łatwo dostępnego i taniego źródła energii. Odpowiedzi na te pytania nie są proste i wymagają znajomości podstawowej wiedzy z zakresu budowy tych maszyn oraz fizyki (...)

Tanie ogrzewanie

Eksploatacja i naprawa

Tanie ogrzewanie

Przeprowadzone przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) w styczniu br. badanie rynku jednoznacznie wskazuje na duży przyrost rynku pomp ciepła. W stosunku do roku poprzedniego, w roku 2013 w Polsce sprzedało się o około 20 % więcej pomp ciepła. Z badań wynika, że coraz częściej inwestorzy są przekonani o słuszności wyboru pompy ciepła jako systemu grzewczego. Z (...)

Przemyślane oświetlenie

Eksploatacja i naprawa

Przemyślane oświetlenie

Światło jest w stanie bez trudu oszukać nasze oczy. Umiejętnie dobierając jego źródła i operując nimi w odpowiedni sposób, możemy maksymalnie wykorzystać zalety światła. Szczególnie cenna okazuje się ta umiejętność, gdy przychodzi nam zadbać o doświetlenie małych, często pozbawionych okien, pomieszczeń. Fakt, że pomieszczenie jest niewielkie, nie (...)

http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email

Współpraca
reiker
proservice
blueskypolska
lubdom
vivaogrod
minwax
solar
HomeKONCEPT
briggsandstatton
meblepl
norlys
design
korner
damixa
homedays
pikbijou
tk-lighting
Nicol
z500
Lumina-Deco
Km studio
kwazar
sofy24
Lirene
eccelent
USPA
BioBidet
kominflex
Vista Bella
maridex
afb
mtm_ostroda
elkamino
aranzacje_targi
Home Decor
Swiatlo
Pracownia Malarska Art-Emi
Zona Design
Targi Lipskie
Designers' Open
Husqvarna
estelia
meble24
whamaku
festiwal wnętrz

Living Room to ekskluzywny magazyn podejmujący tematy związane z wnętrzarstwem, w którym radzimy jak stylowo urządzić mieszkanie lub dom i gustownie je udekorować. Na łamach magazynu prezentujemy piękne, oryginalne aranżacje autorstwa uznanych architektów oraz relacje z polskich i międzynarodowych imprez branżowych.

Decoration & Design prezentuje najnowsze trendy we wzornictwie, architekturze oraz wnętrzarstwie, a także relacje z najważniejszych wydarzeń związanych ze światem designu. W magazynie nie brakuje prezentacji stylowych mebli, sprzętów, wnętrz mieszkalnych oraz samochodów. Architektura oraz design jeszcze nigdy nie były podane w tak przystępnej formie!

Dom Idealny, tajemniczy ogród i kwiaty. Podpowie na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas projektowania, budowy i wykończenia domu oraz jak sprawić, żeby każdy z etapów przebiegał bezproblemowo. Proponujemy również ciekawe projekty budynków i ogrodów, a także porady pozwalające uniknąć błędów podczas remontowania czy przebudowy.

Comfort Life to magazyn poświęcony lifestylowi, z którego dowiesz się o współczesnych trendach w dziedzinie technologii, motoryzacji, mody, sportu i turystyki. Nasz tytuł to także przewodnik po rynku dóbr luksusowych – pokazujemy najlepsze marki, trendy i nowinki.


Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Media Creations. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Media Creations. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.