Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Prezentacja

Klasyka i design

2014-05-19 Publikacja:
BOHO Studio
Historia tego mieszkania zaczęła się na nowo w listopadowe popołudnie, kiedy młode małżeństwo poszukujące nowego lokum, weszło do małego korytarza na pierwszym piętrze przedwojennej kamienicy na warszawskim Grochowie. Nie obiecując sobie niczego nadzwyczajnego, zaczęli oglądać mieszkanie, mijając kolejne pokoje w układzie amfiladowym, tak charakterystycznym dla tamtego okresu. Pokoje od wielu lat nie były remontowane, kuchnia i łazienka (...)
Prezentacja

Mieszkanie przy Majdańskiej

2014-05-15 Publikacja:
Ewelina Golinowska
Projekt mieszkania został zrealizowany latem 2013 roku. Właścicielami 70-cio metrowego mieszkania jest młode małżeństwo, które chciało szybko, ale i stylowo wykończyć swoje nowe mieszkanie. Projekt został ukończony praktycznie w ciągu dwóch miesięcy, gdyż właściciele nie mogli dłużej czekać z przeprowadzką ponieważ spodziewali się narodzin pierwszego (...)
Aranżacja 85-metrowego mieszkania

Gdy liczy się przestrzeń

2014-05-15 Publikacja:
DIRECT FLOOR
85-metrowe szczytowe mieszkanie w poznańskiej dzielnicy Rataje urzekło przyszłych właścicieli przede wszystkim swoim układem, który umożliwiał jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni. Czteropokojowe mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, a jego okna ze wszystkich stron wychodzą na zielony parczek. Choć na pierwszy rzut oka aranżacja tego mieszkania może wydać się odrobinę (...)
Technologia oświetlenia użytkowego

Bez LED-ów ani rusz!

2014-03-13 Publikacja:
Joanna Niewęgłowska
Oświetlenie LED świętuje w obecnych czasach szczyt swej popularności – po wycofaniu z obiegu zwykłych żarówek i „zmuszeniu” nas do oszczędzania energii coraz częściej decydujemy się na LED, gdyż ta technologia poza zaletami ekonomicznymi, zapewnia nam przyjemniejsze efekty świetlne niż świetlówki. Dodatkowo LED jest technologią rozwijaną w niesamowicie szybkim tempie i o ile (...)
Prezentacja

Loft, industrial vintage – destroy?

2014-03-13 Publikacja:
Grzegorz Binkiewicz
W naszym kraju niestety nie ma zbyt wielu loftów, które zostały zaadaptowane na lokale mieszkalne i użytkowe. Wynika to z prostej przyczyny, że obiektów, które by się nadawały na lofty, czyli atrakcyjnie położone budynki względem centrów dużych miast, tak naprawdę jest stosunkowo niewiele. W polskich (...)
… słowo brzmiące tak podobnie w wielu językach oznacza dla użytkowników często zupełnie coś innego

Lampa, lamp, lampara, die Lampe, lampe…

2014-03-13 Publikacja:
Grzegorz Binkiewicz
Ile wnętrz, tyle lamp, kombinacji, stylów, pomysłów czy rozwiązań technicznych. Każdy z nas kieruje się w wyborze oświetlenia bardzo różnymi kryteriami. Sam wygląd, kształt, styl czy wielkość lampy to nie wszystko. Istotne jest także samo źródło światła, czyli żarówka! (...)
Nietuzinkowe wnętrza

Kuchnia podzielona na strefy

2014-02-27 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Każda kuchnia powinna być przytulna, urządzona ze smakiem, przyjazna dla domowników i gości. By móc w stu procentach spełniać swe zadanie powinna być też maksymalnie funkcjonalna. Jak tego dokonać? Rozdziel funkcje! Najlepszym rozwiązaniem jest rozsądne zaplanowanie kuchennej zabudowy z uwzględnieniem częstotliwości prac kuchennych, indywidualnych przyzwyczajeń, a (...)
Doradzamy krok po kroku

Poddasze nie takie straszne

2014-02-27 Publikacja:
Indesigner
Większość z nas boryka się z problemem zagospodarowania przestrzeni na poddaszu. Dla jednych jest to sypialnia, łazienka, pokój gościny, zaś dla drugich zwykły strych i miejsce magazynowania zbędnych rzeczy. Jednak problem i dylematy pozostają. Jak prawidłowo aranżować wolną przestrzeń ze skosami? Najważniejsze jest przygotowanie odpowiedniego planu działania. Taki plan (...)
Jak należy je wybierać?

Drzwi wewnętrzne

2014-02-13 Publikacja:
Czesław Suski
Dla wizualnej oprawy mieszkania wybór drzwi wewnętrznych to jedno z istotniejszych zadań. Na kupujących w salonach wyposażenia wnętrz czy marketach budowlanych czeka ogromna liczba przeróżnych modeli, spośród których wybrać należy ten najlepszy. Z pewnością warto wybierać modele o dosyć klasycznym wzornictwie, które bez względu na panującą modę i ewentualne zmiany wystroju mieszkania pozostaną (...)
Aranżacja 71m² powierzchni użytkowej

Poznańskie wnętrze

2014-01-21 Publikacja:
Piotr Krzemiński, Izabella Krzemińska, Agata Koron
Mieszkanie o powierzchni użytkowej 71m² znajduje się w bliskiej odległości od centrum Poznania, w nowym kompleksie mieszkaniowym. Założeniem inwestora (przy współpracy z Studiem Projektowym Motiv) było stworzenie funkcjonalnego i nowoczesnego wnętrza. Atrakcyjnego wizualnie ale i praktycznego. Budowa mieszkania umożliwiła wyburzenie niektórych ścian dzięki czemu można było (...)