Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Zegary ścienne

Czas na design

2014-08-12 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Jeszcze trzy – cztery dekady temu zegar wiszący na ścianie był niezbędnym elementem każdego domu. To na nim polegali domownicy, organizując i kontrolując swój czas. A jak rola zegara ściennego wygląda dzisiaj? Dziś, w epoce elektronicznych czasomierzy, zewsząd jesteśmy informowani o aktualnej godzinie. Opcję tę posiada już większość urządzeń elektronicznych, które znajdują się w naszych domach – od (...)
Motywy marynistyczne

Ahoj, nowe wnętrza!

2014-07-29 Publikacja:
Olga Jelonek
Nie musimy mieszkać w willi z widokiem na morze, aby poczuć we wnętrzu klimat wybrzeża. Dekorując pokój w marynistycznym stylu, możemy stworzyć atmosferę zarówno urokliwej, nadmorskiej chaty, jak i oddać nastrój pokładu dawnego żaglowca.   Styl morski (ocean) Styl marynistyczny obejmuje dwa główne, kontrastujące ze sobą trendy: morski (ang. „ocean style” lub (...)
Jak urządzić wynajmowane mieszkanie

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie

2014-07-15 Publikacja:
Krzysztof Ziółkowski
Współczesne trendy społeczne i standardy życia zawodowego sprzyjają migracji ludności. Tryb życia związany z takimi zachowaniami generuje nowe potrzeby w zakresie mieszkalnictwa. Potrzeba niezależności i mobilności często powodują wstrzymanie się z decyzją o kupnie własnego "M".   Każdy człowiek potrzebuje miejsca, (...)
Marokański styl urządzania wnętrz

Orient

2014-07-15 Publikacja:
Dorota Zawadzka-Siesicka
W ostatnich latach marokański styl stał się niezwykle popularny, co widać w projektach nowoczesnych domów, gdzie łączą się ze sobą elementy wielu kultur i wpływów tradycji z różnych kontynentów.   Styl marokański charakteryzuje się dużą dawką egzotyki, a jednocześnie elegancji. Jest odzwierciedleniem stylu etnicznego rodem z Afryki, z akcentami tradycji krajów Maghrebu (elementy mauretańskiej architektury, arabskiej geometrii). Styl (...)
Prezentacja

Spokój i komfort na Powiślu

2014-07-08 Publikacja:
Marta Kwiecień-Dąbska
    Na luksusowy apartament w sercu Powiśla składa się przestrzeń o powierzchni 140 m2 oraz ogromny, stumetrowy taras. Apartament ulokowany jest na piątym piętrze w popularnej inwestycji Menolly Nowe Powiśle. Wykończony z największą starannością i dbałością o szczegóły. W efekcie powstała przestrzeń jednocześnie elegancka i funkcjonalna. Część (...)
Dom w Otwocku

Dom w Otwocku

2014-07-01 Publikacja:
Magdalena Siry, Kamila Paszkiewicz
Ania od zawsze była fanką starych gadżetów, mebli i bibelotów. Skrzętnie zbierała wszystkie przedmioty – zarówno te „znalezione” na pchlich targach jak i te podrzucane przez znajomych. Przez wiele lat tworząc z nich całkiem pokaźną kolekcję, wiedziała, że kiedyś będzie mogła się nimi cieszyć w swoim wymarzonym domu. Pomysł zaprojektowania go w stylu rustykalnej, sielskiej elegancji był (...)
Kontrastowe zestawienia barw

Kontrastowe zestawienia barw

2014-06-25 Publikacja:
Justyna Kalinowska
Zwykle boimy się kolorów we wnętrzach, tym bardziej odważnych, a przecież to one wprowadzają w nas nastroje i rozbudzają uczucia. Owszem, spokojne, utrzymane w jednolitej tonacji wnętrza wpływają na nas uspakajająco - zostało to naukowo dowiedzione, ale nasze życie to przede wszystkim emocje. A kontrast? Kontrast zwielokrotnia efekt działania kolorów, bo uwydatnia (...)
Prezentujemy

Pokój zaprojektowany z myślą o najmłodszych

2014-06-10 Publikacja:
Anna Kuk-Dutka
Myśląc o aranżacji pokoju dziecinnego musimy mieć w świadomości, że tworzymy właściwie cały świat dla małego człowieka. To to miejsce wspominał będzie całe życie, tutaj będzie się bawił, uczył, spał . Bedzie tu spędzał wolny czas z przyjaciółmi i odkrywał otaczającą go (...)
Możesz to mieć? Postaw na grecką aranżację!

Słońce, wino i cyprysowe gaje

2014-06-03 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Grecja jawi się nam jako kraj z tysiącletnią tradycją, fascynującymi zabytkami oraz z najpiękniejszymi plażami Europy. Gwarantowana słoneczna pogoda, wino i śpiew – tak zapachniało greckim klimatem, że chciałoby się go mieć we własnym domu. Grecja jest przecież synonimem wakacji i błogiego spędzania czasu w cieniu oliwnych gajów i cyprysów. (...)
...w jednym

Kuchnia i salon…

2014-06-03 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Połączenie kuchni z salonem to rozwiązanie przybierające w ostatnich latach na popularności. Zaaranżowana w ten sposób przestrzeń wygląda efektownie i nadaje mieszkaniu wyjątkowy charakter. Nie zawsze jednak jest dobrym pomysłem. Czasami takie rozwiązanie może bardziej zaszkodzić organizacji mieszkania, niż pomóc.   Dlaczego łączymy kuchnię z salonem? Przede wszystkim po prostu wygląda to atrakcyjnie. (...)
Jak przygotować się na przybycie nowego lokatora?

Szczeniak czy może mały kociak?

2014-06-03 Publikacja:
Krzysztof Maraś
W życiu wielu z nas pojawia się w pewnym momencie chęć posiadania kompana, który będzie towarzyszył nam przez kolejne kilkanaście lat. Niestety, nie każdy miłośnik psów czy kotów jest tak naprawdę świadom tego, co go czeka w ciągu pierwszych kilku miesięcy.Decyzja o nabyciu psa czy kota musi być przemyślana i najlepiej, aby wszyscy (...)