Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

bije w Monachium

Serce BMW...

2012-11-06 Publikacja:
BMW AG, München
Zespół BMW Welt (Świat BMW) - składający się z BMW Welt, Muzeum i fabryki stał się jedną z najpopularniejszych atrakcji Bawarii. Jest to połączenie techniki, designu, innowacji, lifestylu oraz kultury. Od otwarcia w 2007 roku obiekt dostarcza niezapomnianych przeżyć rocznie 2 milionom odwiedzających. Goście mogą zobaczyć wystawy na temat najnowszej techniki i designu lub też osobiście odebrać swoje wymarzone BMW (dziennie jest ich ok. 100). BMW Welt to (...)
rys historyczny oraz teraźniejszość

Golf w Polsce

2012-10-29 Publikacja:
Maciej Słowik
Historia golfa w Polsce przed II wojną światową generalnie jest związana z historią golfa niemieckiego. Tereny dzisiejszej zachodniej Polski były przecież przez długie lata ziemiami niemieckimi i rozwijały się szybciej w porównaniu do ziem polskich. Dlatego tam właśnie powstawały pierwsze pola golfowe. Najpopularniejszym polem, na którym można było przed I Wojną Światową pograć w golfa, było dzisiejsze Szczawno Zdrój, kiedyś znane jako Bad (...)
Oskar Zięta

Architektura, design i technologia

2012-10-29 Publikacja:
Marcin Pietrzak
Oskar Zięta – architekt i jeden z najbardziej znanych polskich designerów na świecie. Jest absolwentem wydziału architektury Politechniki Szczecińskiej (2000) i katedry Computer Aided Architectural Design (CAAD) w Eidgenössische Technische Hochschule w Zurychu (2002). Jest twórcą technologii FiDU (niem. Freie Innendruck Umformung), czyli deformacji (...)
turystyka luksusowa

Nowy wymiar podróży

2012-10-29 Publikacja:
Filip Jędruch Special Trips
Pojęcie luksusu zmieniało na przestrzeni lat swoje znaczenie. Jeszcze 20 lat temu nazwalibyśmy tak większość wyjazdów za granicę. Jednakże krótko po przemianach ustrojowych w Polsce zaczęła rodzić się właściwa turystyka luksusowa. Co zatem tak naprawdę kryje się pod tym terminem?W naszym kraju luksus zaczął rozwijać się w pierwszej połowie lat 90, obejmując swoim zakresem coraz to inne dziedziny (...)
niezwykły wystrój klubu

Nowoczesne oświetlenie światłowodowe

2012-09-17 Publikacja:
Bartłomiej Chmiel Alfazeta
Tysiące łodzian, od co najmniej 3 pokoleń wstecz, znają miejsce przy ul. Zachodniej 81/83. Przez lata kojarzone z kinem Cytryna, potem dłuższy czas opustoszale, nadal było i jest kultowe dla bardzo wielu osób. 22 czerwca w budynku dawnego kina otworzono klubokawiarnię „Scenografia”. Jej wystrój dosłownie lśni, dzięki (...)
Flagowy okręt stoczni ze Straszyna

Galeon 780 Crystal

2012-09-13 Publikacja:
Maciej Samet
Niewielu jest producentów jachtów, którzy mogą pochwalić się tak dynamicznym rozwojem w ciągu ostatnich pięciu lat, jak firma Galeon. Po wypuszczeniu na rynek Raptora 700 – modelu, który został uhonorowany prestiżowymi nagrodami za najbardziej innowacyjny produkt oraz za najlepszy design jachtu do 24 metrów na targach w Cannes, przyszła pora na coś jeszcze większego. Nowym flagowym okrętem stoczni ze Straszyna jest 780 (...)