Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Symbioza z naturą

Drewno pod stopami

2014-10-21 Publikacja:
Paweł Sędek DLH Poland
Człowiek powinien zawsze żyć w symbiozie z naturą. Natura była, jest i będzie nieodzownym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. To przecież z niej tak naprawdę człowiek się wywodzi i w niej ma swoje korzenie. Powoduje to, że szczególnie w dzisiejszych czasach, w świecie pełnym zgiełku i pośpiechu, każdy z nas potrzebuje chwil wyciszenia i relaksu. Najłatwiej jest to osiągnąć w otoczeniu (...)
Inspirujące piękno

Naturalna siła kamienia

2014-10-14 Publikacja:
Dunin
Kamień kryje w sobie naturalne piękno, które sprawia, że od tysiącleci jest źródłem inspiracji. Stosowany jest jako materiał budowlany, rzeźbiarski i architektoniczny. W ostatnich latach dostępny jest również w postaci modnych mozaik, płytek i rozet wykonywanych z marmuru, kwarcytu, trawertynu, onyxu, łupka oraz otoczaków. Produkty z kamienia przypadną do gustu osobom, które (...)
Z widokiem na Central Park

Apatament na Manhattanie

2014-10-07 Publikacja:
Urszula Sowińska
Nowy Jork, Manhattan. To właśnie tutaj, na 61 piętrze jednego z wieżowców, znajduje się prezentowany apartament. Powstał on z połączenia trzech mniejszych mieszkań w jedno, liczące około 200 m².   Głównym celem projektu było połączenie starych i nowych elementów, a jednocześnie utrzymanie prostoty i przejrzystości wnętrza. Właściciel chciał również (...)
Wnętrze w stylu new romantic

Klimat ponad wszystko

2014-09-30 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
New Romantic – styl kojarzony najczęściej z muzyką charakterystyczną dla lat osiemdziesiątych – z powodzeniem zaadaptowany został na grunt aranżacji wnętrz. Będąc niejako wypadkową kilku stylów, łączy je w sobie, budując nową jakość i zdobywając coraz więcej miłośników.   Podejmując próbę scharakteryzowania stylu new romantic, łatwo dojdziemy do konkluzji, iż nie (...)
Wygraj weekend w apartamencie

Konkurs Sun&Snow

2014-09-25 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Sun & Snow jest największą w kraju firmą zarządzającą wynajmem apartamentów w aglomeracjach miejskich oraz kurortach wakacyjnych. Zarządza ponad 850 apartamentami zlokalizowanymi zarówno w górach, jak i nad morzem. Sieć obejmuje wyłącznie apartamenty o najwyższym standardzie. Wszystkie są świetnie położone i znajdują się w pobliżu użytecznej infrastruktury i najważniejszych turystycznych atrakcji. Już dziś (...)
Apartament Sun&Snow

Z Sopotem u stóp

2014-09-25 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Tym apartamentem można cieszyć się cały rok. Wszystkim gościom dech w piersiach zapiera widok z tarasu. Latem słoneczny balkon może zastąpić wyjście na plażę. Zimą trudno jest nasycić wzrok ośnieżonymi dachami zabytkowych kamienic. Nocując  w sopockim mieszkaniu Sun & Snow miasto ma się u swoich stóp.   Apartament przy ulicy Chopina wynajmowany jest chętnie przez wszystkich, którzy odwiedzają Sopot (...)
Prezentacja

Klasycznie i naturalnie

2014-09-23 Publikacja:
Anna Radke, Mariusz Kachnowicz Studio Forma
Do pracowni Studio Forma w Gdańsku zgłosiło się małżeństwo, które zakupiło apartament w Gdańsku na jednym z prestiżowych osiedli położonych w sąsiedztwie pasa nadmorskiego. W założeniu miało być to lokum do sporadycznego użytku na weekendowe wypady.   Apartament składa się z części dziennej – salonu połączonego z aneksem kuchennym, sypialni, pokoju chłopca w (...)
Trujące rośliny we wnętrzach

Niebezpieczne piękno

2014-09-16 Publikacja:
Marcelina Kowalczuk
Trujące kwiaty doniczkowe nie różnią się wiele od roślin tradycyjnych, przyjaznych człowiekowi. Potrzebują światła, odpowiedniej temperatury i ilości wody. Gdy zachowamy maksimum ostrożności i usytuujemy je z dala od dzieci i zwierząt, możemy cieszyć się pięknem czasem niebezpiecznych dla naszego zdrowia roślin.     Anturium Nie należy do najbardziej szkodliwych roślin, choć jego (...)
Przestrzeń, światło i kolor

Mieszkanie z widokiem na Szczecin

2014-09-09 Publikacja:
Kapała Design, www.kapaladesign.pl
Mieszkanie mieści się w apartamentowcu na wzniesieniu dzielnicy Warszewo w Szczecinie. Za dużymi oknami rozpościera się piękny widok na panoramę miasta. Powierzchnia projektowana (66 m2) podzielona jest na trzy pokoje (w tym jeden z kuchnią), łazienkę i pomieszczenie gospodarcze z pralnią, które pierwotnie miało być wc.   Pomimo (...)
... fototapeta

Zamiast ceglanej ściany...

2014-09-05 Publikacja:
DCOL
Ceglana ściana jest w ostatnim czasie gorącym trendem, coraz chętniej wykorzystywanym w aranżacji wnętrz. Do niedawna kojarzona głównie z pomieszczeniami utrzymanymi w stylistyce loftowej, coraz śmielej – i z doskonałym efektem – pojawia się również we wnętrzach nowoczesnych czy rustykalnych.   Ściana z cegły wygląda niezwykle efektownie i doskonale pełni (...)
Design w Wejherowie

Design w Wejherowie

2014-09-02 Publikacja:
Helena Michel i Adam Michel
Kiedy gdańscy architekci wnętrz, Helena Michel (Michel Design) i Adam Michel, podjęli się zaprojektowania mieszkania w Wejherowie, inwestycja była jeszcze w fazie budowy. Mieszkanie znajduje się w szeregowej zabudowie rezydencjalnej, bryłą przypominającej domki jednorodzinne. W każdym z szeregów mieszczą się dwa mieszkania ulokowane na dwóch kondygnacjach. Mieszkanie, którym zajęli się architekci, (...)
Postawione w dobrym świetle

Luksfery

2014-08-19 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
Luksfery do niedawna kojarzone były ze staroświeckimi wnętrzami biur i klatkami schodowymi. Obecnie jednak, jak zawsze w przypadku przyblakłych trendów, wracają do łask, odnajdując swoje miejsce w nowoczesnych i eleganckich wnętrzach.   Niekiedy luksfery nazywane są również pustakami szklanymi, jednak w rzeczywistości istnieje między nimi znaczna różnica. Pustaki szklane, w przeciwieństwie do charakteryzujących się zwartą strukturą (...)